zamknij

Wiadomości

Rybnik: rodzinka nutrii się rozrosła! (wideo)

2020-03-29, Autor: bf

Rybnik jest znany w Polsce z kilku powodów – liczby rond, smogu, Ryjka, żużla czy serialu Diagnoza. Do tego możemy dorzucić nutrie, które od kilku lat zamieszkują okolice rzeki Nacyny. Po zimie widać, że rodzinka tych zwierzątek powiększyła się!

Reklama

O nutriach zamieszkujących brzegi rzeki Nacyny piszemy już od kilku lat. Stały się atrakcją wśród spacerujących wzdłuż bulwarów nad Nacyną. Zwierzaki nie mogą także narzekać na brak jedzenia, o stałe dostawy zadbali sami rybniczanie.

Mieszkańcy Rybnika polubili te gryzonie – do tego stopnia, że pojawiły się pomysły, by zamiast szczupaka w herbie naszego miasta pojawiła się właśnie nutria. Zresztą motyw nutrii znalazł się już na ścianach przejazdu rowerowego pod ul. Kotucza >>Nutrie, rybki i mysz-ośmiornica. Pod Kotucza powstaje graffiti<<

Mimo obostrzeń dotyczących walki z koronawirusem, zwierzęta mogą nadal liczyć na pomoc rybniczan. Fotograf Paweł Pablo wybrał się wczoraj po południu nad Nacynę. Ujrzał tam gromadkę nutrii wcinających chleb. Co ciekawe, obok dorosłego osobnika, w rządku skórki chleba obcinało 6 młodych zwierzaków.

Uroczy widok, prawda?

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 196 - 1 - 30

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (10):
 • ~kukulka123 2020-03-29 10:40:25

  to już cała Polska wie o tych szczurach?

 • ~kukulka123 2020-03-29 10:44:48

  no ale jakpatrze z czego Rybnik słynie to jest chyba jedyna pozytywna rzecz

  79 38
 • ~palaczzasypowy 2020-03-29 11:07:51

  to zaraz się zbiegnie stado brajanków bo nie umieją usiedzieć na tyłku

  85 8
 • ~zak 2020-03-29 11:09:07

  Wizualnie nie widać , żeby Nacyna robiła się czystsza , ale jeśli żyją tam nutrie to jej stan musi się poprawiać . To cieszy . Na Gzelu zaraz przy wjeżdzie widać drzewa i pnie poobgryzane przez bobry .

  82 5
 • ~truman20 2020-03-29 11:12:52

  "serialu Diagnoza" - przepraszam, że nie na temat, ale kogoś chyba poniosło. Większość ludzi w czasie emisji nawet nie wiedziało, gdzie leży Rybnik. Aktualnie nikt już nie pamięta tego serialu a tym bardziej Rybnika. Tak przy okazji dygresji - kiedy władze miasta opublikują w końcu wyniki promocji miasta tym serialem? Jakieś liczby - ilu inwestorów przyciągnięto, ile miejsc pracy powstało, jak zwiększyły się wpływy do budżetu miasta z w/w tytułu, czy ktoś więcej z branży kinematografii interesuje się Rybnikiem? Mieszkańcy czekają.

 • ~tommi 2020-03-29 11:47:45

  Proszę mnie rozśmieszać serialem Diagnoza, miasto wpakowało kasę w promocję i odzyskanie jej jes niemożliwe, Serial pokazuje fantasy świat medyczny, którego nigdy nie doświadczymy, wątpliwe widoczki rybnickie nie rekompensują wydatków poniesionych na reklamę. A uzasadnianie nakładów finansowych jakoby Rybnik się reklamował i przyciągał inwestorów jest bezczelne.

  98 16
 • ~Arteks 2020-03-29 11:50:19

  @truman20 - w Polsce jest kilkaset miast. Tylko w kilkunastu coś się dzieje - serial, koncert jakieś gwiazdy, duża impreza czy widowiskowy sport. Rybnik jest od lat w tych kilkunastu. Dlaczego więc uważasz "że większość" nie wie - jeśli większość zdecydowanie wie? Niech się martwią inni o rozpoznawalność. Większość miast nie kojarzy się z niczym. Film nie był po to aby przyciągać tu inwestorów ale po to aby poprawić jego wizerunek po fali informacji o jakości powietrza w naszym mieście i okolicy. I to się udało bo pokazano miasto od jego pozytywnej strony.

  41 93
 • ~master4k 2020-03-29 13:16:43

  @ Arteks

  "Film nie był po to aby przyciągać tu inwestorów ale po to aby poprawić jego wizerunek po fali informacji o jakości powietrza w naszym mieście i okolicy. I to się udało bo pokazano miasto od jego pozytywnej strony."

  Odpowiem cytatem:

  "- Powiedz mi, po co jest ten mis?

  - Właśnie, po co?

  - Otóż to. Nikt nie wie po co i nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa To jest Miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu. I co się wtedy zrobi?

  - Protokół zniszczenia.

  - Zapamiętaj: Prawdziwe pieniądze zarabia się na drogich, słomianych inwestycjach."

  Tak więc, jak pokazuje historia, pomysł był jednym z tych z kanonu wioski potiomkinowskiej. O aktrakcyjności miasta dla inwestorów lub potencjalnych mieszkańców nie decyduje ilość seriali w nim nakręconych, tylko wypadkowa wielu innych czynników. Malowanie trawy na zielono nie pomaga.

  52 15
 • ~Jacek Kałusek 2020-03-29 13:44:08

  Nareszcie jakaś normalna, pozytywna wiadomość w tym chorym czasie.

  54 6
 • ~nostrzyk 2020-03-29 14:38:33

  Widocznie 500+ poczuły

  35 24

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował 10 maja w wyborach prezydenckich?
Oddanych głosów: 12504