zamknij

Wiadomości

Specustawa PiS zamknie usta protestującym ws. kopalni „Paruszowiec”?

2019-09-14, Autor: bf, źródło: Gazeta Wyborcza

Grupa posłów PiS złożyła do Sejmu projekt specustawy zmieniający prawo geologiczne i górnicze. Projekt mówi wprost o ułatwieniu życia przedsiębiorcom w branży górniczej. Czy to oznacza, że usta samorządowców i mieszkańców zostaną całkowicie zakneblowane? To ważna sprawa dla nas, ponieważ ważą się losy kopalni „Paruszowiec” w Rybniku.

Reklama

O projekcie specustawy pisała wczoraj Gazeta Wyborcza. Jak alarmuje: „PiS tuż po wyborach tak może zmienić prawo, by miasta i ich mieszkańcy nie mogły już blokować inwestycji” związanych z budową nowych kopalń.

To istotna dla Rybnika informacja. Nie trzeba przypominać o protestach mieszkańców, którzy sprzeciwiają się budowie kopalni „Paruszowiec”. Podobny problem mają ludzie mieszkający w Imielinie, którzy od roku protestują przeciw wydobyciu węgla w obrębie ich miasta. Wg tego, co pisze Gazeta Wyborcza, inwestor po zmianie prawa nie musiałby się już przejmować zdaniem samorządów, ani mieszkańców.

- Minister skarży się na samorządy. Protesty irytują polityków PiS. Minister energii Krzysztof Tchórzewski skarżył się podczas uroczystości barbórkowych na śląskie samorządy. Zarzucał im, że blokują budowę kopalń i zmieniają przeznaczenie terenów górniczych tak, żeby nie dało się budować kopalń. – Chcę mieć co najmniej dwa miejsca na dobry węgiel i na dobre kopalnie. I będziemy je budować – mówił Krzysztof Tchórzewski – czytamy w Wyborczej.

Na stronie internetowej Sejmu pojawił się projekt zmieniający prawo goelogiczne i gónicze.

Jak dowiadujemy się, po zmianie prawa firmy górnicze przed uzyskaniem koncesji na wydobycie węgla, będą musiały uzyskać od ministra środowiska decyzję o „utworzeniu obszaru specjalnego przeznaczenia”.

- Stroną postępowania będzie tylko i wyłącznie firma, która złoży wniosek w tej sprawie. Miasta będą miały co prawda 14 dni na wydanie opinii, ale nie będzie ona wiążąca

- czytamy GW. 

Co ważne, w projekcie ustawy pojawił się punkt mówiący o tym, że taki obszar będzie podlegał natychmiastowemu wykonaniu, a samorządy nie będą miały nic do gadania. Mówiąc wprost – zostaną zmuszone, by uwzględnić specjalny obszar w studiach uwarunkowania rozwoju i planach zagospodarowania przestrzennego. Skróci się też czas uzyskania koncesji do 21 dni.

Co, jeżeli samorządy będą się ociągały? Wtedy do akcji wkroczy wojewoda.

Ustawa „mówi” wprost dla kogo jest stworzona ta ustawa.

- Zaproponowane zmiany wychodzą naprzeciw postulatom przedsiębiorców zajmujących się wydobywaniem węgla kamiennego lub węgla brunatnego ze złóż. Przy czym istotnym jest, że zmiana ta dotyczy wyłącznie złóż węgla kamiennego lub węgla brunatnego o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej

- czytamy w uzasadnieniu.

Z kolei cytowany w GW poseł Stanisław Gawłowski (Koalicja Obywatelska) - przewodniczący komisji ochrony środowiska mówi, że dostał od marszałek Sejmu Elżbiety Witek polecenie, by sprawozdanie komisji w tej sprawie było gotowe do 14 października.

– Oznacza to, że ustawa będzie procedowana także po wyborach i po przerwie w posiedzeniu Sejmu. Głosowanie może się odbyć już 16 października

– mówi poseł Gawłowski.

Podkreśla, że ustawa knebluje usta samorządom.

– Dziś, żeby zbudować kopalnię, potrzebna jest pozytywna opinia samorządu. Po zmianach takiego wymogu już nie będzie. To węglowy „lex deweloper” szkodzący Polakom, którzy mają dość życia w smogu. Ale PiS chce się przypodobać lobby węglowemu

– dodaje.

Z kolei prezydent Rybnika – Piotr Kuczera nie ma złudzeń

– To klasyczna specustawa węglowa. Nie będzie już żadnej dyskusji. Mieszkańcy i samorząd nie będą już mieli wpływu na budowę kopalń. Po wyborach zostaną z tych decyzji wyrugowani

– mówi w Wyborczej prezydent.

Przypomnijmy, że jeszcze nie tak dawno wiceminister Adam Gawęda oznajmił, w przypadku braku akceptacji mieszkańców na budowę kopalni „Paruszowiec”, ministerstwo nie wyda zgody na powstanie zakładu >>Wiceminister o kopalni „Paruszowiec”: nie będzie zgody bez akceptacji społeczeństwa<<

Co teraz na ten temat mówi Adam Gawęda, samorządowcy, politycy, mieszkańcy Rybnika? Do tematu będziemy wracać.

Oceń publikację: + 1 + 57 - 1 - 137

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (100):
 • ~polk 2019-09-14 16:22:19

  Rewelacje podała GW, więc źródło mocno antyrzadowe, dlatego nie wiadomo ile w tym prawdy.
  Jeśli faktycznie mają rację, czego mimo wszystko wykluczyć nie można, to już wiemy komu będziemy dziękować za degradację Rybnika.
  Smutne to o tyle, że dowiemy się tego po wyborach a wtedy będzie już musztarda po obiedzie.
  Zapewne nawet wtedy, naczelni piewcy dojnej zmiany, będą chcieli wmówić nam, że to wina prezydenta z innej opcji politycznej, bo gdzieś tam kiedyś coś powiedział i zezwolił na odwierty a nie na otwarcie kopalni.

 • ~trzynasty 2019-09-14 16:22:29

  "W projekcie ustawy pojawił się punkt mówiący o tym, że taki obszar będzie podlegał natychmiastowemu wykonaniu, a samorządy nie będą miały nic do gadania. Mówiąc wprost – zostaną zmuszone, by uwzględnić specjalny obszar w studiach uwarunkowania rozwoju i planach zagospodarowania przestrzennego. Skróci się też czas uzyskania koncesji do 21 dni." Czekam na komentarze wyznawców pissu.

 • ~ 2019-09-14 16:23:40

  Na pewno nie zrobi tego przed wyborami bo Mateusz Kłamczuszek startuje ze Śląskiego, chociaż ze Śląskiem nie ma kompletnie nic wspólnego.

 • ~ 2019-09-14 16:28:19

  Gazeta Wymiotna i wszystko jasne. Może coś będzie? Może napiszą? Może ustalą? Same znaki zapytania? Aby jątrzyć i dzielić Polaków. GW mogą pisać co chcą i tak nikt rozumny im nie wierzy. A GW napisze ,że Niemcy budują największą w UE kopalnię węgla brunatnego dla swojej elektrowni?

 • ~trzynasty 2019-09-14 16:29:54

  ~polk - "rewelacje" można znaleźć w oficjalnym stenogramie z [posiedzenia komisji energii z czerwca tego roku, gdzie mini ster tchórzewski mówi o derogacji na budowę kolejnej kopalni węgla. I mówi również o lokalizacji w Rybniku. 2+2 =?

 • ~ 2019-09-14 16:30:02

  do adiky - gdyby nie dobra zmiana, Polska byłaby ograbiona i sprzedana.

 • ~ 2019-09-14 16:31:50

  do adiky - zamiast obrażać Polskiego Premiera, powinieneś wziąć zimną kąpiel w miejscu kontrolowanego zrzutu fekali w Wiśle. To jest Twój klimat.

