zamknij

Wiadomości

Skrytykowali prezydenta za remont Wodzisławskiej

2010-09-30, Autor:
Jak już informowaliśmy w sierpniu, zapowiadany remont ulicy Wodzisławskiej urzędnicy przełożyli na przyszły rok. Na wczorajszej sesji rady miasta, opozycyjni radni skrytykowali prezydenta za niedotrzymywanie obietnic.

Reklama

Przypomnijmy,na początku roku miastu udało się pozyskać 35 mln złotych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na przebudowę drogi krajowej nr 78. Prace modernizacyjne miały rozpocząć się jeszcze w tym roku. Już w sierpniu jednak, prezydent Adam Fudali zapowiedział, że remont drogi ruszy dopiero w 2011, po zakończeniu prac na ulicy Raciborskiej.

Z tego powodu, opozycyjni radni Platformy Obywatelskiej ostro skrytykowali prezydenta na wczorajszej sesji rady miasta. – Dlaczego znów okłamał pan nas i mieszkańców? – pytał prezydenta Franciszek Kurpanik. – Kolejny raz okazuje się, że najpierw pan coś obiecuje, a później z tego rezygnuje. Droga krajowa nr 78 miała być przebudowana już kilka lat temu. Do dziś tak się nie stało. Teraz dowiadujemy się, że w tym roku również do tego nie dojdzie. Na pewno za chwilę usłyszymy, że remont został przesunięty dla dobra mieszkańców, bo kilka dużych remontów dróg kompletnie zablokowałoby miasto. Przypominam, że od samego początku było wiadomo, jak długo potrwa remont wiaduktu na ul. Raciborskiej, a pomimo to skłądał pan obietnice bez pokrycia – irytował się radny.

 

Wbrew przewidywaniom Franciszka Kurpanika, prezydent Adam Fudali nie tłumaczył przesunięcia remontu na następny rok dobrem mieszkańców. – Jako pierwsi z grona miast, które otrzymały dotację, podpisaliśmy stosowne umowy. To, że remont trzeba przełożyć jest wyłącznie efektem nieudolnego zarządzania projektami przez Platformę Obywatelską – odpowiedział prezydent.

 

Na zaczepkę prezydenta zareagował przewodniczący klubu radnych PO, Piotr Kuczera. – Dlaczego zawsze tak się dzieje, że jak coś się nie udaje w mieście, to całą winę zwala się na rządy PO? Panie prezydencie, trzeba mierzyć siły na zamiary, a nie odwrotnie – skwitował.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (52):
 • ~Przemek22 2010-09-30 11:44:16

  Tu akurat sie ciesze że tego remontu nie rozpoczęto w tym roku, gdyby zaczeli kopać na Wodzisławskiej to miasto by całkiem stanęło, trzeba skończyc chociaż część trwających remontów.
  Tutaj akurat PO pojechało po całej lini o juz się nie mają chyba czego czepiać.

  0 0
 • ~charlie 2010-09-30 12:05:35

  hahahahahahahaha i kto to mówi :D mówią to ci (ukłon w stronę qwertego) którzy spełniają wyborcze obietnice. Oni jeszcze mają czelność komuś zwracać na to uwagę.

  0 0
 • ~NiedobczyceMan 2010-09-30 12:11:37

  Jak się obiecuje coś czego spełnić się nie da to potem dostaje się po głowie. Fudali już się kompletnie zamotał jakiś czas temu...... Dziadka emerytura czeka ewidentnie :P

  0 0
 • ~mily pan 2010-09-30 12:14:20

  Mysle ze Fudali dobrze robi ze taka opozycje jaka PELO Fudali ma w D.pie.Wy POparancy zajmnijcie sie lepiej budowanymi zlodziejskim drogami bo znowu wyskoczyla afera z wezlem Sosnica ktora zostala zbudowany na OPADACH.Byl GIGA PRZEKERT z dolomitem na austradzie teraz z pylem. GIGA ZLODZIEJSKI przekrent z PYLAMI NIEBEZPIECZNYMI przy wezle to oznacza ze POLSKA po rzadami Tuska to WIELKA ZGNILIZNA

  0 0
 • ~Sajgon 2010-09-30 12:20:24

  Dobrze, że Fudalca cisną. Mam nadzieję, że mu dają popalić wszyscy w tym mieście wreszcie. Co do Wodzisławskiej ona miała być zrobiona juz 4 lata temu obiecywał to juz kilka ładnych lat i co i nic. W końcu obiecał jej zrobienie teraz to wszyscy mówiliśmy, że to jest poroniony pomysł bo już za dużo tych remontów jest ale Adaś nasz "kochany" obiecywał i przekonywał. (nie wiem po co) No i koniec końców oznajmił nam to co wszyscy mówili mu wcześniej że teraz to jest za pózno i trzeba przekładac remont znowuł. Facet jest nieźle porobiony.....

