Rymer Rybnik po raz drugi przegrał z MKS-em Czerwionka. Minuta ciszy przed meczem

2019-03-23, Autor:

Za nami 17. kolejka katowickiej II grupy klasy okręgowej. Ze zmiennym szczęściem spisały się w niej drużyny z Rybnika.

Do niespodzianki doszło w Niedobczycach, gdzie miejscowy Rymer po raz drugi w tym sezonie przegrał z MKS-em Czerwionka. Po wyjazdowej porażce w rundzie jesiennej 1:4, tym razem przed własną publicznością Rymer przegrał 0:2.

Mecz w Niedobczycach rozpoczął się minutą ciszy, a piłkarze Rymera zagrali w czarnych opaskach: – Kilka godzin przed meczem z Czerwionką dotarła do nas smutna wiadomość. W szpitalu zmarł tata Aleksandra Kwieka. Józef Kwiek miał 59 lat, był znanym w regionie piłkarzem i trenerem. Jeszcze raz, wyrazy współczucia dla całej rodziny – powiedział nam prezes Rymera, Mirosław Górka.

Warto dodać, że MKS Czerwionka to jedyny klub, który w tym sezonie znalazł sposób na piłkarzy z Niedobczyc. Pomimo porażki Rymer nadal jest liderem swojej grupy. Rybniczanie mają na swoim koncie 14 zwycięstw, 1 remis i 2 porażki.

W sobotę przed własną publicznością zagrali również piłkarze z Chwałowic. GKS Pierwszy łatwo poradził sobie z Przyszłością Ciochowice, wygrywając 5:1.