 • ~ 2019-09-14 16:36:12

  ~Trop leminga - ten premier drobił się milionów na machlojach z działkami kupowanymi od episkopatu. Poza tym to jest tylko słup Kłamczyńskiego jak każdy w tym pseudo rządzie.

 • ~46ozaK 2019-09-14 16:41:06

  Cytat z rybnik.com.pl 26.07.2016.
  "Jak wyjaśnia Agnieszka Skupień, rzecznik rybnickiego magistratu - realizacja przedsięwzięcia planowana jest w Strefie Przemysłowej w okolicy Elektrowni Rybnik, w rejonie ulic Podmiejskiej, Ekonomicznej oraz Golejowskiej
  Eksploatacja złoża węgla „Paruszowiec” prowadzona będzie w głównej mierze na terenach niezurbanizowanych, w minimalnym stopniu dotyczyć będzie obszarów zamieszkałych dzielnic Rybnik-Pónoc, Paruszowiec-Piaski i Wielopole – wyjaśnia."

  "Miasto dostrzega szereg korzyści w planach budowy kompleksu energetycznego, widzi jednak także zagrożenia. Chodzi przede wszystkim o ewentualne deformacje powierzchni terenów, pod którymi będzie prowadzona eksploatacja. Po szeregu konsultacji najbardziej zagrożone tereny zostały wyłączone z planów, a dzięki nowoczesnej technologii wpływ działalności górniczej na pozostałych nie będzie duży. Przedsięwzięcie należy oceniać w skali całego miasta. Zgodnie z założeniami będzie ono realizowane ze szczególnym uwzględnieniem troski o środowisko i interesy lokalnej społeczności. Mówimy o największej inwestycji w Rybniku od czasów powstania Elektrowni Rybnik, o nowoczesnym zakładzie produkującym energię, który sam będzie konsumował produkowany przez siebie węgiel, stworzy miejsca pracy i wygeneruje wpływy do budżetu miasta – zaznacza
  Wojciech Student, pełnomocnik prezydenta do spraw inwestycji i gospodarki przestrzennej"

  55 55
 • ~ 2019-09-14 16:42:15

  do adiky - tylko to potrafisz napisać, co już dawno zostało wyjaśnione? Napisz w końcu obiektywnie o PIS, dasz radę, czy nie jesteś w stanie samodzielnie myśleć? - bo wszystkie polecenia otrzymujesz od „wydziału-nienawiści-brejza-toy-toy”

 • ~46ozaK 2019-09-14 16:51:43

  adiki-Mateusz Jakub Morawiecki ur. 20 czerwca 1968 we Wrocławiu!

  41 22
 • ~trzynasty 2019-09-14 16:54:06

  ~trop leminga
  Obiektywnie o piss, proszę bardzo:
  - łamanie konstytucji,
  - taniec na grobach smoleńskich,'
  - marginalizacja pozycji Polski w Europie i na świecie,
  - srebrna,
  - laski glapińskiego,
  - działki premiera,
  - określenia Ślązaków jako ukryta opcja niemiecka,
  - Piebiak,
  - loty marszałka zwanego członkiem,
  - rozpierdówa systemu edukacji,
  - "nam się należy",
  - 27:1,
  - kasa wyprowadzona ze SKOKów,
  - gloryfikacja kiboli i ruchów neofaszystowskich,
  - 50 KPL w kopercie dla gościa w sukience przekazane przez słońce narodu,
  - kłamstwa premiera,
  - ............... - pisać dalej.
  Niszczą ten kraj za cenę przekupstwa 500+ i innych plusów.
  Ale głosuj na nich.

 • ~ 2019-09-14 17:06:12

  do trzynasty - To jest wprost niesamowite. Mimo 500 plus, 300 +, mama +, dostępność +, emerytura +, dług publiczny za PiS rośnie w tempie 37 mld zł/rok, a za PO rósł w tempie 65 mld zł/rok, czyli dwa razy szybciej! Do tego jest już zwolnienie z podatku dochodowego młodych ludzi do 26 lat (co może obniżyć skalę emigracji z kraju, gdyż młodzi zarabiają najmniej na początku drogi zawodowej) i obniżka tego podatku dla wszystkich (łącznie z emerytami) o 1%. Polska ma 4 najwyższe wśród krajów OECD tempo rozwoju gospodarczego, wynagrodzenie rosną w tempie 7%, przemysł rośnie w tempie 6%, sprzedaż rośnie w tempie 6%, bezrobocie jest na poziomie 5% mimo wchłonięcia na rynku 2 mln Ukraińców. I co niby mamy znowu głosować na PO, które zabierało ludziom perspektywy dożycia do wieku emerytalnego, utożsamiane było z teoretycznym państwem pogardy dla obywatela, zarabiającego mniej niż 6 tyś. brutto? Co oni dla kraju i ludzi dobrego zrobili? Podnosili tylko podatki (vide VAT, który nieudolnie ściągali) w zamian nic nie oferując. Stołowali się u Sowy za publiczne pieniądze, piorąc tam brudy życia publicznego. I jeszcze chcieli sprowadzić do Polski uchodźców, na których Niemcy wydaję 20 mld euro rocznie (6% rocznego budżetu. W Polsce ma być pierwszy w historii ostatnich 30 lat plan finansowy, w którym założono, że kasa państwa będzie zrównoważona. To znaczy, że nie trzeba będzie pożyczać pieniędzy, by móc zrealizować wszystkie konieczne wydatki”. Niesamowite!! A kodziarze w zaparte zaprzeczą wszystkiemu i dalej straszą Grecją, Wenezuelą i czymś tam jeszcze.

 • ~46ozaK 2019-09-14 17:10:51

  trzynasty-Obiektywnie o "rzadach" PO.
  "Jakie są, Pana(i) zdaniem, minusy dotychczasowej działalności rządu Donalda Tuska?
  Zaniechania lub porażki rządu Procent odpowiedzi
  Brak pracy; duże, rosnące bezrobocie 23%
  Zmiany w systemie emerytalnym – ogólnie: zła reforma, podniesienie wieku emerytalnego, zamieszanie wokół OFE i ZUS, zamach na OFE, brak reformy KRUS-u 17%
  Służba zdrowia – coraz gorsza sytuacja pacjentów, brak refundacji leków, kolejki do lekarzy 11%
  Pogarszające się, ciężkie warunki materialne obywateli – niskie zarobki, emerytury, renty (brak podwyżek), rosnące koszty utrzymania, drożyzna w sklepach, ubożenie społeczeństwa 10%
  Brak działań na rzecz ochrony praw pracowniczych – złe prawo pracy, elastyczny czas pracy, umowy śmieciowe, polityka wbrew interesom pracowników – ogólnie 6%
  Zła sytuacja gospodarcza, zła polityka gospodarcza – brak poprawy, degradacja gospodarki, „doprowadzili kraj do ruiny” 6%
  Zły stan finansów publicznych, zła polityka finansowa – wzrost zadłużenia, deficyt budżetowy 5%
  Brak perspektyw dla młodych 5%
  Szkolnictwo – obniżenie wieku szkolnego, brak reform programów nauczania, kontynuacja gimnazjów 5%
  Zły system podatkowy, polityka podatkowa – zbyt wysokie podatki, fiskalizm państwa 4%
  Brak polityki prorodzinnej – mało miejsc w przedszkolach, żłobkach, brak troski o rodziny 4%
  Emigracja zarobkowa 3%
  Pogarszająca się sytuacja zakładów pracy, upadłość wielu firm, niedostateczne wspieranie przedsiębiorczości, brak działań 3%
  Rozproszenie własności – za dużo prywatyzują, sprzedaż spółek skarbu państwa, wyprzedaż majątku narodowego 3%
  Polityka socjalna – coraz trudniej o świadczenia, niskie, nierewaloryzowane świadczenia, brak troski o najbiedniejszych 3%
  Drogi, infrastruktura – niedokończone autostrady, fatalny stan dróg, brak modernizacji kolei 2%
  Polityka zagraniczna – negatywne oceny m.in. wizy do USA, misje wojskowe, nie dość dobre relacje z Rosją 2%
  Polityka wobec UE i dotacje z UE – złe wykorzystanie pieniędzy unijnych, marnotrawienie funduszy unijnych 2%
  Brak mieszkań, drogie mieszkania 1%
  Zła polityka rolna 1%
  Inne oceny negatywne: prawo i administracja (chaos legislacyjny, biurokracja, samowola urzędnicza, przerost administracji); prawo, praworządność, wymiar sprawiedliwości (korupcja, brak walki z korupcją, afery) 2%
  Styl rządzenia, jakość rządów Procent odpowiedzi
  Niewywiązywanie się z obietnic, gołosłowność 10%
  Złe rządy i zły stan państwa – ogólnie 8%
  Brak długofalowej polityki, brak kreatywności, brak reform, brak wizji przyszłościowej. Nadmierna opieszałość rządu, zbytnia zachowawczość – nic nie robią 8%
  Arogancja władzy – nie liczą się z ludźmi, idą przeciwko obywatelom, brak komunikacji ze społeczeństwem, demagogia, propaganda sukcesu 6%
  Sposób funkcjonowania na scenie politycznej – politykierstwo, kłótnie z PiS-em, tematy zastępcze, zideologizowany dyskurs polityczny 5%
  Krytyczna ocena członków rządu, ich kompetencji, składu rządu, stylu działania, spójności wewnętrznej 4%
  Prywata, brak troski o państwo 3%
  Inne zarzuty (m.in. niewyjaśniona katastrofa smoleńska oraz koszty Euro 2012 i budowy Stadionu Narodowego) 3%
  Trudno powiedzieć 16%
  Brak minusów, nie widzę nic złego 3%"

