zamknij

Wiadomości

Rybnik: pasażer zaatakował kontrolera. Mamy film z zatrzymania napastnika

2017-06-06, Autor: mt, ww

Niecodzienna sytuacja w autobusie komunikacji miejskiej w Rybniku. Około godz. 13:00 jeden z pasażerów podczas kontroli biletów zaatakował rewizora. Gdy autobus podjechał pod komendę policji, 21 -letni rybniczanin próbował wyrwać się policjantom i uciec.

Reklama

Do zdarzenia doszło w autobusie linii 46. Na wysokości ulicy Żorskiej jeden z pasażerów zaczął się awanturować gdy kontroler zażądał od niego okazania biletu. - Z przekazanych nam wstępnych relacji świadków wynika, że mężczyzna uderzył rewizora – powiedział nam dyrektor Zarządu Transportu Zbiorowego – Kazimierz Berger.

Kierowca autobusu zaalarmował więc policję i podjechał autobusem pod komendę.

Gdy policjanci na Placu Armii Krajowej wyszli z delikwentem z pojazdu, mężczyzna próbował się wyrwać i uciec. Funkcjonariusze musieli więc użyć wobec niego przymusu bezpośredniego i powalili agresywnego pasażera na jezdnię.

Całe zajście widać na filmiku, który udało nam się nagrać telefonem z okna redakcji:

- Zatrzymany to 21-letni mieszkaniec Rybnika. Zaraz po zdarzeniu został ukarany mandatem karnym z zakłócanie porządku publicznego w wysokości 1000 zł – mówi Anna Karkoszka – rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Po zdarzeniu kontroler udał się do szpitala wykonać obdukcję i sprawdzić czy w wyniku pobicia nie doznał jakichś poważnych obrażeń.

- Nie pamiętam kiedy po raz ostatni doszło do tak drastycznych wydarzeń podczas kontroli biletów – komentuje zajście dyrektor ZTZ.

Oceń publikację: + 1 + 100 - 1 - 13

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (27):
 • ~ 2017-06-06 15:37:26

  Zachowanie godne średniowiecza, albo Rosji. Ciekawe jakie wykształcenie miał napastnik? Czyżby znowu po najmniejszej lini oporu a potem niech żyje ,,dobra" zmiana i osiedle bloków...

 • ~akronaut 2017-06-06 15:45:32

  ... po linii najmniejszego oporu

  51 8
 • ~ 2017-06-06 15:56:01

  Słuszna uwaga. Dziękuje :-)

  21 24
 • ~Arteks 2017-06-06 16:01:30

  @niedzwiedz1231 - a może on był z domków jednorodzinnych oddalonych od centrum i całą edukację mamusia go dowoziła do szkoły i nie wiedział, że za przejazd autobusem trzeba płacić? ;)

 • ~minowa 2017-06-06 16:54:19

  Arteks, na peryferiach też są bloki

  43 14
 • ~Jan Jelocha 2017-06-06 18:57:00

  Jakoś najwięcej przestępczości, wandalizmu, patologi, agresji i napadów dzieje się na osiedlach, to żadna nowość.

  36 39
 • ~ 2017-06-06 19:30:15

  Arteksie pewnie tak było. Teraz rodzina musiała sprzedać samochód, zeby było za co płacić na socjal + i mieszkańców bloków.
  A poważnie mówiąc sprawdź ilu ludzi na osiedlach w Rybniku zakończyło karierę w słabym liceum lub technikum. Znajduje sie w otoczeniu, które podcina skrzydła wychodzącym przed szereg. To są właśnie uroki dużych skupisk ludzi. Co poniektórych cześciej spotkasz z jointem lub piwem pod blokiem niż z książka.
  Porządek w mieście to jest podstawa a drugi raz w ciągu 2 dni mamy bójkę. Tak wyglada państwo prawa?

  27 45
 • ~tf2 2017-06-06 19:34:32

  Zastanawiam się ile jeszcze "mowy nienawiści" mieszkańcy Rybnika wytrzymają w postach niejakiego ~niedzwiedz1231 zanim pojawi się przeciwko niemu pierwszy pozew w sądzie. Redakcja będzie świadkiem, dziękujemy za cierpliwe przechowywanie dowodów.