  0 0
 • ~Arteks 2010-09-30 12:25:33

  Kiedyś ktoś napisał na tym forum, że z taką fatalną opozycją jaką w Rybniku stanowi Krząkała, Kuczera, Kurpanik i inni - Fudali może rządzić Rybnikiem dożywotnio... Niestety miał rację bo nasza opozycja jak już przemówi to prawie zawsze albo budzi zdziwienie albo naraża się na śmieszność... Jak można remontować drogę, która jest pernamentnie zakorkowana do czego przyczynia się remont Raciborskiej? Trzeba najpierw skończyć wiadukt na Raciborskiej i planowany remont Jagodowej i wtedy można się brać za Wodzisławską. Gdyby Fudali rozpoczął teraz remont Wodzisławskiej to chyba bym go zmieszał z błotem za taką decyzję! Naprawdę wstyd, że rybnicka PO to taki ciemnogród, który takimi zachowaniami i tak nieprzemyślaną krytyką cały czas psuje wizerunek swojej partii! Ale tak to jest jak nauczyciele, którzy zamiast uczyć dzieci biorą się za politykę...

  0 0
 • ~elegant 2010-09-30 12:26:37

  rybnicka PO to straszna wiocha. Jeden wart drugiego.Na nic to,że od bodaj 2008 roku projekt został złożony o dofinansowanie. Jako najlepiej napisany i udokumentowany został umieszczony na 4 miejscu na liście zasadniczej wśród 49 innych projektów z całej Polski. Ponad półtorej roku czekaliśmy jako miasto na decyzję "błyskawicznie" pracujących urzędników rządu Platformy Obywatelskiej.Jako pierwsi podpisaliśmy umowę na realizację na przełomie lipca i sierpnia 2010 r. A Ci trzej się dziwią , dlaczego?Powinni się zastanowić czy sens ma ich obecność w samorządzie.Jeżeli przez cztery lata mieli tylko pomysł na nazwanie ronda przeciwko budowie ,którego głosowali .
  Hipokryzja ? czy głupota? czy jedno i drugie?

  0 0
 • ~Jaro 2010-09-30 12:32:37

  Ciekawe jak rozwiązaliby sytuację nauczyciele z rybnickiej PO. Krytykują za to, że nie ma remontu Wodzisławskiej, a nie potrafią sobie wyobrazić co stałoby się z ruchem w mieście gdyby zaczęto ją przekopywać przed oddaniem Raciborskiej. Czyżby Panowie mieli aż tak ograniczoną wyobraźnię oraz umiejętność przewidywania? Zapewne tak, bo programu wyborczego nadal nie mają... Zero pomysłów, z czym oni chcą startować? Żenujący ten poziom rybnickiej PO, niech w końcu zasiądą tam jakieś osoby kompetentne a nie tylko nauczyciele, humaniści, którzy skutecznie zniechęcają do głosowania na tą pseudoliberalną partię. W obecnej sytuacji dobrze się stało, że nie będzie remontu Wodzisławskiej na tą chwilę. Jeśli mogliśmy czekać 20 lat to poczekamy jeszcze rok. A co do spełniania obietnic to faktycznie radny PO mówi o czymś co dla jego partii jest rzeczą niezrozumiałą.

  0 0
 • ~rybnickicaly 2010-09-30 12:38:23

  Wodzisławska to kolejna ściema Prezydenta ! - On już się nie zmieni, ale my go zmienimy !

  0 0
 • ~myszkamiki 2010-09-30 12:39:48

  Nie wiem o co chodzi kurde z tymi remontami ale wiem jedno drogi w naszym mieście od kilku lat są tragiczne. Słuchamy tylko o kolejnych super projektach planach inwestycyjnych a wychodzi z tego wielkie nic. Wodzisławska miała być zrobiona już bardzo dawno temu. Dziś nie byłoby problemu remontu w tym czy innym terminie bo droga by już była. Szkoda ludzi, mieszkańców którzy czekają już za długo na porządne drogi.....

  0 0
 • ~werkk 2010-09-30 12:47:55

  Szanowny panie Prezydencie Fudali zanim pan oskarży PO o złe zrządzanie projektami przecież należało by zastanowić się kto zarządza w Rybniku to Pan i koalicja PiS i BSR macie większość w RM I To Wy decydujecie o tym co dzieje się w naszym mieście, nie pytając o zgodę PO

  0 0
 • ~wawokanin 2010-09-30 12:50:11

  Wiedzieć że nie dokona się remontu a mimo to obiecać go ludziom to szczyt obłudy i zacofania. Ludzie to pamiętają.... Czekają na czas rozliczeń.

