Siatkarze TS Volley utrzymali się w II lidze

2010-02-03, Autor:
W ostatnim meczu rundy zasadniczej TS Volley zmierzył się ze zdecydowanie wyżej notowanym LKS Czarni Wirex Rząśnia. Zespół ten zajmując 3 miejsce w tabeli przygotowuje się już do rozgrywek play-off o awans do I ligi.

Rybniczanie rozegrali bardzo dobre spotkanie i zwyciężyli 3:2. Świetnie radzili sobie obaj środkowi, Tomasz WardaJakub Dejewski, którzy raz po raz uruchamiani przez rozgrywającego Łukasza Lipa byli praktycznie nie do zatrzymania. Gra środkiem mogła być prowadzona dzięki bardzo dobremu przyjęciu zagrywki (Łukasz Majenta, Michał Łata i Grzegorz Jaruga). Rybnickiej publiczności z dobrej strony pokazali się także atakujący ze skrzydeł i ich zmiennicy – Michał Dudek, Wiktor Borowski, Grzegorz Jaruga, Michał Łata, Bartosz InglotAndrzej Smiatek. Trener Wojciech Kasperski w ostatnim meczu sezonu dał zagrać wszystkim zawodnikom.

Pierwszy set to od początku zacięta walka punkt za punkt. Jednak w środkowej części partii rybniczanie odskoczyli na kilka punktów i tej przewagi nie oddali do końca – 25:10. Druga i trzecia partia to bardzo dobra gra przeciwników i ich zwycięstwo najpierw do 19, a później do 21. Czwarty set to ponownie bardzo dobra gra rybniczan umiejętnie kierowanych przez Łukasza Lipa, szczególnie skutecznie znowu zagrali środkowi, przy których atakach rywale byli bezradni. Tie-break to już kompletna dominacja rybniczan 15-9.

To był bardzo trudny sezon. W ostatniej chwili (w sierpniu 2009) TS Volley  otrzymał od PZPS dziką kartę upoważniającą do gry w II lidze i wykorzystał ją. Skład został zbudowany na bazie zawodników grających w poprzednim sezonie. Ubył jeden środkowy, a do zespołu zostali dokooptowani wychowankowie-juniorzy.

Największym problemem przez cały sezon był brak pieniędzy. To, że rybnicka drużyna rozegrała sezon do końca to ogromna zasługa działaczy, trenerów i zawodników, którzy zgodzili się ratować ligę za „dziękuję”. Inne kluby, np. grająca w naszej grupie Burza Wrocław, nie dały rady.

TS Volley Rybnik – LKS Czarni Wirex Rząśnia 3-2 (25-20, 19-25, 21-25, 25-21, 15-9)

Skład TS Volley: Łukasz Lip (kapitan), Łukasz Majenta (libero), Grzegorz Jaruga, Michał Łata, Michał Dudek, Tomasz Warda, Jakub Dejewski oraz Wiktor Borowski, Dawid Drużga, Bartosz Inglot, Andrzej Smiatek i Przemysław Wolny. Trener: Wojciech Kasperski

Rozgrywki młodzieżowe

Młodzicy przynajmniej wicemistrzami Śląska

W minioną sobotę został rozegrany w Jaworznie kolejny turniej fazy finałowej Mistrzostw Śląska młodzików. Tym razem nasz zespół pauzował a zmierzyli się nasi rywale. Delic-Pol Norwid Częstochowa wygrał 2 mecze po 2-0 z KS Jastrzębiem Borynia i MCKiS Jaworzno. Natomiast w trzecim pojedynku jastrzębianie pokonali gospodarzy 2-1.

Wyniki te już przed ostatnim turniejem (6.02.10) w Częstochowie dają naszemu zespołowi przynajmniej wicemistrzostwo i awans do rozgrywek centralnych o Mistrzostwo Polski.