  "Jakie są, Pana(i) zdaniem, plusy dotychczasowej działalności obecnego rządu Donalda Tuska?
  Dokonania rządu Procent odpowiedzi
  Rozwój infrastruktury – są budowane drogi, autostrady, ogólnie dużo się buduje, remontuje 11%
  Obrona przed kryzysem, minimalizowanie skutków kryzysu – uniknęliśmy kryzysu, kryzys nas nie pogrążył, stabilizacja gospodarcza, utrzymanie gospodarki w ryzach, nie wpadliśmy w recesję 5%
  Wypowiedzi na temat wykorzystania funduszy unijnych i wysokości unijnych dotacji 4%
  Dobra, właściwa polityka zagraniczna – wszystkie wypowiedzi na ten temat 4%
  Sukces organizacyjny Euro 2012 2%
  Rozwój infrastruktury sportowej – stadiony, „orliki” 2%
  Polityka gospodarcza – działania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości, początek ożywienia gospodarczego i poprawy sytuacji na rynku pracy 2%
  Wydłużenie urlopów rodzicielskich 2%
  Pozytywnie o reformie emerytalnej – aprobata likwidacji OFE, zniesienia przywilejów emerytalnych niektórych grup i podniesienia wieku emerytalnego dla kobiet 1%
  Korzystne zmiany w innych dziedzinach, takich jak służba zdrowia 3%
  Jakość rządów Procent odpowiedzi
  Ogólne zadowolenie z rządów – dobrze rządzi, zarządza krajem 4%
  Stabilna sytuacja polityczna – ciągłość rządów i niedopuszczenie PiS do władzy 4%
  Pozytywnie o intencjach i staraniach rządu – chce coś zrobić, reformuje, działa w poczuciu odpowiedzialności za kraj i obywateli 1%
  Pozostałe pozytywne wypowiedzi na temat jakości funkcjonowania na scenie politycznej oraz wizerunku rządu i premiera 2%
  Trudno powiedzieć, nie wiem, nie interesuję się tym 23%
  Brak plusów – nic dobrego nie zrobili, nie widzę nic pozytywnego itp. 44%"

 • ~trzynasty 2019-09-14 17:24:18

  ~polk - stołowali się u Sowy - jaja sobie robisz. Kuchciński wylatał miliony za nasze, między innymi twoje pięniądze. Cieszy cię to? Rozumiem, że stare zawołanie "Chleba i igrzysk" jest w dalszym ciągu w cenie. Masz zarówno igrzyska jak i chleb. Głosuj dalej na "prawych i sprawiedliwych". Powodzenia w przyszłości.

 • ~orzeszek 2019-09-14 17:33:04

  Chcecie kolejnej kopalni w Rybnik to głosujcie na PiS

 • ~Jan Zając 2019-09-14 17:35:05

  Dla tych co nie wieża proponuję odwiedzić stronę Sejmu https://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/druk.xsp?documentId=1F0301E29B58FBB2C12584710062E470

  81 8
 • ~polk 2019-09-14 17:44:05

  @trzynasty ten tekst to chyba nie do mnie.
  Całe popis to takie samo dno. Jedni od drugich niczym się nie różnią i robią dokładnie to samo, tylko inaczej tłumaczą się jak będzie wpadka.
  Latali tamci i latają także ci, i wcale mnie to nie cieszy. PO robiło wszystko "by żyło się lepiej" zapomnieli dodać "swoim" a obecnej władzy pomyliły się literki w haśle i zamiast wprost zapowiedzieć "dojną zmianę" zapowiedzieli "dobrą zmianę", bo i gdzie tu dobra zmiana jak robią to samo???

  69 19
 • ~Kwinto 2019-09-14 17:44:45

  Każdy sobie rzepkę skrobie, póki co mamy ciągłe przecieki o planach rządu na przyszłość, większość jest przez rządzących bardzo skrzętnie ukrywana do czasu po wyborach. Mogę sobie tylko wyobrazić że następne 4 lata pisu to już będzie totalny armagedon.
  Kaczyński żyje w jakimś swoim wyimaginowanym świecie jest kompletnie oderwany od rzeczywistości, trochę to przypomina ostatnie miesiące Hitlera, wojna była już przegrana a on ciągle układał jakieś plany rządzenia Europą.

 • ~R134a 2019-09-14 17:52:01

  Zamiast sie sprzeczać czy to pis czy po mialo wieksze afery nie potraficie zauważyć ze obie te partie sa nic nie warte. Obie mialy i mają niezliczone ilosci afer. Czy wy tego nie widzicie? To jest jedna partia PisPoSld itp. oni ze soba współpracują, raczka raczke myje. Tyle afer, a zaden polityk nie zostal osadzony, takie było zle Po a nikt z Pisu nikogo nie skazał za te afery.

  Jedyne rozwiazanie to głos czy wam sie to podoba czy nie, na antysystemową Konfederację - to jest jedyna partia warta uwagi w tych wyborach. Trzeba dać szanse komus nowemu. Chyba ze chcecie aby po sprzedalo cały kraj, a pis zrobił z polski drugą Wenezuele. Przypominam chcą wprowadzic płacę minimalną 4000 zł - inteligentni ludzie wiedzą co to oznacza - automatycznie rosną skladki zus na pracownika rosną koszty pracodawcy, rosnie koszt roboczogodziny - AUTOMATYCZNIE ROSNA CENY WSZYSTKIEGO co wykonuje pracownik. Jezeli chcecie miec chleb za 40 zl a paliwo 8 zl za litr to dajcie sie dalej mamić socjalnymi dodatkami. Ja wtedy stąd wyjadę.

  59 35
 • ~46ozaK 2019-09-14 17:53:45

  polk-" będą chcieli wmówić nam, że to wina prezydenta z innej opcji politycznej, bo gdzieś tam kiedyś coś powiedział i zezwolił na odwierty a nie na otwarcie kopalni."

  Naiwnych POdobno NIE sieja,bo Ty jestes najlepszym przykładem.
  Niby te odwierty to mialy słuzyc POszukiwaczom złota czy czego wg.Ciebie?

