Srebrny medal dla rybnickiej bokserki

2019-06-17, Autor:

Ubiegły weekend do udanych może zaliczyć Oliwia Buchta z RMKS-u Rybnik. Nasza zawodniczka pokonała przeciwniczki w Międzynarodowym Turnieju Bokserskim Kobiet w Czechach. Do domu przywiozła srebrny medal!

W dniach 15 i 16 czerwca 2019r w Klokocovie (Czechy) odbył się Międzynarodowy Turniej Bokserski Kobiet. Wystartowało 80 zawodniczek z Słowacji, Litwy, Czech, Dolnego i Górnego Śląska. W kadrze Górnego Śląska wystartowała zawodniczka RMKS-u Rybnik - Oliwia Buchta.

Oliwia wróciła do sportu po 10 miesięcznej przerwie ważąc 57 kg. Juniorka musiała jendak boksować w wadze do 60 kg ze względu na brak przeciwniczek. Nie przeszkodziło jej to dojść do ścisłego finału.

W walce półfinałowej zawodniczka pokonała na punkty Karolinę Petrową z Opawy. W finale niestety kadrowiczka z Czech - Lenka Bernardova uzyskała więcej punktów od rybniczanki. Tym samym Oliwia Buchta zdobyła srebrny medal na tym turnieju. W ringu sekundowali Anatol Jakimczuk i Zbigniew Gąsiorowski.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 1