zamknij

Wiadomości

Stanica stoi, brakuje wyposażenia. Harcerze proszą o pomoc

2021-01-20, Autor: bf

Stanica żeglarska stoi przy Zalewie Rybnickim. Co z tego, skoro brakuje w niej wyposażenia. Harcerze z Rybnika proszą o pomoc w zakupie brakującego sprzętu. Dlaczego jednak zabrakło pieniędzy na ważne elementy wewnątrz obiektu?

Reklama

Ostatni raz o stanicy żeglarskiej pisaliśmy w kontekście fatalnego obejścia, gdzie brakowało odwodnienia, a osuwająca się skarpa groziła zawaleniem budynku. Po naszej interwencji miasto obiecało pomoc >>Rybnik: stanica niby skończona, a wygląda jak bubel<<

Tak też się stało, ale to nie koniec problemów. Okazuje się, że wewnątrz stanicy brakuje wyposażenia. Dlaczego? Druh Paweł Mańka z 6. Harcerskiej Drużyny Żeglarskiej tłumaczy, że z początku było uwzględnione w inwestycji.

- Wyposażenie stanicy było zapisane w projekcie, tylko że koszta były większe niż budżet miasta przewidywał. Dlatego zrezygnowano z tych elementów. Kuchnia została jeszcze wykończona, ale na resztę nie wystarczyło pieniędzy – wyjaśnia nasz rozmówca.

Wewnątrz stanicy znajdują się sale do prowadzenia zajęć oraz pomieszczenia, gdzie można będzie nocować, kuchnia, magazyny, pomieszczenie biurowe, nowe łazienki z prysznicami i łazienka dostosowana dla osób niepełnosprawnych.

- Cały budynek został wybudowany tak, aby spełniał wszystkie wymogi sanitarne i umożliwiał organizowanie zbiórek, biwaków czy nawet obozów. Jako rodzice i przyjaciele „Szóstki” chcielibyśmy wspomóc naszych harcerzy, kupując meble i wyposażenie oraz kostkę brukową, aby zabezpieczyć obejście budynku i umożliwić dostęp do drzwi znajdujących się z tyłu budynku – czytamy w opisie zbiórki.

Zebrane środki posłużą do zakupu:

- Biurek oraz foteli biurowych
- Stołów konferencyjnych wraz z krzesłami
- Krzeseł składanych
- Stolików
- Regałów do magazynu
- Regałów do przechowywania materiałów na zbiórki
- Kanap
- Szaf na klucz
- Szaf regałowych skręcanych
- Ław polowych
- Wyposażenia łazienek – dozownika ręczników papierowych, dozownika na mydło w płynie, wieszaków na papier toaletowy, pojemników pedałowy na odpadu
- Czujnika napełnienia szamba
- Banera do powieszenia nad wejściem
- Kostki chodnikowa

- Zdajemy sobie sprawę, że potrzeby są ogromne, a harcerze nie dadzą rady sami wykończyć Stanicy. Jesteśmy także otwarci na dary. Harcerze przyjmą meble w dobrym stanie – dowiadujemy się.

Zbiórka prowadzona jest na stronie zrzutka.pl.

Oceń publikację: + 1 + 15 - 1 - 20

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (17):
 • ~Gruby21 2021-01-20 17:51:23

  Kolejny odcinek serialu pn. Administracja z papyndekla.. Poczynając od tego że budynek miał wyglądać zupełnie inaczej, poprzez masę błędów wykończeniowych, kończąc na tym, że nie starczyło na krzesła?? Ludzie, gdzie my żyjemy? Nawet po zdjęciach z kuchni widać, że to największe marketowe dziadostwo. Ile lat jeszcze w tym kraju będzie funkcjonowało przekonanie, że najniższa cena jest najlepsza???

  66 7
 • ~Longina b 2021-01-20 17:55:57

  Harcerzyków to my mamy UM.

  44 6
 • ~Jan R. 2021-01-20 18:09:09

  "Kupując rzeczy tanie tracisz pieniądze".

  34 3
 • ~Oojciec 2021-01-20 18:51:34

  Jak można robić coś co nie do końca jest gotowe ? Czy jakiś urzędnik za to odpowie ? Czy władze poważnego miasta są poważne ? Coś w tym mieście złego się dzieje. Niejasne przetargi , jedne i te same firmy podczas realizacji ..... Jednak czy PO czy PiS Bismarck miał rację .

  50 3
 • ~tf2 2021-01-20 20:33:35

  Jan R. a kupując rzeczy "tanie" bardzo drogo, tracisz jeszcze większe pieniądze..

  12 6
 • ~orient 2021-01-20 20:58:09

  A ZHP nie ma jakiegoś własnego funduszu żeby sobie wyposażyć coś co od miasta dostają jakby w prezencie?

  24 12
 • ~remmers 2021-01-20 21:13:28

  prezydencie o,49 przypominam ci twoje ulubione hasło które kierujesz do ciężko pracujących Rybniczan: GAŃBA - tak gańba za to w jaki sposób marnotrawisz nasze czyli Rybniczan bo przecież nie twoje pieniądze. Łatwo i bezmyślnie się wydaje cudze - czyż nie?
  Chciałbym żebyś publicznie pokazał co ze SWOICH prywatnych pieniędzy zakupisz tym dzieciakom które mają jakąś pasję a której ty nie masz. GAŃBA!