Kolejność turnieju:

1 Delic-Pol Norwid Częstochowa 4 8 8-0

2 Jastrzębie Borynia 6 8 5-10

3 Volley Rybnik 4 7 6-3

4 MCKiS Jaworzno 4 4 2-8

Finał Mistrzostw Śląska juniorów w Rybniku

Do finału Mistrzostw Śląska juniorów awansowało 6 zespołów. Zespoły te zostały podzielone na dwie grupy, które rozegrają mecze w Rybniku i Częstochowie. Pierwsze dwa zespoły z każdej grupy zagrają najpierw „na krzyż” mecze o awans do ścisłego finału a pokonani zagrają o brązowy medal. Ostatnie mecze mistrzostw juniorów zostaną rozegrane niestety w Częstochowie – takie były wyniki losowania przeprowadzonego przez ŚZPS.

Do Rybnika przyjeżdżają zespoły MMKS Dąbrowa Górnicza i MCKiS Jaworzno. Mecze zostaną rozegrane na hali Ekonomika przy ul. Św. Józefa 30 w następującej kolejności:

3.02.10 godz. 18.30 TS Volley Rybnik – MMKS Dąbrowa Górnicza

4.02.10 godz. 18.00 MMKS Dąbrowa Górnicza – MCKiS Jaworzno

5.02.10 godz. 17.00 TS Volley Rybnik – MCKiS Jaworzno

Wstęp bezpłatny, zapraszamy do zobaczenia bezpośredniego zaplecza naszej II ligowej drużyny i pomocy w awansie do rozgrywek centralnych.

Turniej gimnazjów w Jastrzębiu Zdroju

27 stycznia 2010r odbył się turniej siatkówki halowej w Jastrzębiu o Puchar Przesa KS Jastrzębski Węgiel i Komendanta Miejskiego Policji w Jastrzębiu Zdroju i został rozegrany w Gimnazjum nr 10.

Brali w nim udział nasi uczniowie z klas sportowych 3s i 2s z Gimnazjum nr 2 w Rybniku. Zmierzyli się oni w grupie z dwoma drużynami z Jastrzębia i zespołem z Raciborza. Bez problemu zajęli pierwsze miejsce w grupie i nie przegrali ani jednego seta. W półfinale rybniczanie znów nie dali szans rywalowi i wygrali po raz kolejny 2:0.

Finał zapowiadał się bardzo ciekawie gdyż rywalem byli gospodarze także uczniowie klas sportowych. Nasza drużyna przystąpiła do meczu bardzo skupiona, niestety pierwszego seta przegrała 22:25. W następnym secie rybniczanie zdołali się pozbierać i pewnie wygrali drugiego seta. Wynik meczu rozstrzygnął Tie-break, w którym zwyciężyli nasi uczniowie i zajęli pierwsze miejsce w turnieju, a najlepszym zawodnikem został Dawid Małysza.

Skład: Dawid Małysza, Maciej Krakowczyk, Tomasz Brzezina, Dawid Adamczuk, Mateusz Wojdyła, Błażej Podleśny, Rafał Szymura, Radosław Niestrój, Wojciech Wowra, Marcin Harazim, Adam Czyszczoń, Adam Szołtys.
Trener: Lech Kowalski

Sprawozdawca: Tomasz Brzezina

Zawody minisiatkówki szkół podstawowych „Siatkarski pierwszy krok”

W dniu 30 stycznia 2010 r. odbył się turniej minisiatkówki szkół podstawowych chłopców. Wzięło w nim udział sześć szkół podstawowych z SP 3, SP 19, SP 27, SP 24, SP 1 i SP 18.

Łącznie w turnieju zagrało 14 dwuosobowych zespołów.

Turniej ten organizowany był przez TS Volley Rybnik, by sprawdzić umiejętności młodych siatkarzy i wyselekcjonować utalentowanych chłopców do szkolenia klubowego w klasie sportowej. Walka w każdym meczu była zacięta i każdy zespół grał jak najlepiej potrafił.

Zwycięzcami zostali Michał Wowra i Aleksander Czajkowski z SP 3 , drugie miejsce zajęli Oskar Graff i Dawid Drozdowski z SP 18, a trzecią lokatę zajęli Szymon Dziadosz i Mateusz Chmiel z SP 18.