  0 0
 • ~tommi 2010-09-30 12:50:47

  skoro mają większość to po co pytać?
  akurat z tego że ten remont DK 78 nie doszedł do skutku jestem zadowolony.

  0 0
 • ~mily pan 2010-09-30 13:00:51

  POprancy zapytam jeszcze o DOPALACZE poniewaz przez TYDZIEN blokowaliscie w sierpniu miasto za legalizacja DOPALACZY,pytam poniewaz coraz wiecej mlodych ludzi mamy w szpitalach z objawani slinego zatrucia.To byla JEDYNA taka manifestacja w kraju ludzi co chca rzadzic Rybnikiem przy pomocy tych prochow

  0 0
 • ~werkk 2010-09-30 13:03:59

  Bogdan a kogo widziałem wśród tych blokujących z PO Bo ja widziałem 16 osób stojących pod Rybnicka Policją ale jakoś nikogo z PO

  0 0
 • ~tommi 2010-09-30 13:09:39

  bogdann dopalaczami bawią sie raczej ludzie przed 18 rokiem życie, wiec ich chyba podział polityczny jeszcze nie obowiązuje, tymbardziej jesli chodzi o rządzenie, ale co do dopalaczy to się zgadzam, 23-latek smieje jest z całej Polski uzyskując obrót w wyskości 5.5 mln zł w zeszłym roku.

  0 0
 • ~grzesnick 2010-09-30 13:10:00

  Kazik śpierwał - "niech sie wstydzi ten co robi, nie ten co widzi". Prezydent obiecał, że wyda 140 milionów na drogi - nie wyda. Prezydent obieca łże zrobi Wodzisławską (tak faktycznie kasa jaest na część drogi) i nie ma poszerzenia wiaduktu!) - nie zrobi. Wniosek - albo fatalnie planuje, albo kłamie. Tak czy siak, źle. Prezentacja zagadnienia, nie wiem czy przez redakcję, czy przez radych - jest po prostu slaba i nie oddaje istoty problemu.

  0 0
 • ~werkk 2010-09-30 13:20:45

  bogdann55 zaczynam się bać dla Ciebie winne jest wszystkiemu PO a to zły objaw oby to nie były początki schizofrenii. Z całym szacunkiem dla Ciebie ale powinieneś się nad tymi oskarżeniami jakie kierujesz pod adresem PO poważnie zastanowić. Na pewno popełniają błędy ale nie można ich winić o wszystko: o to ze są nauczycielami, o to ze są (wiekszośc) ludźmi młodymi, Ja Cie doskonale rozumie Ty wolałbyś aby miastem rządzili 80 latkowie rzemieślnicy, szewc, kowal, zdun. i ja to szanuje masz takie prawo ale skoro uważasz ze nauczyciel nie nadaje się na stołek prezydencki to byłbym Ci bardzo wdzięczny napisz jaki zawód musi mieć dobry prezydent według Ciebie. Ja obiecuje Ci ze jak mi taki zawód podasz i uzasadnisz dlaczego taki jest najlepszy dla sprawowania władzy zrobisz to przekonująco no i podasz kto to taki bee pierwszym który nakłoni ta osobę aby wzięła na swoje barki rządzenie Rybnikiem.

  0 0
 • ~qwerty 2010-09-30 13:37:52

  szkoda, ze internetowe dzieciaki klakierujace tu Fudalemu nie potrafia kojarzyc podstawowych faktow. 1. Remont Gliwickiej zostal przeprowadzony w 2006 - akurat przypadkiem w roku wyborczym. Postawiono piekne zolte tablice gloszace wielkimi czcionkami nazwisko ADAM FUDALI. 2. Fudali tak to sobie wykombinowal, ze chce zrobic druga czesc tego projekto PO 4 LATACH!!!! od zakonczenie pierwszego etapu - oczywiscie przypadkiem w roku 2010 - roku wyborczym. Ale internetowe glupki nie potrafia tego skojarzyc, tylko powtarzaja bzdury wciskane im przez prezydenta. Ciekawi mnie dlaczego od remondu Gliwickiej do roku 2010 nie bylo w miescie spektakularnych inwestycji drogowych, tylko wszystkie przekladano tak, zeby trafily na rok wyborczy.