  18 60
 • ~rzyt 2019-09-14 17:54:00

  Gdyby już ta kopalnia musiała być to lepiej by była państwowa z racji odpowiedzialności za szkody. Spółka z o.o. niczego po upadku nie gwarantuje. A może podziemna gazyfikacja węgla, o której od kilkudziesięciu lat się wie i cicho sza?

  53 13
 • ~46ozaK 2019-09-14 18:06:09

  rzyt-No WRESZCIE jakis glos rozsadku.Pozdrawiam.

  14 33
 • ~46ozaK 2019-09-14 18:17:55

  rzyt-Dodam ze NIKT przy zdrowych zmyslach nie chcialby siegnac po jeden z wiekszych pokladow wegla w Europie,ale tylko "gorol" BOI sie kwk w Rybniku i tylko on oddalby te czarne zloto PRYWATNEJ firemce!
  Ciekawi mnie czemu KWK.Chwalowice nie chca siegnac po te zloze?

  33 27
 • ~trzynasty 2019-09-14 18:24:56

  ~polk
  Szacun za komentarz. Serio.

  11 14
 • ~46ozaK 2019-09-14 18:30:33

  trzynasty z POlkiem to se zolwika przybijcie jako 2 slepcy i analfabeci NIE POtrafiacy nawet liczyc!

  10 50
 • ~46ozaK 2019-09-14 18:40:47

  trzynasty/polk-Nauczcie się w koncu że liczby NIE KLAMIĄ!!!
  "W 4 lata rządu PiS wpływy z najważniejszych podatków wzrosły o 45-60%, przy skumulowanym wzroście PKB o 13%. W tym czasie żaden z tych podatków niezostał podniesiony (CIT obniżono), a po 5 miesiącach przyniosły o ponad 40 mld zł więcej niż w 2015 roku. Finanse Polski po maju 2015: dochody - 116,2 mld zł VAT - 49,5 mld zł CIT - 12,8 mld zł PIT - 17,4 mld zł Finanse Polski po maju 2019: dochody - 162,6 mld zł (wzrost o 39,9%) VAT - 74 mld zł (wzrost o 49,5%) CIT - 20,5 mld zł (wzrost o 60,1%) PIT - 25,4 mld zł (wzrost o 45,9%)"

  20 60
 • ~trzynasty 2019-09-14 18:41:07

  ~46ozaK
  kazo, naPISz jeszcze coś mądrego. Czekamy. Tak wybitna postać forum nie może nie naPISać czegoś bardzo merytorycznego w sprawie.

  41 21
 • ~46ozaK 2019-09-14 18:51:22

  trzynasty-NIESTETY nie mozna pisac za duzo madrych rzeczy i samej prawdy bo to zbyt duzo ludzi w oczy kole i POtem blokuja.Pozdrawiam

  17 60
 • ~crun 2019-09-14 19:11:15

  46ozaK może powinieneś popracować społecznie na onkologii dziecięej, to może i Ty zaczniesz mysleć i zmienisz swoje chore poglądy

  48 16
 • ~46ozaK 2019-09-14 19:15:40

  crun-A ciebie zachecam nie do pracy ale do wolontariatu w hospicjum.Pozdrawiam.

  17 35
 • ~exx 2019-09-14 19:33:11

  Oj ktoś GRUBO posmarował ustawę. To się nie zadziało z przypadku, tylko w obronie interesów korpo.

  45 4
 • ~Kwinto 2019-09-14 19:47:05

  ~46ozaK - kolejne już wcielenie rybnikusa, kazo.... itd..
  Przypomniał mi się ten złodziej kretyn z "Kevin sam w domu" co odkręcał wodę jako znak rozpoznawczy. Tutaj też Policja lub lekarze będą mieli łatwo dotrzeć do wszystkich POstów tej chorej psychicznie osoby żyjącej w świecie gdzie wszyscy dookoła kłamią i sieją nienawiść.

  40 11
 • ~ 2019-09-14 19:53:45

  kwinto to płatny troll, wszystkie wpisy otrzymuje od „wydziału-nienawiści-brejza-toy-toy”

  21 47
 • ~awek520 2019-09-14 19:56:41

  ~Trop leminga

  Idź dalej słuchaj tego swojego TVP i cudów pisu.

  Zobacz jak ceny poszły w górę, co z tego że za 4 lata będzie 4tys brutto?
  A jak myślisz - przedsiębiorstwa na tym stracą?
  Dźwignią ceny że się nie pozbieramy.
  Ten kraj idzie w złym kierunku.

  Nic tego nie zatrzyma, tym bardziej że takie pustaki jak ty głosują na tych pajacow.

  Zobacz sobie ile dostał rydzyk za rządów PiS, a ile pieniędzy poszło na służbę zdrowia.

  Poogladaj sobie ludzi którzy potrzebują( a głównie w tym wypadku małych dzieci) pieniędzy na leczenie zagranicą. Serwis siepomaga.

  A dalej jest Kościół wspierany za nasze pieniądze.

  Modlitwa w tym wypadku nic nie da.

  Nie ma co pisać...

  64 21
 • ~46ozaK 2019-09-14 20:01:40

  kwinto-POdaj JEDEN przyklad nieprawdy w moich postach!!!Wtedy mozemy POdyskutowac.
  "Najłatwiej jest rzucać w kogoś kamieniem nie biorąc pod uwagę, że ten kamień może się rykoszetem odbić i zranić miotacza"
  POzdrawiam.

  14 45
 • ~46ozaK 2019-09-14 20:08:16

  awek520-"Zobacz sobie ile dostał rydzyk za rządów PiS, a ile pieniędzy poszło na służbę zdrowia."
  -awek NOO DAWAJ RZUCAJ LICZBAMI NIE OSZCZERSTWAMI!!!

  awek520-"Zobacz jak ceny poszły w górę, co z tego że za 4 lata będzie 4tys brutto?"
  -POdawaj ceny sprzed 4 lat i teraz to POgadamy!!!

  13 49
 • ~46ozaK 2019-09-14 20:09:16

  awek-FAKTY MISIU NIE MITY!!!

  7 42
 • ~46ozaK 2019-09-14 20:20:06

  awek-"RAPORT ORGANIZACJI GLOBAL FINANCIAL INTEGRITY (GFI) STWIERDZAŁ, ŻE POLSKA BYŁA LIDEREM W UE JEŚLI CHODZI O DRENAŻ ŚRODKÓW FINANSOWYCH PRZEZ ZAGRANICZNE PODMIOTY ZA LATA 2004-2013. WYNIKA Z NICH, ŻE W LATACH 2005-2015 Z POLSKI WYPŁYNĘŁO 537 MLD ZŁ!!!! OKAZUJE SIĘ, ŻE W LATACH 2005-2015 NAJWIĘCEJ WYDRENOWAŁY Z POLSKI FIRMY ZAREJESTROWANE W HOLANDII. DO TEGO KRAJU POPŁYNĘŁO AŻ 117,31 MLD ZŁ W CIĄGU 11 LAT. NIEWIELE MNIEJ WYTRANSFEROWAŁY Z POLSKI FIRMY NIEMIECKIE, PRAWIE 102 MLD ZŁ. NA TRZECIM MIEJSCU ZNALAZŁY SIĘ FIRMY FRANCUSKIE, W LATACH 2005-2015 WYPROWADZIŁY Z POLSKI PRAWIE 60 MLD ZŁ.

