Siatkówka: TS Volley nadal liderem II ligi

2011-10-02, Autor:
Wałbrzyszanie powszechnie uważani za kandydata do awansu do I ligi nie sprostali dobrze grającemu zespołowi rybniczan.

Na parkiecie w Wałbrzychu miejscowa Victoria podejmowała lidera II ligi, TS Volley Rybnik. Gospodarze na początku pierwszego seta wypracowali sobie niewielkie prowadzenie, jednak ekipa Volleya szybko doprowadziła do wyrównania i wyszła na prowadzenie po skutecznych atakach Dawida Małysza i Rafała Rybarczyka. Dobrze grający w przyjęciu zagrywki (Michał Łata, Dawid Małysza) oraz w bloku rybniczanie kontrolowali grę i zwyciężyli pierwszego seta 25:21.

Druga partia rozpoczęła się ponownie od niewielkiej przewagi ambitnych gospodarzy. Końcówka seta należała jednak ponownie do siatkarzy z Rybnika, którzy doprowadzili do remisu przy stanie 20:20. Bardzo dogra gra w zagrywce Rafała Rybarczyka, który wręcz zdemolował gospodarzy, ustawiła wynik tej partii 25:20 dla gości.

Ostatnia partia miała bardzo podobny przebieg co drugi set i zakończyła się takim samym wynikiem. Szczególna dominacja rybniczan widoczna była w grze blokiem, gdzie nie do przejścia był duet środkowych Tomasz Warda - Arkadiusz Terlecki oraz dobrze grający przez całe spotkanie Rafał Rybarczyk.

Tym samym TS Volley Rybnik utrzymał pozycję lidera II ligi grupy 2. Pozostali rywale z czołówki ligi Czarni Rząśnia i SMS Spała I zgubili punkt.

Kolejny mecz nasi siatkarze rozegrają w Rybniku w sobotę 8 października, a ich przeciwnikiem będzie sąsiad zza miedzy KS AZS Rafako Racibórz. Raciborzanie niespodziewanie przegrali 0:3 z SMS-em Spała i będą dążyć do rehabilitacji. Początek meczu o 17:30 w hali „Ekonomika” przy ul. Św. Józefa 30. Wstęp wolny.

TS Victoria PWSZ Wałbrzych - TS Volley Rybnik 0:3 (21:25, 20:25, 20:25)

TS Volley Rybnik: Rybarczyk, Warda, Lip (kapitan), Łata, Małysza, Terlecki, Łyczko (libero) oraz S. Inglot i Graff
Trener: Włodzimierz Madej

2. kolejka II ligi (grupa 2):
AZS Rafako Racibórz - SMS PZPS II Spała 0:3 (22:25, 21:25, 22:25)
Victoria Wałbrzych - Volley Rybnik 0:3 (21:25, 20:25, 20:25)
AZS Politechnika Opolska - Spodek Katowice 2:3 (21:25, 25:20, 25:23, 22:25, 9:15)
Delic Pol Częstochowa - Kęczanin Kęty 3:1 (22:25, 25:13, 25:23, 28:26)
Czarni Rząśnia - Juvenia Głuchołazy 3:2 (25:19, 29:27, 26:28, 18:25, 15:8)
Gwardia Wrocław - SMS PZPS I Spała 2:3 (25:19, 21:25, 15:25, 25:22, 11:15)

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 0