  0 0
 • ~leo_rybnik 2010-09-30 13:44:10

  werkk myślę że najlepszym kandydatem do rządzenia miastem był ktoś o wykształceniu wyższym a zawód to ekonomista ale i tak nie ma gwarancji aby był dobrym włodarzem

  0 0
 • ~Jaro 2010-09-30 13:51:08

  -qwerty - wydaje mi się, że artykuł jest na temat reakcji radnych PO na przełożenie okresu remontu ulicy Wodzisławskiej, a nie na temat realizacji remontów dróg w przeszłości. Chodzi o permanentne, nieprzemyślane zachowanie radnych Kuczery, Kurpanika i innych. Krytykują słuszne decyzje tylko w imię krytyki, żeby jakakolwiek była i żeby o nich napisano. Ale fakt jest taki, że kompromitują siebie samych ponieważ wygadują głupoty, których albo nie przemyśleli albo naprawdę tak faktycznie myślą (jeśli tak, to jest to ujmą na ich inteligencji). Kolejną sprawą jest to, że bawią się w politykę chociaż nie mają o niej większego pojęcia. Chyba sami nie zdają sobie sprawy z tego jakie konsekwencje dla miasta przyniósłby remont ulicy Wodzisławskiej. Uważam, że opozycja jest potrzebna, o ile jest merytoryczna. W działania rybnickiej PO niestety próżno można doszukiwać się merytoryki, jest tylko populizm, który pamiętamy chociażby z czasów Samoobrony.

  0 0
 • ~Bialy Rekin_1 2010-09-30 14:19:20

  Trzy najlepsze rybnickie kabarety -1) Kabaret Młodych Panów, 2) Noł Nejm, 3) Rybnicka Platforma Obywatelska. Proponuję zaprosić ich na tegoroczny RYJEK. Sukces gwarantowany.

  0 0
 • ~AntyKrzakala 2010-09-30 14:56:26

  qwerty pod względem hipokryzji jest chyba najlepszy z rybnickich działaczy PO. Zarzuca Fudalemu, że w 2010r. miał się rozpocząć remont Wodzisławskiej i za to go krytykuje. Tymczasem tego remontu w tym roku nie będzie, i co robi qwerty? Krytykuje Fudalego za to, że nie będzie remontu. :D P.S. Alanku, jesteś boski. :D

  0 0
 • ~NeoQn 2010-09-30 15:05:34

  Tu akurat chyba większość kierowców popiera prezydenta A. Fudali - Raciborska zamknięta i po Rybniku się jeździć nie da, a jak by do tego jeszcze wodzisławska doszła to by był jeden wielki komunikacyjny paraliż. I niech ci panowie którzy skrytykowali te decyzje nie liczą na jakikolwiek głos w wyborach ani mój ani podejrzewam większości kierowców. Bo najlepiej się wydaje pieniądze i remontuje, a nie myśli o ludziach, którzy jednak codziennie jadą do Rybnika albo przez Rybnik do pracy czy na zakupy.

  0 0
 • ~werkk 2010-09-30 15:14:42

  leo_rybnik I dlatego nie można zakłada góry ze nauczyciel będzie złym prezydentem. Dajmy możliwość M. Krzakale porządzić a na ocenianie go przyjdzie czas. Panu Prezydentowi Fudalemu dalismy 12 lat wiec mamy prawo go oceniać. I ja nie oceniam wszystkich 3 kadencji źle. Moim zdaniem błędem było pozbycie się takich ludzi jak p. Frelich (tez nauczyciel on zrobił p. Fudalego prezydentem) i Kopki problemy komunikacyjne zaczęły się po jego odejściu. Moim zdaniem przejechał się na kanalizacji, kanalizacja tak ale nie tym sposobem teraz mamy najdroższe ścieki + woda w Polsce A już 3 kadencja to obciach zaczął otaczać eis lizusami nie umie pogodzić się z krytyką i jeśli szef obojętnie jaki zaczyna wieżyc tym co mu słodzą a za plecami dupę obrabiają musi odpuścić bo jak tego nie zrobi firma bankrutuje . Dobry przywódca musi słuchać krytyki i wyciągać wnioski, Jak by mi pracownik ciągle słodził jaki to ja jestem świetnym szefem od razu go zwolnię. A urzędujący prezydent wydaje mi eis ze wpadł w pułapkę samozachwytu swoja osoba.