  9 44
 • ~46ozaK 2019-09-14 20:26:35

  FAKTY nie MITY;-"Dane Eurostatu(2018). Najniższe poziomy cen zaobserwowano w Rumunii - 66 procent unijnej średniej, Polsce - 69 procent, Bułgarii - 76 procent, na Litwie - 82 procent, w Czechach - 84 procent i na Węgrzech - 85 procent. Najwyższe ceny płacą Duńczycy. Ceny żywności i napojów bezalkoholowych w tym kraju wyniosły 130 procent unijnej średniej. Na kolejnych miejscach znalazły się Luksemburg i Austria - po 125 procent, Irlandia i Finlandia - po 120 procent oraz Szwecja - 117 procent. Z danych Eurostatu wynika, że Polska ma najniższe w całej Unii ceny mleka, serów i jajek. Stanowiły one 71 procent unijnej średniej. Dla porównania najwyższe ceny odnotowano na Cyprze - 136 procent. Ceny wyrobów mięsnych w Polsce i Rumunii stanowiły 63 procent średniej, podczas gdy w Austrii - 146 procent Ceny żywności i napojów bezalkoholowych w Polsce wyniosły 69 procent średniej w Unii Europejskiej - podał unijny urząd statystyczny Eurostat. Najdroższa pod tym względem jest Dania, na drugim końcu zestawienia jest Rumunia. Z danych Eurostatu wynika, że w 2018 roku między najdroższym a najtańszym krajem Wspólnoty była dwukrotna różnica w poziomie cen żywności i napojów bezalkoholowych. Najwyższe ceny płacą Duńczycy. Ceny żywności i napojów bezalkoholowych w tym kraju wyniosły 130 procent unijnej średniej. Na kolejnych miejscach znalazły się Luksemburg i Austria - po 125 procent, Irlandia i Finlandia - po 120 procent oraz Szwecja - 117 procen"
  PRZESTANIECIE W KONCU KLAMAC???

  12 42
 • ~rybnikus 2019-09-14 20:39:26

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  7 18
 • ~46ozaK 2019-09-14 20:45:38

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  7 19
 • ~rybnikus 2019-09-14 20:50:27

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  6 18
 • ~awek520 2019-09-14 20:58:41

  46ozaK

  A gdzie przelicznik ile w danych kraju się zarabia?
  Też to uwzględniłes?

  25 12
 • ~46ozaK 2019-09-14 21:05:42

  awec520-"A gdzie przelicznik ile w danych kraju się zarabia?
  Też to uwzględniłes?"

  Moge Ci podac ile sie w co POniektorych krajach(w ktorych mieszkalem) placi za wynajem klitki do mieszkania,tylko chyc sie oparcia w fotelu abys nie spadl.Pozdrawiam.

  9 37
 • ~rybnikus 2019-09-14 21:08:33

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  4 15
 • ~ 2019-09-14 21:10:38

  najlepsze jest to, że w tej grupie posłów, którzy się pod tym podpisali jest jeden z rybnickich kandydatów na posła. hahahaha

  23 7
 • ~46ozaK 2019-09-14 21:12:59

  noo chyba ze masz zamiar mieszkac w Kamperze lub na karimacie,ale zapewne dlugo bys nie POrobil.Dodatkowo we WSZYSTKICH krajach placisz abonament rtv +rozne lokalne podatki za to tylko ze przebywasz na terenie danej np.gminy czy merostwa.Pozdrawiam.

  9 34
 • ~Piotr Czaja 2019-09-14 21:16:21

  kazo to larwa i nigdy nie stanie się IMAGO/ owadem dojrzałym/był już trójcą-/raczej trujcą/już ma siódme wcielenie ale i tak to dalej larwa

  27 9
 • ~46ozaK 2019-09-14 21:19:39

  rybnikusie-Nooo :))))Pozdrawiam.

  4 23
 • ~rybnikus 2019-09-14 21:20:13

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  4 13
 • ~46ozaK 2019-09-14 21:27:06

  piotrze Czajo-A widzial Ty piknego motyla z tej brzydkiej larwy?Pozdrawiam.

  8 30
 • ~rybnikus 2019-09-14 21:29:05

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  5 17
 • ~Sebastian Ryszka 2019-09-14 21:40:17

  ŚP. Kulczyk robił odwierty w Żorach ,i chciał tam kopalnie postawić .Chyba mi nie powiecie ,że miliarder chciał utopić swoje pieniądze.Liczyl na zysk ,a co przynosi zysk kowalskiemu ,to i państwo się bogaci.Wy z PO oddali byś cie wszystko Angeli .hahahahhaha

  13 43
 • ~Barakuda 2019-09-14 21:43:03

  A nie mówiłem? A do kolegów PiSowskich trolli dodam tylko, że bardziej rzetelnego źródła niż GW nie znam. Wiele afer ujrzało światło dzienne dzięki GW. A zresztą sprawdzić czy taki projekt został złożony można w 5 minut. A tak w ogóle to nie ma bardziej antydemokratycznej i antyobyweatelskiej partii jak PiS to nie ma i nie było. Nawet PZPR był bardziej prodemokratyczny... Ktoś tam z PiSuaru dał ciała bo pewnie miał poczekać do po wyborach ale zapomniał ;) PiS to mafia...

  61 17
 • ~46ozaK 2019-09-14 21:43:53

  awek520-Tak dla POrzadku POdam CI kilka moich oplat za mieszkania,ok?
  Luksemburg 1600euro za duze 90m2(kaucja 2200e przy moich zarobkach ok3000e,Francja kilka regionow ,RFN podobnie,minimum 500e do ponad 700e za 35m2 (kaucja praktycznie NIE do odzyskania ok.1000e przy zarobku 2000e,Hiszpania tu jest najtaniej w Europie i NAJLEPSZE ZYCIE.O reszcie krajow np.ameryka poludniowa czy azja nie bede sie juz rozpisywal.Pozdrawiam.
  Wszedzie dobrze ale w Polsce pod rzadami PiSu NAJLEPIEJ!!!

  15 39
 • ~Piotr Czaja 2019-09-14 21:46:09

  kazo -jasne że nie rozumiesz tego co napisałem- dla ciebie to zbyt trudne i dla tego pozostaniesz larwą /ad mortem defaecatam/nigdy nie będzies motylem a już pięknym to na pewno - chyba że ćmą

  31 14
 • ~Barakuda 2019-09-14 21:53:15

  Kazo matole, te "firmy" z Holandii to jest ING Bank Śląski, który te pieniądze legalnie zarobił, zapłacił od nich wszelkie podatki i mógł sobie wysłać nawet do Honolulu. Tylko w państwie PiS jest to dziwne. Ty lepiej zapytaj gdzie są pieniądze (500mln zł) przekazane Fundacji Czartoryskich, które rodzinie byłego ministra zdrowia z PiS przekazał z budżetu państwa minister kultury PiS za kolekcję, która i tak musiała pozostać w Polsce? Do jakiego kraju te pieniądze trafiły? Zgadnij?

  Kto głosuje na ten PiSuar to ja nie wiem...

  51 18
 • ~46ozaK 2019-09-14 22:06:21

  sebastianie ryszka-Dotknal Pan clu problemu ze Polak NIE ceni tego co ma dopoki tego NIE straci.W RFN PO znalezieniu zloza sa zdolni POd asysta bundeswery PRZESIEDLIC cale miasteczko ,WYCIAC W PIEN 60tysletni las aby tylko sie dorwac do wg.nich OZE czyli najbardziej trujacego zloza wegla brunatnego!Niemcy dobrze wiedza co je dobre,to je dobre co je nasze.Niestety nie styka mi wyobrazni gdyby to np.polska firma wykupila te zloze co by sie wtedy tam dzialo.Na szczescie wRFN JEST KONSTYTUCYJNY ZAKAZ zagranicznych inwestycji w ich kraju!Za to ich POdziwiam bo takie tvny i gw na terenie RFN moglyby siec agitacje TYLKO w ziemiankach lub innych lepiankach a NIGDY NIE dostalyby OGOLNOKRAJOWEJ KONCESJI!!!Pozdrawiam.

