Siatkówka: kadeci TS Volley na medal

2011-03-05, Autor:
W Bielsku został rozegrany turniej finałowy o Mistrzostwo Śląska kadetów. W rozgrywkach ŚZPS w kategorii kadeci wzięło udział 28 zespołów. Cztery spośród nich awansowało do finału, czyli BBTS Bielsko Biała, SK Górnik Radlin, Delic-Pol Norwid Częstochowa i TS Volley Rybnik.

Zespół TS Volley Rybnik oparty na uczniach i wychowankach klas sportowych w Gimnazjum nr 2 w Rybniku przystępował do turnieju z wielką wolą zdobycia medalu i awansu do rozgrywek centralnych, do turniejów o Mistrzostwo Polski.

W pierwszym meczu turnieju nasi siatkarze zmierzyli się z faworytem, czyli Delic-Polem Częstochowa. W dwóch pierwszych setach wysocy rywale (średnia wzrostu pierwszej szóstki 200 cm) wyraźnie wygrali do 19 i 11. Jednak w trzecim secie nasi chłopcy oswoili się z blokiem i atakami rywali i zaczęli grać dużo skuteczniej. Niestety nie udało się wykorzystać dwóch setballi i set został przegrany 27:29.

W drugim dniu przeciwnikiem naszych siatkarzy był BBTS Bielsko Biała. Mecz był bardzo zacięty i stał na bardzo wysokim poziomie. Mocne ataki, efektowne obrony i blok były nagradzane brawami przez liczną publiczność. Dwa pierwsze sety padły łupem naszych siatkarzy, ale później rywale zagrali skuteczniej i doprowadzili do remisu. W tie-breaku 15:12 dla Bielska.

W ostatnim dniu turnieju mecz z Górnikiem Radlin miał zadecydować o tym, kto zdobędzie brązowy medal i zakwalifikuje sie do rozgrywek centralnych o Mistrzostwo Polski. Obydwa zespoły były mocno zmotywowane i nastawione na walkę do ostatniej piłki. Nasz zespół spisał się bardzo dobrze wygrywając dwa pierwsze sety wysoko do 13 i do 15. Trzeci set to dekoncentracja naszych młodych graczy i dobra gra radlinian 18:25. Kolejny set to znowu dobra gra i zwycięstwo.

W finale turnieju w meczu o mistrzoswski tytuł Delic-Pol Norwid Częstochowa pokonał BBTS BielskoBiała 3:2.

Najwszechstronniejszym graczem turnieju został wybrany rybniczanin Dawid Małysza.

Cel został osiągnięty i teraz naszych siatkarzy czeka turniej 1/8 Finału Mistrzostw Polski, który zostanie rozegrany w dniach 25-27 marca w Wieluniu. Rywalami naszych siatkarzy będą Siatkarz Wieluń, MKS Czarni Połaniec i KS Dunajec Nowy Sącz.

Skład TS Volley Rybnik: Sebastian Inglot, Dawid Małysza, Maciej Krakowczyk Konrad Stajer, Dawid Adamczuk, Tomasz Brzezina, Rafał Szymura, Radosław Niestrój, Błażej Podleśny, Marcin Harazim, Wojciech Wowra, Bartosz Konsek, Michał Szmajduch
Trenerzy: Lech Kowalski, Erwin Michalik