  0 0
 • ~ 2010-09-30 15:16:13

  Nie jestem zwolennikiem pana Fudalego, czego wyraz daję wieloma krytycznymi postami o jego pracy na tym forum. Miałem zamiar głosować na pana Krząkałę. Jednak jeśli pan Krząkała otacza się ludźmi takiego pokroju jak w powyższym artykule, to ten głos właśnie traci. Otóż panowie wielce krytykują Fudalego, za odwleczenie remontu a jeszcze kilka miesięcy temu mieli mu za złe (z czym się zresztą zgadzam) paraliżowanie miasta licznymi remontami. Fudali na fali wielu głosów krytycznych poszedł w końcu po rozum do głowy posłuchał skarg mieszkańców i cofnął nieprzemyślane decyzje całego sztabu jego ludzi. A oto panowie z PO uprawiają retorykę rodem z PiS i reszt politycznej śmietanki ( czyli - nieważne co robi oponent polityczny , byle mu dowalić - ta uwaga tyczy się także panów z BSR i wszystkich radnych). NIe przejmujecie się mieszkańcami , ich problemami, tylko wszystko kalkulujecie na wynik wyborczy. Więcej w tej szopce nie będę uczestniczył i bojkotuje te wybory, gdyż one i tak niczego nie zmieniają. Ludzie tego samego pokroju w każdej partii i ugrupowaniu, różniący się tylko przypiętymi chorągiewkami z nazwami partii. NIech pan Krząkała przemyśli , czy warto otaczać się takimi ludźmi. Pozdrawiam.

  0 0
 • ~werkk 2010-09-30 16:10:11

  Joseph proste pytanie na kogo zagłosujesz w drugiej turze będziesz miał dwie możliwości i tylko dwie. M. Krzakała i A. Fudali?

  0 0
 • ~ 2010-09-30 16:14:00

  Przecież napisałem, że bojkotuję ten cyrk.

  0 0
 • ~Jaro 2010-09-30 16:25:18

  -werkk- Oczywiste jest, że drugiej tury nie będzie. Przy aktualnych kandydatach Fudali wygląda jak lew przy myszach polnych, które co najmniej nie odnajduję się w rzeczywistości. Pewne jest, że będzie jedna tura, w której wygra Fudali.

  0 0
 • ~Arteks 2010-09-30 17:09:21

  @werkk - nie wiem kim jesteś ale czasem mądrze piszesz i z pewnością reprezentujesz dość rzadki po stronie rybnickiej PO przykład, ciekawego a nie nudnego dyskutanta-krytykanta. Dla mnie rybnicka PO to grupa znudzonych życiem i Rybnikiem zgredzików ale ciebie traktuję w tej opinii łagodniej... Natomiast nie rozumiem tego co napisałeś o Kopce i za co ty chwalisz tego dyletanta!? Przecież to był facet, który zamiast zajmować się drogami, zajmował się związkami zawodowymi w urzędzie. Za jego czasów budowano kiepskie ronda, które teraz trzeba poprawiać. Za jego czasów wprowadzono beznadziejne rozwiązania, które obecna ekipa wydziału dróg zmienia (np. wyjazd z Plazy), za jego czasów zrobiono kiepskie wyjazdy z marketów. Zobacz jak w tym roku zrobiono rewelacyjnie remont Zebrzydowickiej z ciekawymi ostrzeżeniami świetlnymi. Zobacz jak świetnie zmodernizowano rondo Zebrzydowickie. Zobacz jak kapitalne rozwiązania towarzyszą budowie nowego ronda na Żorskiej. Kopka to był zacofany, staroświecki beton, który kompromitował Fudalego. Sam bardzo mocno krytykowałem niektóre rozwiązania drogowe jeszcze kilka lat temu. Widzę, że za Kopra następuje zwrot w pozytywnym kierunku. Co do Krząkały to ja bym nie zaryzykował. I to nie tylko z powodu tego, że on nie sprawdził się jako przewodniczący RM i jako poseł. To człowiek bez charyzmy i bez talentów przywódczych. Wiem, że musisz jako działacz PO popierać Krząkałę ale jestem pewien, że znasz głosy w PO na Śląsku, które nie są dla niego pochlebne.

  0 0
 • ~elegant 2010-09-30 17:24:49

  To czy wygra Fudali w pierwszej turze nie jest wcale takie pewne. Natomiast Platforma rybnicka to kompromitacja. Niby inteligencja??,
  a takie niemoty.Na szczęście niebawem sytuacja się wyjaśni.
  Do werkk nie wiem na podstawie jakich osobistych przymiotów Krząkała byłby dobrym Prezydentem. W samorządzie , w polityce funkcjonuje od pewnego czasu . Jedyne istotne osiągnięcie to to,że został Posłem.Chyba ,że różnica wieku dla Ciebie ma znaczenie
  W Wodzisławiu jest młody Prezydent i udało mu się zadłużyć miasto na maxa. Zrobił to w trzy lata.