  12 38
 • ~46ozaK 2019-09-14 22:17:32

  barakudo z calym szacunkiem a co holandie wciskasz i do czego?
  barakuda napisal-". Ty lepiej zapytaj gdzie są pieniądze (500mln zł) przekazane Fundacji Czartoryskich"

  No jo juz NIE WIEM CZYM trzeba byc by KWESTIONOWAC ZAKUP przez Panstwo zbiorow Czartoryskich???

  10 33
 • ~46ozaK 2019-09-14 22:22:39

  barakudo z calym szacunkiem a co holandie wciskasz i do czego?
  barakuda napisal-". Ty lepiej zapytaj gdzie są pieniądze (500mln zł) przekazane Fundacji Czartoryskich"

  No jo juz NIE WIEM CZYM trzeba byc by KWESTIONOWAC ZAKUP przez Panstwo zbiorow Czartoryskich???

  7 30
 • ~Stanisław Nowak 2019-09-14 22:28:05

  Grupa posłów PiS złożyła do Sejmu projekt specustawy zmieniający prawo geologiczne i górnicze . Czy wśród tych posłów był kandydat na Senatora z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość Wojciech Piecha - członek partii PiS!!!!

  36 7
 • ~46ozaK 2019-09-14 22:32:22

  A Stanislaw Nowak tam byl i czy sie POdpisal?

  12 27
 • ~withings 2019-09-14 22:41:31

  @Trop leminga: "A GW napisze ,że Niemcy budują największą w UE kopalnię węgla brunatnego dla swojej elektrowni? "

  Oczywiście, Gazeta Wyborcza informowała o tym niejednokrotnie, np. http://wyborcza.pl/wiecejswiata/7,163751,24067107,niemiecka-hipokryzja-weglowa.html. GW informowała także o protestach okupacyjnych kopani węgla brunatnego przeprowadzanych przez ekologów (także z Polski), np. w http://wyborcza.pl/56,140981,24928332,blokada-kopalni-garzweiler,,11.html

  24 8
 • ~withings 2019-09-14 22:52:27

  @46ozaK: ".Na szczescie wRFN JEST KONSTYTUCYJNY ZAKAZ zagranicznych inwestycji w ich kraju!Za to ich POdziwiam bo takie tvny i gw na terenie RFN moglyby siec agitacje TYLKO w ziemiankach lub innych lepiankach a NIGDY NIE dostalyby OGOLNOKRAJOWEJ KONCESJI!!!Pozdrawiam. "

  Kurczę, stary. W aptece w Łomiankach musicie poprawić materiały szkoleniowe dla trolli. Takie bzdury może by przeszły gdzieś na lokalnym portalu w Płońsku czy innej Białej Podlaskiej, ale na Śląsku ludzie mają jednak rodziny w Niemczech więc wiedzą, jakie piszesz kocopoły.

  Mówi ci coś taka nazwa Opel? To jest dawny niemiecki koncern, który został wykupiony przez amerykańskie General Motors, a teraz sprzedane przez te GM francuskiemu koncernowi PSA (Peugeot-Citroen). Inny przykład to Kuka, czyli firma produkująca roboty przemysłowe. Została sprzedana Chińczykom, mimo że sama Angela Merkel próbowała stworzyć konsorcjum europejskich firm, które przebiłyby ofertę Chińczyków. Niemieckie firmy są przejmowane nawet przez polskie, np. Compo zostało kupione przez grupę Azoty, zaś polski Wielton (producent naczep) przejął Langendorf (swojego największego niemieckiego konkurenta). Z resztą o tym, że Niemcy sami chętnie sprzedają Polakom swoje firmy informowała nawet rządowa gadzinówka (https://niezalezna.pl/263246-polski-biznes-kupi-niemieckie-firmy). No ale wiadomo, "prawda" się zmienia zależnie od okoliczności. Jak trzeba bronić niepopularnych ustaw to "Niemcy mają konstytucyjny zakaz inwestycji zagranicznych", zaś jak trzeba wzmożyć patriotyczne (pisowskie) uniesienie to "polskie firmy wykupują niemieckie".

  PS. Niemcy są szóstym największym krajem pod względem wartości bezpośrednich inwestycji zagranicznych na ich terytorium, Polska jest dopiero na 25. miejscu: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_received_FDI

  26 10
 • ~46ozaK 2019-09-14 22:55:17

  ~Barakuda 2019-09-14 21:53:15
  "Kazo matole, te "firmy" z Holandii to jest ING Bank Śląski, który te pieniądze legalnie zarobi"

  Barakudo zapytaj sie Borowskiego i innych"czerwonych" ILE zarobili na przekrecie wejscia Banku Slaskiego na GPW w ciagu JEDNEGO DNIA a POtem POgadamy!!!

  12 29
 • ~sympatykrybnika 2019-09-14 23:07:55

  Wyborcza numerologia
  PIS – lista nr 2wieże

  24 12
 • ~46ozaK 2019-09-14 23:11:19

  withing -Wymien JEDNA OGOLNOKRAJOWA zagraniczna stacje tv,radio prasa dzialajaca z koncesja na terenie RFN,Francjii Danii Luksemburga Hiszpanii itd itp?Bo tu jest "pies POgrzebany" bo baa nawet lodziarnie farme troli mozesz tam zalozyc ale NIGDY NIE dostaniesz koncesji na MEDIA!!!Pozdrawiam.

  12 31
 • ~46ozaK 2019-09-14 23:26:53

  withings-No z calym szacunkiem ale Opel jako auto NIE SIEJE goebelsowskiej dywersji i sabotazu tez nie prowadzi!!!Co ma za cel POrownywanie rzeczy "martwych" do zywych agitatorow nadajacych non stop do calego spoleczenstwa PRZECIWKO SWOJEMU rzadowi?

  9 30
 • ~withings 2019-09-14 23:57:47

  @46ozaK: " withing -Wymien JEDNA OGOLNOKRAJOWA zagraniczna stacje tv,radio prasa dzialajaca z koncesja na terenie RFN,Francjii Danii Luksemburga Hiszpanii itd itp?Bo tu jest "pies POgrzebany" bo baa nawet lodziarnie farme troli mozesz tam zalozyc ale NIGDY NIE dostaniesz koncesji na MEDIA!!!Pozdrawiam. "

  No widzę, że już zmieniasz powoli zdanie, bo wcześniej mówiłeś o inwestycjach, a teraz nagle o mediach. Ale chętnie podejmę to wyzwanie.

  Na przykład DMAX, TLC i Eurosport należały do koncernu Discovery CEEMEA, czyli amerykańskiego kapitału, który miał siedzibę główną W WARSZAWIE. Inny przykład to portfolio kanałów należących do koncernów Viacom (USA), Sky (UK), TNT (USA) itd.

  Z kolei w prasie hegemonem jest szwajcarski koncern Axel Springer (podobnie jak w Polsce). Dzienniki są w Niemczech faktycznie głównie niemieckie (choć np. stołeczny Berliner Zeitung został sprzedany Amerykanom), ale to tak samo jak w Polsce - Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita, Dziennik Gazeta Prawna, Super Express to wszystko polskie tytuły, jedynie Fakt należy do Szwajcarów.

  22 8
 • ~46ozaK 2019-09-15 00:36:33

  whitings-"No widzę, że już zmieniasz powoli zdanie, bo wcześniej mówiłeś o inwestycjach, a teraz nagle o mediach."
  Sorry ZAWSZE prowadze POlemike o MEDIACHi polityce arzadko o mydle
  .Tak na marginesie Opel NIE JEST i NIE BYL nIGDY STRATEGICZNYM koncernem w RFN.Strategicznymi koncernami (NIKT ICH NIGDY NIE KUPI) saVW,bmw merc porsche,majbach to tylko z dzialu motoryzacji.

