Siatkówka plażowa: rybniczanie wicemistrzami Śląska

2012-06-20, Autor:
Rybnicka para – Rafał Szymura i Radosław Niestroj, zajęła drugie miejsce w finałach mistrzostw Śląska kadetów w siatkówce plażowej.

W dniach 16-17 czerwca na kąpielisku Ruda zostały rozegrane finały mistrzostw Śląska kadetów w siatkówce plażowej. W zawodach wzięło udział 16 duetów, które zakwalifikowały się z trzech turniejów półfinałowych.

Turniej był bardzo mocno obsadzony, m.in. grało w nim trzech reprezentantów Polski kadetów (na co dzień uczniów SMS PZPS Spała) i dwóch reprezentantów Polski kadetów w siatkówce plażowej (na co dzień uczniów SMS Łódź). Nasze miasto reprezentowały cztery duety (rybniccy kadeci to uczestnicy finału Mistrzostw Polski w hali). Stawką turnieju było zdobycie mistrzowskiego tytułu oraz zakwalifikowanie się do Półfinału OOM i Mistrzostw Polski – awans uzyskiwały 4 najlepsze zespoły.

Po zaciętych pojedynkach mistrzem Śląska został duet z BBTS Włókniarz Bielsko-Biała, Bartosz Bućko i Karol Borończyk, który w finale wygrał z rybniczanami, Rafałem Szymurą i Radosławem Niestrojem 2:1. Trzecie miejsce przypadło Bartoszowi Wojtalowi i Kamilowi Majowi z MOSiR-u Zabrze, a czwarte Jakubowi Macurze i Sebastianowi Golce z Siatkarza Beskid Skoczów.