Szachy, MKSz Rybnik: brązowy medal mistrzostw Śląska

2021-11-01, Autor:

Juniorzy Miejskiego Klubu Szachowego w Rybniku stanęli na najniższym stopniu podium mistrzostw Śląska.

W dniach 30-31 października dokończono Drużynowe Mistrzostwa Ślaską Juniorów w Szachach Klasycznych, które zostały przerwane w marcu 2021 w związku zakazem organizowania imprez sportowych spowodowanych pandemią koronowirusa.

Miejski Klub Szachowy w Rybniku reprezentowały dwie drużyny. Pierwsza w najwyższej klasie rozgrywkowej, czyli w ekstralidze, a druga w pierwszej lidze.

MKSz Rybnik zdobył brązowy medal mistrzostw Śląska w składzie Kamil Grochol, Krzysztof Oleksy, Maciej Jendrowiak, Mateusz Oleś, Gabriela Króliczek, Zuzanna Gaszka, Pola Seemann.

Drugi zespół MKSz Rybnik w I lidze zajął 10. miejsce na 20 drużyn startujących.

Dodatkowo w ekstralidze nagrody indywidualne za osiągnięcia na swoich szachownicach zdobyli: Gabriela Króliczek (5 szachownica) - pierwsze miejsce 7,5/9, Krzysztof Oleksy (2 szachownica) - drugie miejsce 5,5/9 , Kamil Grochol (1 szachownica) - trzecie miejsce 4,5/9.

Podsumowując Drużynowe Mistrzostwa Śląska Juniorów, w których brało udział blisko 200 zawodników, na szczególną uwagę zasługuje wynik Heleny Kucharskiej (MKSz II Rybnik), która wygrała wszystkie swoje partie 9/9.

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 0