  "Na przykład DMAX, TLC i Eurosport należały do koncernu Discovery"

  Ktory z tych programow ma choc 10sek. pr polityczcnego?Ktory z nich choc sie zajaknie na tematy spoleczne polityczne etc.
  ?
  Wszystkie te programy ktore wymieniles to sa pr. strikte tematyczne i tam grama polityki NIE znajdziesz bo by zaraz stracily koncesje.Takich programow np.sex w tytule maja dziesiatki ,jesli nie setki ale nie rozumiem w czym widzisz problem ,ze Opel nie jest niemiecki ale Ford tez nie jest niemiecki a jest produkowany na terenie RFN!
  Chodzi o MEDIA ksztaltujace opinie publiczna a nie o producentow proszku do pieczenia!
  Pozdrawiam.

  7 26
 • ~46ozaK 2019-09-15 00:46:51

  whithings-ALEZ TY KLAMIESZ!!!"Z kolei w prasie hegemonem jest szwajcarski koncern Axel Springer (podobnie jak w Polsce). Dzienniki są w Niemczech faktycznie głównie niemieckie (choć np. stołeczny Berliner Zeitung został sprzedany Amerykanom),"

  AXEL Springer NIE BYL NIGDY SZWAJCARSKI A ZAWSZE NIEMIECKI!!!
  A Berliner Zeitungiem owszem byla zainteresowana USA firma ale NIE DOSTALA POZWOLENIA NA ZAKUP BZ!!!!!!!!!

  10 25
 • ~awek520 2019-09-15 00:56:16

  46ozaK

  Bierz proszki na uspokojenie i idź spać.
  Trudno się czyta te twoje wymiociny pisane raz z małej a raz z dużej litery..

  Przypominam że temat jest o kopalni.
  A nie o tym ile co kiedy i jak.

  Co do tego co pisałeś ile w jakim mieście jest za czynsz itd..
  Ciekawe, dużo podrozujesz widzem... Pewnie w ani jednym tym miejscu nie byłes.

  Pozdro dzbanie

  26 11
 • ~46ozaK 2019-09-15 01:08:06

  awek520-To Ty idz spac ja jestem w robocie .Ja jestem Prawy i Sprawiedliwy.Jesli zlapiesz mnie na JEDNYM klamstwie to stawiam 6cio pak schetiny z 6browarami wietnamskimi.
  Pozdrawiam i dobrou noc!

  7 37
 • ~46ozaK 2019-09-15 02:18:52

  witings-Przyznaje sie do bledu (PRZEPRASZAM);w 2005 USA i GB kupily Berliner Zaitung.
  "Po kilku latach Mecom wycofał się z Niemiec, a dziennik „Berliner Zeitung” trafił w ręce rodzinnego koncernu DuMont Schauberg. Mecon sprzedał także swoje udziały w dzienniku „Hamburger Morgenpost”.

  Koniec koncow i tak wychodzi na moje:)))
  No i POpatrz a to TYLKO JEDEN NIEMIECKI DZIENNIK !

  10 29
 • ~arkussinus 2019-09-15 07:55:14

  usta może i zamknie, ale......kopalnię otworzy!!!

  14 5
 • ~arkussinus 2019-09-15 07:57:18

  kazo to, że zmieniłeś nick z małych liter na wielkie i wspak jeszcze nie oznacza, ze choć trochę zmądrzałeś....

  30 10
 • ~Barakuda 2019-09-15 08:00:17

  Kazo najbardziej anrtypolskie media obecnie to TVPis i TV Trwam. Nikt nie wyrządza większej szkody Polsce manipulując tak jak oni prostymi ludźmi i napuszczjąc ich na innych Polaków. Lepsze były nawet Goebelsowskie kroniki filmowe. Wszystko co piszesz to są kompletne bzdury i urojenia. Podziwiam kolegów, którzy podejmują z tobą polemikę choć to orka na ugorze.

  O ING pisałem w kontekście tych twoich bredni o drenażu pieniędzy za granicę. Ty nawet nie pamiętasz co pisałeś 5 postów wcześniej. To jest amok.

  Żałosne jest kiedy PiSowiec pisze o marnotrawieniu pieniędzy przez poprzednią władze.

  Niektórzy mają krótką pamięć albo bardzo wybiórczą. Chętnie przypomnę wam ile pieniędzy poszło w błoto na zabezpieczenie miesięcznic i sekty smoleńskiej, na dyrdymaly komisji Macierewicza i wybuchy parówek. Na inne komisję, które niczego nie ustaliły a kosztowały krocie jak Abmer Gold. Na premie dla ministrów, które oddawali do Caritasu.Na loty Szydło do domu i Kuchcińskiego żony na zakupy do Arkadii. Na dziesiątki jeśli nie setki rozbitych limuzyn i wiele, wiele innych. Mógłbym wymieniać do rana ale też kompromitacjach na arenie międzynarodowej naszego kraju i okłamywania obywateli jak choćby w temacie kopalni Paruszowiec.

  44 10
 • ~zbyh62 2019-09-15 08:33:12

  Co do zasady decyzja pozytywna nieformalna była w piśmie z 2016 roku wysłana w imieniu Miasta Rybnik przez Pana Pana v-ce Prezydenta Janusz Koper - szczegóły pod linkiem " https://bip.um.rybnik.eu/Default.aspx?Page=352&Id=2092649&fbclid=IwAR2o06nc6vARPn6UJTWArcsdq7Qqp-yKUTn02-n4VVmhXBnvN0Ms-SFJq-U " teraz mianują się obrońcami mieszkańców i są przeciwni, ale od 2016 nikt nie wniósł zmian do planu zagospodarowania przestrzennego Osobiście jestem przeciwny spalaniu węgla przez podmioty nieposiadające instalacji do jego czystego spalania. Należy również pamiętać że za bezpieczeństwo energetyczne miasta odpowiada Prezydent ... i tutaj brak "0" strategi"... a za bezpieczeństwo energetyczne Polski odpowiadają minione , obecne i przyszłe rządy Polski. Każde suwerenne Państwo buduje swoje bezpieczeństwo energetyczne w oparciu o własne surowce energetyczne i własne technologie.

  13 6
 • ~master4k 2019-09-15 08:51:15

  @ Barakuda

  "Na premie dla ministrów, które oddawali do Caritasu."

  Oddawali, a oddali, to jednak niezupełnie dwa te same skutki. Niedokonane vs dokonane. Na dzień dzisiejszy znaczna część z rozdanej lekką ręką puli nigdy do Caritasu nie wpłynęła. I coś czuję, że nie wpłynie. Opadła wrzawa, a wyborcy mają strasznie krótką pamięć.

  26 11
 • ~Jan Lubos 2019-09-15 09:37:27

  Do wszystkich pisolubnych, niedowierzających źródłu informacji:
  w tekście jest przecież link do sejmowej strony z projektem opisywanej ustawy. Wystarczy samemu przeczytać i wszystko jest jasne. Nie wierzycie pisowskiemu Sejmowi? Informacji podanej przez PIS?
  PIS z jednej strony chce szybko przepchnąć ustawę, z drugiej robi to po cichu, bo przed wyborami "nie wypada". Ale projekt już wywiesili...
  Kto "ZA" nowymi kopalniami w Rybniku, niech głosuje na PIS, ala potem proszę nie narzekać...

  42 9
 • ~modelT 2019-09-15 10:07:52

  Kazo chyba dostał bana od administratora bo utworzył nowy nick niemal ten sam tylko pisany literami od tyłu.

  27 5
 • ~Kwinto 2019-09-15 10:34:10

  ~modelT 2019-09-15 10:07:52
  Kazo chyba dostał bana od administratora bo utworzył nowy nick niemal ten sam tylko pisany literami od tyłu.

  Człowiek który ma tutaj z 10 kont, wypisuje bzdury i wszystkich okrzykuje kłamcami, powinien dostać bana na IP. Jeszcze trochę i on sam zapełni ten portal komentarzami, reszta nie ma prawa się wypowiadać.

  26 11
 • ~tf2 2019-09-15 11:25:05

  "O projekcie specustawy pisała wczoraj Gazeta Wyborcza."

