Skutery wodne: w Rybniku rozdano medale mistrzostw Polski

2021-09-07, Autor:

Na wodach zalewu rybnickiego została zorganizowana piąta i zarazem ostatnia runda Motorowodnych Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych.

Walka o medale mistrzostw Polski skuterów wodnych toczyła się w trzech klasach: Runabout GP1, Runabout GP2 i Runabout Stock Box. Dodatkowo w klasie Runabout Spark Box rywalizowano w Pucharze Polski.

Brązowe medale mistrzostw Polski w swoich kategoriach wywalczyli zawodnicy Moto H2O Rybnik – Piotr Bojdo i Dariusz Gryt. Srebro w Pucharze Polski dorzucił ich klubowy kolega, Krzysztof Pierchała. Drugie miejsce w klasie RUNABOUT STOCK BOX i trzecie w RUNABOUT GP2 zajął Adam Kunc z AtvJet Racing Team Rybnik.

Gospodarzami kolejnych rund mistrzostw Polski były miejscowości Płock (15 maja), Żnin (12 czerwca), Mechelinki (31 lipca), Ostrów Warcki (14 sierpnia) i Rybnik (4 września).