  36 11
 • ~artefaks 2021-01-20 21:32:09

  A niejaki P. Glapiński mówi przygotowując się do druku banknotu 10 000 że inflacja jest pod kontrolą . Rząd wprowadza cały szereg nowych podatków ,,które również nie mają wpływu na zmianę cen" . Teraz zaś ma być wprowadzony nowy podatek od powierzchni handlowych. Jak oświadczył to prawdomówny premier ,, sprzedający nie przerzuci tych opłat na klientów "
  Dziękuję Ci dobra zmiano za dbanie ,,o dobro "obywateli

  26 12
 • ~artefaks 2021-01-20 21:34:52

  ~orient 2021-01-20 20:58:09

  A ZHP nie ma jakiegoś własnego funduszu żeby sobie wyposażyć coś co od miasta dostają jakby w prezencie?

  @Orient. Widocznie ZHP nie ma dobrych notowań u partyi matuszki .Bo zostało odsunięte od oficjalnych uroczyści na Westerplatte

  21 10
 • ~remmers 2021-01-21 04:45:45

  prezydencie o,49 czy ja dobrze widzę, że ogrzewanie jest elektryczne? Zdjęcie jest słabej jakości ale wydaje mi się ze na tych grzejnikach zwisają kable a gniazdka nie widzę przy samym grzejniku więc zastanawiam się nad estetyką i bezpieczeństwem. Patrząc na te zdjęcia zastanawiam się kto będzie pokrywał rachunek za prąd bo i czy w inwestycji zostały ujęte panele fotowoltaiczne bo w końcu miasto jest przecież proekologiczne i powinno dawać przykład. Jeżeli nie ma tam paneli to prezydencie o,49 GAŃBA. Redakcję proszę o zainteresowanie się tematem kosztów utrzymania tego bubla bo samo ogrzewanie takimi grzejnikami plus doraźne dogrzewanie wody i korzystanie z kuchenki to tak na miesiąc może w okolicy 10 tyś zł wyjdzie.

  15 5
 • ~artefaks 2021-01-21 06:42:05

  @~remmers
  Możesz dać grosz , zamiast wspierać wielkie cudowne dzieło budowy Rydzyka. Nic nie dajesz, to skorzystaj z prawa do nie zabierania głosu.
  Nie zauważyłeś że pieniądze z konta harcerzy w postaci inflacji zabrał najlepszy rząd wspierający Polaków w postaci programu ,,ukryta inflacja minus " ?

  11 12
 • ~rzyt 2021-01-21 07:43:32

  A powspominać można i przypomnieć sobie swoje lata w harcerstwie, gdzie był tylko namiot i ognisko.

  15 0
 • ~hans dunderschtytz 2021-01-21 07:49:13

  Ale podatek od nieruchomości miasto chętnie naliczy

  16 1
 • ~MTWWD 2021-01-21 08:17:33

  Trza odcionć nirząd od pieniendzy. Zawisić działalność i kase fiskalnom potraktowoć młotkiem. Zamiost paragonu robić darowizna. Przetrzymoć nierząd pare miesiency bez dochodów. Potym zlikwidowoć 90% urzendów. Zlikwidowoć NFZ i przerobić ZUS ineczyj nigdy sie ten kraj nie podniesie. Jak ktoś chce iść rzondzić to niech udowodni że je polakiem od trzech pokoleń. I tak dalyj.

  7 7
 • ~Dador 2021-01-21 09:09:49

  @Gruby21 Najniższa cena już dawno nie musi być decydującym czynnikiem przy wyborze najkorzystniejszej oferty. To, że dalej się tak nie robi, to strach osób odpowiedzialnych za przetargi o posądzenie o niegospodarność i utratę intratnych państwowych posad. Jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie, zanim np. wprowadzi się w Polsce niemiecki system przetargu, gdzie najtańsza i najdroższa oferta odpadają z konkursu.

  7 0
 • ~alojz51 2021-01-21 13:24:45

  Uważam, że z pieniędzy budżetu obywatelskiego, powinno się zbudować coś co będzie służyło wszystkim mieszkańcom Rybnika, a nie wybranej małej i hermetycznej grupie osób, która chce realizować swoje pasje. Osoby w tym środowisku są wystarczająco majętne aby zrobić wspólną zrzutkę i zakupić potrzebne wyposażenie. Największym kosztem jest kuchnia i łazienka, które już zostały doposażone. Jestem w szoku, że można być aż tak zachłannym na pieniądze obywateli i nie mieć na tyle wstydu by żądać wciąż więcej i więcej. Po za tym, widząc tak liczne niedociągnięcia budowlane przy tej inwestycji, jestem zdziwiony, że osoby które należą do tego środowiska głównie mam na myśli starszych druhów, mający wyższe wykształcenie (inż. czy mgr) nie potrafiły dopilnować inwestycji, która przecież jest dla nich i ma im służyć….

  11 2
 • ~Bernard Jona 2021-01-21 17:42:55

  Lista potrzebnych rzeczy do urządzenia stanicy harcerskiej zaczyna sie od biurek i foteli oraz stołów konferencyjnych wraz z krzesłami. Czy tego naprawdę potrzebują harcerze? Już widzę te "harcerskie" konferencje!

  8 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy władze Rybnika powinny zwiększać nakład oraz koszty wydawania "Gazety Rybnickiej"?
Oddanych głosów: 768