  I na tym powinniśmy zakończyć te "rewelacje" zmyślone z du**y.

  8 32
 • ~sympatykrybnika 2019-09-15 11:25:40

  Z programu PIS:
  „Budowa elektrowni atomowej
  Planujemy WYBUDOWANIE ELEKTROWNI JĄDROWYCH, które są czyste i bezpieczne. Zeroemisyjne wytwarzanie energii elektrycznej powinno zostać wsparte przez BLOKI JĄDROWE, KTÓRE JUŻ W 2035 r. MOGĄ DAĆ ok 10% energii elektrycznej wytwarzanej w kraju. Udział ten zwiększy się do ok. 20% w latach 2040-2043.
  Zainstalowana moc bloków jądrowych może osiągnąć 10 GW, czyli tyle, ile przewidujemy dla morskich farm wiatrowych w tym samym czasie.’

  W tej sytuacji po co paliwo węglowe z tej kopalni Paruszowiec. Jest to więc inwestycja całkowicie sprzeczna z programem PIS.

  17 5
 • ~R134a 2019-09-15 11:36:42

  @~tf2 a informacja prosto ze strony sejmowej tez jest dla ciebie niewiarygodna? W takim razie jestes ignorantem. http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/Projekty/8-020-1434-2019/$file/8-020-1434-2019.pdf

  17 6
 • ~Barakuda 2019-09-15 12:08:25

  Kazo dostał bana i dla niepoznaki, tak żeby się nikt nie zorientował założył nowe konto z nickiem ~46ozaK. Jest przebiegły jak PiSowskie służby specjalne, które miały trzymać w najwyższej tajemnicy zakup systemu PEGAZUS... o którym już dzieci w piaskownicy rozmawiają...

  23 9
 • ~46ozaK 2019-09-15 12:37:23

  ~Barakuda 2019-09-15 08:00:17
  "Kazo najbardziej anrtypolskie media obecnie to TVPis i TV Trwam. Nikt nie wyrządza większej szkody Polsce manipulując tak jak oni prostymi ludźmi i napuszczjąc ich na innych Polaków. Lepsze były nawet Goebelsowskie kroniki filmowe. "

  Barakudo tymi kilkoma zdaniami w koncu przyznales sie ze jestes zwykly"KONFIDENT POLAKOZERCZA I KANALIA"!!!!!!!

  9 31
 • ~Stanisław Nowak 2019-09-15 12:40:28

  460ozak.
  1. Gdybym tam był to bym się nie pytał
  2. Pośrednio wynika z tego, że nie jestem posłem i nie mogłem się POdpisać.
  Opanował Pan pisanie kiepskich komentarzy przy braku możliwości zrozumienia prostych tekstów. Portal rybnik.com nie zasługuje na zaśmiecanie go pańskimi tekstami , a czytelnicy na ewentualną stratę czasu na czytanie bzdetów.

  18 8
 • ~46ozaK 2019-09-15 12:46:02

  Panie Stanislawie-Poslem sie czlowiek nie rodzi.Za mc.sa wybory to prosze startowac,wtedy bedzie sie Pan mogl POdpisac.

  9 22
 • ~Anna Ryż 2019-09-15 13:06:16

  Panie Stanisławie Nowak ma Pan 100% racji w sprawie trolla ~46ozaK vel Kazoo. Merytoryczne dno, informacje kopiowane z prawicowych ("narodowych") stron, szkoda czasu na czytanie tych popłuczyn.

  27 13
 • ~donia96 2019-09-15 13:15:07

  Ale jesteście wszyscy prawie idioci tak się dawać w manipulacje ze strony tej stronki i gazety wyborczej WSTYD . Ja nie czytam Wyborczej ,nie oglądam prywatnej tv TVN i nie głosuje nikty na PO !! Bo to są wszyscy złodzieje aha i nie jestem za PIS .Jest jedna partia która prawdę nadaje ale nie dopuszczają ją w ogóle do głosu a jest nią partia konfederacja

  13 37
 • ~46ozaK 2019-09-15 13:21:17

  Anna Ryż 2019-09-15 13:06:16"Panie Stanisławie Nowak ma Pan 100% racji w sprawie trolla ~46ozaK vel Kazoo. Merytoryczne dno, informacje kopiowane z prawicowych ("narodowych") stron,"

  Pani Anno kazdy NAROD ma SWOJE "POpluczyny" jak pani to nazwala.
  Wiec prosze cytowac popluczyny wlasnego narodu np.Haretsa, GW lub inne DW tvny i inne Axele!
  Nikt Pani nie kaze czytac wiadomosci o POLSKIM NARODZIE I Polsce ze zrodel propolskich,zawsze znajdzie Pani swoja Vkolumne do POczytania.

  13 30
 • ~DonPedro 2019-09-15 14:38:26

  Pisiory zdewastujom nasze miasto. Kozdy Slonzok co na ta sekta glosuje to frajer i soron. A mie to ciekawi wiela placi sekta Srebrna swoim wyznawcom z tego forum za te brednie pochwalcze.
  Emi hejtowala bo lubila bzykanie z sedziami z kasty.
  A reszta pisiorow trolli z rybnickiego portalu komu robi dobrze i za jakie kwoty?

  32 13
 • ~Romek Romkowski 2019-09-15 18:32:50

  Pisałem miesiąc temu na fb że kopalnia będzie bo decyzja już zapadła to nie chcieli mi wierzyć. Tak czy siak, nieważne czy wredny pis nam to urządził czy byłaby to wina Tuska, Rybnik nam rozwalą. Nikt mi nie powie że bez szkody dla miasta będą tu non stop jeździć ciężarówki i wywozić miliony ton ziemi i innego badziewia a w drugą stronę tyle samo ton sprzętu. Drogi będą rozwalone i non stop korki. Ciekawe też jest jak będzie z drogami Mikołowską i Gliwicką?

  19 6
 • ~Jan R. 2019-09-15 18:42:17

  Pisiorskie trole pozmieniały nicki i dalij trolujom. Wongel sie kończy trzeba szukać nowych/starych rozwiązań. Czesi i Słowacy majom po 2 atomowki, my ni momy żodnyj. Czy pisiorstwo polske myśli ło swoich potomkach czy yno ło swoij rz..i? Apres nous le deluge?

  17 17
 • ~sympatykrybnika 2019-09-15 20:43:02

  Z programu PIS:
  Likwidacja opłaty za wydanie dowodu osobistego.

  Sęk w tym, że prawie 10 lat temu tę opłatę zniósł rząd PO-PSL. Oznacza to, że ani PJK, ani ludzie z jego najbliższego otoczenia od dawna, od min. 10 lat dowodu nie wymieniali.
  Niech żyje Niepodległa Zjednoczona Republika Socjalistyczna, pod przewodnictwem towarzysza Jarosława.

  23 10
 • ~rosthost1 2019-09-15 21:18:12

  A jak władze obejmie PO lub Kohut to można liczyć na Unię Europejska:
  wobec Didiera Reyndersa, belgijskiego kandydata na unijnego komisarza ds. praworządności belgijska prokuratura prowadzi dochodzenie. Podejrzewany o korupcję i pranie brudnych pieniędzy.

  6 10
 • ~Barakuda 2019-09-16 07:27:37

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  3 7
 • ~Robin Tell 2019-09-16 12:05:36

  Czyli czekają nas osiadania terenu w lasach okalających Rybnik o kilkanaście metrów następnie zrekultywowane skałą płoną kilka(naście)(dziesiąt)(?) metrów ponad obecny poziom terenu. Jeszcze mieszkamy w Parku Krajobrazowym Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich, cieszmy się póki można, bo panowie tego świata już szykują nam inne rozwiązania. Przynajmniej w Rybniku powinniśmy powstrzymać degradację kartą wyborczą 13 października br.

  7 4

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy pojemniki na używaną odzież są potrzebne?
Oddanych głosów: 217