Szachy: Karina Szczepkowska awansowała do MŚ

2018-04-20, Autor:

Wielki sukces odniosła pochodząca z Rybnika szachistka Karina Szczepkowska. Wczoraj na Słowacji wywalczyła awans do mistrzostw świata w 2020 roku.

W dniach 8-19 kwietnia w Wysokich Tatrach na Słowacji odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Europy Kobiet w szachach klasycznych. W imprezie dobrze spisała się Karina Szczepkowska, która zajęła 13 miejsce. Wynik ten dał jej awans do mistrzostw świata w 2020 roku. – Ogromnie się cieszę, bo pierwszy raz udało mi się wywalczyć awans do mistrzostw świata. Zawsze co roku w ostatniej rundzie walczyłam o awans i zawsze czegoś zabrakło. Tym razem wszystko dobrze się ułożyło – skomentowała Szczepkowska.

Na Słowacji szachistka z Rybnika startowała z numerem 33, na 144 zawodników. Tylko najlepsza 14-stka uzyskiwała awans, więc zadanie miała bardzo trudne. – Wywalczyć prawo startu w mistrzostwach świata jest już naprawdę dla mnie dużym osiągnięciem. To jest coś, na co pracuje się bardzo długo, więc cieszę się, że mi się to udało. A jeszcze bardziej, że w turnieju nie doznałam żadnej porażki – dodała rybniczanka.

Mistrzostwa świata odbędą się w 2020 roku, a już za 3 tygodnie Szczepkowska wystartuje w Mistrzostwach Polski Kobiet w Warszawie. Z kolei na przełomie września i października odbędzie się najważniejsza impreza, czyli Olimpiada Szachowa w Batumi, gdzie Polki będą z bronić srebrnego medalu.

Warto dodać, że na Słowacji rywalizowała także inna szachistka z Rybnika, Monika Soćko. Zajęła ona 32 miejsce.

Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 1