Siatkówka: TS Volley Rybnik wygrał na inaugurację sezonu

2019-10-06, Autor:

Na inaugurację sezonu w 5. grupie II ligi siatkarze TS Volley Rybnik wygrali na wyjeździe z AT Jastrzębski Węgiel 3:1.

Oba zespoły, jak to w meczu inauguracyjnym, mocno nastawiły się na walkę. Pierwszy set od początku toczył się pod dyktando rybniczan. Po uzyskaniu wysokiej przewagi pewnie kontrolowali przebieg rywalizacji i ostatecznie wygrali 25:14.

W drugim secie młodzi jastrzębianie, nie zważając na wynik inauguracyjnej partii, wyszli na prowadzenie i mieli wielką szansę wygrać. Chociaż prowadzili przez całego seta to rybniccy siatkarze wykazali się większą odpornością i wygrali 25:23.

Pomimo wyniku 0:2 gospodarze położyli wszelkie umiejętności i wielką ambicję na szali i z wielką determinacją walczyli o kolejnego seta. Udało im się to zrobić i wygrać w zaciętej końcówce 27:25.

Taka sytuacja nie spodobała się rybnickim siatkarzom i w czwartej partii, po wyrównanym początku, wyszli na kilkupunktowe prowadzenie i pewnie zwyciężyli 25:15.

Po pierwszej kolejce TS Volley Rybnik zajmuje 3. miejsce.

Skład TS Volley: Szmon Ściślak (kapitan), Mateusz Kukulski, Michał Hoszman, Igor Oziabło, Robert Andrulewicz, Maksymilian Skowronek, Karol Gdowski (libero), na zmiany wchodzili Kacper Kupczak, Krzysztof Kuwaczka, Jeremiasz Mazurek, Dominik Czerny.

Trener: Wojciech Kasperski.