Sukces rybnickiego WOPR-u: 8 medali w Grand Prix

2017-05-09, Autor:

Rybnicka drużyna WOPR uczestniczyła w pierwszej tegorocznej edycji Grand Prix Polski w ratownictwie Wodnym w Sochaczewie. Najlepiej z naszej drużyny spisali się: Kamil Kurzak oraz Dorota Wencławek.

Kamil Kurzak podczas Grand Prix w Sochaczewie zdobył aż 4 złote medale. Najmłodszy zawodnik rybnickiego WOPR-u stanął na najwyższym stopniu podium w takich konkurencjach jak np. holowanie manekina, czy bieg na 100 metrów z przeszkodami.

Z kolei Dorota Wencławek zdobyła łącznie 5 medali – cztery złote i jeden srebrny. Drużynę z Rybnika reprezentowali (oprócz wspominanych wcześniej zawodników) między innymi Julia Kaczmarczyk, Tymoteusz Świecak, Vladislav Bannikov oraz Daria Warmińska i Korneliusz Zapert.

Zawodnicy oprócz podstawowych konkurencji wystartowała również w sztafetach 4x50 z przeszkodami. Sztafeta męska, w której wystartowali między innymi Tymek, Kamil, Władek oraz Kornel uzyskała wspólnie ósme miejsce, a sztafeta damska, którą reprezentowały Julia, Dorota, Daria oraz ich trenerka Monika Nowak, zajęły czwarte miejsce, niestety bardzo niewiele brakowało im, aby stanąć na podium.

Zawody odbyły się 29.kwietnia, gospodarzem był Sochaczewskie WOPR wspólnie z MOSiR i Miastem Sochaczew.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 0