  27 28
 • ~ 2017-06-06 19:38:18

  Tf2
  Mowa nienawiści ?
  Ja sobie nie życzę bicia w rodzinnym mieście. Tak samo cieszę sie, ze łapana jest dilerka. I widzę co sie dzieje.
  Wszędzie zdarzają sie przypadki patologii, ale Bez przesady.

  37 20
 • ~kierowca bombowca 2017-06-06 21:11:23

  niedwied to pospolity lemming, do wszyskiego wsadzi polityke, taki wściekły wyborca PO

  28 19
 • ~Arteks 2017-06-06 21:23:19

  @niedzwiedz1231 - masz po prostu jakieś chore stereotypy które nie mają żadnego wpływu na wychowanie czy "skrzydła" młodych ludzi. Zresztą popatrz na Warszawę czy Londyn - każdy kto tam trafia skądkolwiek - zamieszkuje w bloku, większość mieszkańców takich miast mieszka w blokach. Zazwyczaj są o wiele bardziej aktywni, o wiele bardziej przedsiębiorczy czy rozsądni, często robią kariery zawodowe, naukowe czy polityczne mieszkając całe życie w bloku.
  Nawet na naszym forum widać chociażby w przypadku odpowiedzialności za swoje zdrowie i zdrowie sąsiadów o wiele rozsądniejsi są mieszkańcy bloków. Jeszcze parę miesięcy temu ludzie z domów jednorodzinnych nie widzieli niczego złego w tym, że PM10 było przekroczone czasami o 1000%!!! "bo u mnie doma zawsze sie tak hajcowało". @jelocha - ty jesteś przykładem bardzo dużej agresji i ataków na Rybnik i jego mieszkańców pod różnymi nickami, a przecież sam niejednokrotnie chwaliłeś spokój twojej okolicy w Pszowskich Dołach gdzie mieszkasz. Nie widać w twojej pisaninie ani cienia szczęśliwości i zadowolenia z życia. Nie chcesz jakoś zauważyć, że najbardziej spektakularne medialnie zbrodnie w naszym regionie w ostatnich latach wydarzyły się w domach jednorodzinnych. Przypomnę tylko morderstwo ministra Wróbla, "szatana" z Nowej Wsi czy spalenie domu i uduszenie całej rodziny w Jastrzębiu-Ruptawie.

  30 26
 • ~ 2017-06-06 21:42:13

  Arteksie ja nie mowie, że wszyscy sa źli, jednakże sprawdzam statystyki i obserwuję na bieżąco co sie dzieje. Skala przestępczości na Śląsku jest wysoka, także w Rybniku. Czytając artykuły na tym portalu i innych często padają nazwy trzech osiedli...
  Polityka ma to do siebie, że druga strona takze używa ostrych sformułowań a przykłady często płyną z samej góry.

  16 23
 • ~tf2 2017-06-06 22:50:27

  Doskonały obiekt psychoanalizy: Jak twój umysł ogarnął drogę od zatrzymania gapowicza do jego "dilerki na blokach" i "słabego wykształcenia mieszkańców osiedli"? Sprawdzasz statystyki? Prawda jest taka, że niczego nie wiesz, niczego nie sprawdzasz. Piszesz co ci twój ptasi móżdżek podpowie szufladkując w swój rozbrajająco prymitywny sposób wielu przypadkowych ludzi. Ukazujesz swoje fobie i kompleksy, bo może ktoś ci w dzieciństwie zrobił krzywdę pod jakimś dwu piętrowcem. Pozwól nam sobie pomóc Niedźwiedziu :-).

  30 13
 • ~Jan Jelocha 2017-06-07 00:00:58

  Dobrze wiedzieć że ludzie z blokowisk sa zaradni a ludzie co wybudowali za duży hajs swoje domy na przedmieściach, to są głupcy i nie zaradni. Dziwne, ale jeszcze nie spotkałem bogatego człowieka, co by mieszkał w bloku, podobnie jak adwokaci, lekarze, czy inni ludzie wykształceni w blokach nie zamieszkują, swoją drogą Arteksie czemu nie przyznasz sie że jesteś z Czerwionki-Leszczyny, bo z Rybnika nie jesteś, wstydzisz się tego? Skoro ja jestem z jakiś przodowych dołów(chyba na kopalni mieszkam) to ty jesteś z Czerwionki-Leszczyn i udajesz że jesteś z Rybnika.