  0 0
 • ~Arteks 2010-09-30 17:28:59

  @Joseph - wiem, że nie cierpisz Fudalego. Ja nigdy nie uważałem go za idealnego prezydenta. Czasem mam do niego pretensje ale za wiele decyzji go cenię. Jeśli chodzi o rybnicką PO i Krząkałę to jest jakiś teatr absurdu!!! To są ludzie żyjący w jakieś innej czasoprzestrzeni. Ja znam trochę środowiska PO na Śląsku i wierz mi czy nie - Krząkała nie ma najlepszej opinii wśród różnych osobistości. Popierają go oficjalnie bo tak wypada ale nieoficjalnie mówią, że on się do rządzenia nie nadaje. Fudali przynajmniej niczego nie zepsuje, czego nie gwarantuje Krząkała. Popierałem wielokrotnie PO na tym forum (sejm, prezydent RP)- wyjątkiem jest wybór na prezydenta Rybnika i wybory do sejmiku, który marszałek śmigielski i Spyra całkowicie skompromitowali z PO. Nie zawsze sympatia do partii musi iść w parze z popieraniem jakichś karierowiczów bez talentów na jakieś stanowiska. Ja należę do osób bezkompromisowych. Nie odpowiada mi krytykancka i bezkoncepcyjna postawa rybnickiej PO i zamierzam publicznie na forum ich ganić mimo, że liberalizm jest mi bardzo blisko.

  0 0
 • ~mily pan 2010-09-30 17:42:59

  Artex a co takiego dobrego obecny sejm zrobil dla POLSKI pod wodza PELO, prosze napisz?

  0 0
 • ~ 2010-09-30 18:35:20

  TERAZ SIĘ OKAŻE JAK JEST NAPRAWDĘ. JEŻELI W RYBNIKU PRZEWAŻAJĄ DURNIE, TO WYGRA KRZĄKAŁA, NATOMIAST JEŚLI RYBNICZANIE ZACHOWALI ZDROWY ROZSĄDEK I WIDZĄ CO SIĘ DZIEJE W KRAJU (BRONEK + DONEK+PALIKOT), TO FUDALI MA WYGRANĄ W KIESZENI I TO W MIAŻDŻĄCY SPOSÓB:) JA NALEŻE DO INTELIGENTNYCH A WY ? NIE PYTAM MŁODZIEŻÓWKI PO, BO TO Z GÓRY WIADOMO JAKI JEST ICH ILORAZ INTELIGENCJI, A NAJLEPSZYM DOWODEM BĘDĄ WYZWISKA KTÓRE POSYPIĄ SIĘ POD MOIM ADRESEM:) SAMI DRODZY FORUMOWICZE SIĘ PRZEKONACIE:)

  0 0
 • ~cige 2010-09-30 20:16:46

  Zapytajcie tych "opozycjonistów" jak tam ich guru kolarz starszy cechu były zresztą.

  0 0
 • ~elegant 2010-09-30 20:36:27

  gdzie dwóch się bije tam trzeci zapewne skorzysta..............??? KTO TEN TRZECI ?

  0 0
 • ~grzesnick 2010-09-30 23:11:59

  szanowna redakcjo - proszę o zmiane tytułu na adekwatny. PO krytykowała manipulacje prezydenta a nie remont!! Arteks - kogo Ty znasz z tej PO.. Twierdzisz, że Mrowiec lubi Fudalego, że sląska PO nie wspiera Krząkłay (Tomczykiewicz, Plura, Motyczka czy szara eminencja Mrowiec już się stawili za nim). Nawet nie wiedziąłeś że Fudali jest niepełnosprawny. Czy publiczne kłamstwa rządzących to jest coś co wam odpowiada?

  0 0
 • ~qwert 2010-09-30 23:48:42

  Jeszcze będziemy Irlandią, trza najpierw zacisnąć pasa hehe

  0 0
 • ~qwert 2010-09-30 23:51:15

  Jak remonty dróg to źle, jak przełożenie remontu na przyszły rok jeszcze gorzej. Krytyka dla samej krytyki i oni chcą rządzić naszym miastem?!

  0 0
 • ~Valjean 2010-10-01 07:58:56

  Dobrze się stało, że nie będzie tego remontu, wtedy miasto by już całkiem stanęło.

