Siatkówka plażowa: porażka duetu Brzostek/Kołosińska w 3 meczu

2016-08-11, Autor:

Nasze siatkarki plażowe – Monika Brzostek i Kinga Kołosińska przegrały dzisiaj (11 sierpnia) z Brazylijkami - Larissą Francą i Talitą Antunes. Na szczęście wynik spotkania nie przekreślił szans na awans – Polki zagrają w 1/8 finału.

Przypomnijmy, że polskie siatkarski wygrały na początku 2:1 z Amerykankami (Lauren Fendrick i Brooke Sweat), a następnie rozgromiły Rosjanki (Ukołowa/Birłowa) 2:0. Tym samym Monika Brzostek i Kinga Kołosińska zapewniły sobie awans do 1/8 finału.

Dzisiaj Polki zmierzyły się z reprezentantkami Brazylii - Larissą Francą i Talitą Antunes. Pierwszy set trwał zaledwie kwadrans. Rywalki naszych siatkarek zaatakowały z dużym animuszem, co było widać w liczbie zdobytych punktów 7:1. Biało-czerwone miały problemy z zakończeniem ataku, co przełożyło się na wynik 21:10.

Drugi set był już bardzie wyrównany (4:4, 9:9), ale siatkarki z Ameryki Południowej znów podkręciły tempo. Ostatecznie duet Brzostek/Kołosińska uległ rywalkom 15:21. Obie drużyny awansowały do fazy pucharowej.

Kołosińska/Brzostek (Polska) - Larissa/Franca (Brazylia) 0:2 (10:21, 15:21).

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 1