  0 0
 • ~buchu 2010-10-01 07:59:15

  Nie wiem jak inni ale ja krytykę, radnych opozycyjnych bo od tego jest opozycja aby krytykować kiedy trzeba, zrozumiałem w ten sposób, że prezydent Rybnika mimo iż wiedział, że remont wiaduktu na raciborskiej potrwa do końca 2010 r. obiecał remont wodzisławskiej mimo wszelkich znaków na niebie, że to jest chory pomysł. Dlaczego chory to wszyscy wiedzą. Ale pan prezydent się upierał a gdy poszedł po rozum do głowy (osoby odpowiedzialne za PR prezydenta mają spóźniony zapłon) to wycofuje się zasłaniając się dobrem mieszkańców. To, że się wycofał to jest zrozumiałe i cieszę się z tego powodu jako częsty użytkownik ul. wodzisławskiej, chociaż jadąc tą drogą marzy się żeby jak najszybciej była od podstaw wyremontowana. Pan prezydent nie musiał by się kompromitować gdyby od razy postawił sprawę jasno, że remont wodzisławskiej będzie w 2011 roku jak tylko zakończy się remont wiaduktu z oczywistych dla wszystkich przyczyn . Nie było by takiego faux pas ze strony prezydenta a takich sytuacji jest kilka. Myślę, że Pan Fudali nie rządzi już dla Rybnika tylko dla siebie i ciężko mu jest odejść tak jak chyba każdemu by było w tej sytuacji. Swoją wypowiedź zakończę tak: nie należy składać obietnic, które z góry skazane są na porażkę a następnie próbować obrócić wszystko na swoja korzyść.

  0 0
 • ~elegant 2010-10-01 08:01:21

  do grzesnick " publiczne kłamstwa rządzących" ma nadzieję ,że piszesz o tych bezczelnych i haniebnych kłamstwach Platformy Obywatelskiej w Polsce i w Rybniku przykład Piotra Kuczery ( nt. przyjęcia do pracy córki Fudalego) czy oszczerstwa Benedykta Kołodziejczyka pod adresem radnego Józefa Piontka.Chyba ,że preferujesz podobne standarty, to winszuję !

  0 0
 • ~elegant 2010-10-01 08:15:30

  do buchu ,jeżeli ktoś chce skorzystać z dofinansowania ze środków zewnętrznych do jakichkolwiek inwestycji np: na budowę dróg, boisk, termomodernizację etc to idąc twoim tokiem myślenia nie powinien wspominać o tych planach dopóki dofinansowania nie ma przyznanego. Toż rząd Platformy Obywatelskiej od trzech lat bębni co zrobi , co zreformuje ,a jest jak jest.W obietnicach i zadłużaniu Polski przebili Gierka o lata świetlne!

  0 0
 • ~blackboy_aj 2010-10-01 08:32:13

  bogdann55 powiem CI co obecny sejm zrobił. Nic bo nie ma takiej parti jak PELO, a jak myślisz, że jesteś śmieszny to wręcz przeciwnie, bo jesteś żałośny. Twój styl pisania można określić jako wtórny analfabetyzm...a tak wogóle to wyrwałeś jakąś 50-tke na Sympati? :D

  0 0
 • ~werkk 2010-10-01 08:57:12

  elegant w Rybniku jest prezydent w średnim wieku i tez zadłużył miasto na maksa moim zdaniem wiek tu nie odgrywa roli. Natomiast jakich dobierze sobie wiceprezydentów i doradców to ma kolosalne znaczenie dla efektu rządzenia miastem.

  0 0
 • ~wojtek144 2010-10-01 09:07:44

  Wybory, wybory!! Wynużenia radnego Kurpanika na temat remontu Wodzisławskiej są śmieszne i budzą zdziwienie, dowodzą nieznajomości tematu przez radnego który przez 4 lata niczego się nie nauczył. Remont rozpocznie się po rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umowy. Pieniądze na to zadanie są zabezpieczone w budżecie miasta na 2011 rok. Według rybnickiego PO im gorzej dla Rybnka tym lepiej dla nich.

  0 0
 • ~buchu 2010-10-01 09:08:00

  elegant ja mieszkam w Rybniku i bardziej interesują mnie w obecnej chwili sprawy Rybnika i samorządu niż ogólnokrajowe, bo jak dobrze wiesz a przynajmniej powinieneś wiedzieć jeśli interesujesz się tymi sprawami zbliżają się wybory samorządowe. Dlatego też jeśli obecna władza samorządowa deklaruje obietnice bez pokrycia wiedząc jakie ma możliwości finansowe i merytoryczne, to jak mogę takiej władzy zaufać na następną kadencję. Jeśli chodzi o całkiem nowych kandydatów to każdy zawsze obiecuje dużo (takie prawo wyborcze) ale te obietnice weryfikuje życie a niewykonanie obietnic weryfikują wyborcy w mniejszym lub większym stopniu. Z polityką jest jak w życiu prywatnym. Obiecujesz sobie i innym dużo a potem i tak wszystkiego nie jesteś w stanie zrobić. W wyniku czego jedni się od Ciebie odwrócą, drudzy będą mieć mieszane uczucia a trzeci wybaczą i dalej będą cię darzyć zaufaniem. Tak więc każdy ma prawo wyboru. A czy to będzie trafny wybór zweryfikuje życie.

  0 0
 • ~mazi_rk 2010-10-01 09:16:49

  A ja na miejscu szanownego pana F. zagwarantowałbym wyremontowanie WSZYSTKICH dróg w mieście, no co w końcu wybory idą nie?? A jak się głupi ludzie złapią na to i go wybiorą, to z przykrością stwierdzić że plan ten jest niewykonalny i odłożyć to na przyszłe lata (do następnych wyborów) i najlepiej zwalić całą winę na PO, albo jeszcze lepiej na biedronki:D Niestety to jest polityka naszego prezydenta, a co najgorsze to ludzie mu wierzą :/ :/ Chyba czas się wyprowadzić do normalnego miasta...

  0 0
 • ~robert53 2010-10-01 12:52:48

  Boże, czytam i przerażenie mnie ogarnia, artykuł czytelny i prosty w przekazie a takie komentarze. Nie chcę nikogo obrażać, ale mamy tutaj chyba do czynienia z analfabetyzmem wtórnym, czytają i niczego nie rozumieją ale szeroko komentują. Na szczęście nie wszyscy znowu wylewają "pomyje" na PO i krytykują opozycję. Dlaczego Prezydent KŁAMIE i obiecuje bez pokrycia?, takie należy zadać pytanie.Brak koordynacji działań wydziałów w mieście, złe planowanie zadań i tworzenie harmonogramów planowanych prac, bałamucenie i manipulowanie ludżmi poprzez liczne obietnice składane najczęściej na początku każdego roku. Pan Fudali z premedytacją wie co robi, to nie są przypadki , jak nie wywiąże się z obietnic, to winna oczywiście jest Platforma w Warszawie i Rybniku. Przecholował i sparaliżował całe miasto, nie mógł zezwolić na remont Wodzisławskiej, bo kierowcy jeszcze przed wyborami wynieśli by Go z fotela na którym siedzi od prawie 12 lat. Jest nieudolny i nie przewidział skutków całkowitego zamknięcia Raciborskiej.

  0 0
 • ~wojtek144 2010-10-03 18:56:12

  ~robert53 niczego nie rozumiesz. Prezydent miasta nie jest władny wydania decyzji o rozpoczęciu remontu!! Podpisanie Umowy na remont Wodzisławskiej nastąpi po rozstrzygmnięciu przetargu. Przy tak skomplikowanym zadaniu pośpiech jest niewskazany. Szybko to łapie się tylko wszy. Twoje komentarze świadczą otym że jesteś humanistą z PO. Poszerz swoją wiedzę o zarządzanie środkami unijnymi, zrozumiesz wtedy że napisanie dobrych projektów to wielka sztuka.

  0 0
 • ~elegant 2010-10-03 23:28:51

  do werkk , to tak jakbyś swoją kasę oddał w ręce osoby bez doświadczenia , żeby Ci ją pomnożył.Jak nie masz podstawowej wiedzy w zarządzaniu nic z tego nie będzie. Po to właśnie organizuje się konkursy na konkretne stanowiska , aby znależć najbardziej kompetentną osobę . Ona nie musi być ładna , ma być kompetentna.

  0 0
 • ~zab 2010-10-07 07:15:39

  "~bogdann55 Mysle ze Fudali dobrze robi ze taka opozycje jaka PELO Fudali ma w D.pie.Wy POparancy zajmnijcie sie lepiej budowanymi zlodziejskim drogami bo znowu wyskoczyla afera z wezlem Sosnica ktora zostala zbudowany na OPADACH.Byl GIGA PRZEKERT z dolomitem na austradzie teraz z pylem. GIGA ZLODZIEJSKI przekrent z PYLAMI NIEBEZPIECZNYMI przy wezle to oznacza ze POLSKA po rzadami Tuska to WIELKA ZGNILIZNA" Komentarz do Twojej wypowiedzi krótki: siejesz jadem jak każdy popierający PiS pajac a na dodatek jesteś kompletnym tłukiem - poczytaj o co chodzi z "węzłem" Sośnica a potem pisz pajacu pierdoły. Pozaty co wefdług Ciebie to niebezpieczne pyły? Sam spalając opał wytwarzasz te Twoje NIEBEZPIECZNE PYŁY. JDzięki takim debilom jak Ty ten kraj stoi w miejscu. Rusz dupę i zacznij robić coś konstruktywnego a nie tylko wku..... innych Twoją beznadziejnością

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 3856