  23 13
 • ~Jan Jelocha 2017-06-07 00:27:42

  Tu chodzi o coś innego, mianowicie nie o młodych mieszkańców bloków, co urodzili się i wychowali na osiedlach, ale o i brak ambicji, świat sie zmienił, można się kształcić i dorabiać, wiadomo że nie każdy może być bogaczem, ale każdy pracowity człowiek i kumaty może sobie kupić ziemie i wybudować dom, choćby dla własnych dzieci, ale niektórzy nie mają ambicji pracy, żyją tak jak ich rodzicie za PRLu, czyli dzień za dniem, jak mnie panie boże stworzyłeś tak mnie masz, teraz wchodzimy w drugie pokolenie MOPSU, czyli ich rodzice korzystali z tego jak i teraz korzystają z tego ich dorosłe dzieci. Znam ludzi co wychowali się na blokach a dziś mieszkają w w swoich domach, jak widać można, tylko trzeba chcieć i nie być leniwym, oto cały problem, nikt mi nie powie że marzeniem człowieka w XXI wieku to mieszkanie w bloku z czasów PRLu, to tak jak ktoś by powiedział że jego golf III, to marzenie ludzi w XXIwieku

  16 10
 • ~Arteks 2017-06-07 00:43:32

  @jelocha - no ale jak możesz spotkać bogatego człowieka w bloku - skoro mieszkasz na wsi i to dość biednej? Jak możesz twierdzić, że wszyscy się dorobili domów skoro ty sam stwierdziłeś, że dom odziedziczyłeś po rodzicach? W paru dyskusjach mi również zarzucono jak wypominałem to, że właściciele domów powinni inwestować w bardziej ekologiczne ogrzewanie, że wielu mieszkańców postpeerelowskich domów je odziedziczyło i "nie stać ich" na żadne inwestycje bo są biedni. Dużo ludzi którzy nieźle zarabia - mieszka w blokach i niektórzy są moimi sąsiadami. Z wyboru i wygody. Np. po co na starość komuś duży dom? Żeby chodzić po nim i zwariować? A mieszkanie w bloku jest o wiele bardziej przytulne.
  Oczywiście nowe domy mają ogromny plus ze względu na powierzchnię i są świetne dla licznych rodzin, a także tych którzy lubią ogrody. Ale przecież ludzie mają różne pasje i niektórzy zamiast kosić trawniki czy podlewać kwiatki, marnować czas na wieczne dojazdy wolą iść na siłownię, basen, do kina czy pubu. Natomiast stary dom to jak pewnie i u ciebie - same kłopoty, ciągłe dokładanie do niego aby się nie rozpadł. Oczywiście każdy lubi co innego i oby każdy był szczęśliwy ze swoich wyborów i decyzji, a nie tak jak ty który mieszkając w Pszowie ciągle hejtuje Rybnik z jakieś zazdrości, zawiści - bo inni mają lepiej, estetyczniej i fajniej. W Rybniku nabywców znajdują zarówno domy jednorodzinne, bloki, kamienice, familoki, szeregowce, osiedla deweloperskie. U was w Pszowie budują domy tylko ci którzy cenią sobie taniość, dlatego nie przekłada się to w żaden sposób na wzrost dochodów Pszowa. A swoją drogą potem taki młody człowiek ma pretensje do rodziców, że wybrali tak paskudne miejsce do życia... A oni za 5-10 lat jak dzieci im czmychną do miast też będą żałować takich pochopnych decyzji i zostaną sami na domach których pewnie nie będą mogli utrzymać jeśli koszty chociażby ogrzewania będą rosły - czego można się spodziewać.

  19 20
 • ~ 2017-06-07 07:12:32

  Tf2
  Nim kogoś nazwiesz ptasim móżdżkiem pochwal sie ukończonymi szkołami wyższymi :-)
  Nie przypisuj mi takze łączenia sprawy bójki w autobusie z dilerka.
  Coś ci sie pomieszało.
  Sprawdź takze statystyki i informacje na temat zdarzeń (również na tym portalu) do jakich doszło w ostatnim roku.
  Pozdrawiam

  8 9
 • ~THE Bill 2017-06-07 07:32:22

  A WRACAJĄC DO SEDNA SPRAWY, bo widzę, że rozmowa poszła w innym kierunku. 1000 zł? Tyle kosztuje danie w zęby kontrolerowi? Jak on ma się teraz czuć bezpiecznie? Chciał zwiać policji. Dlaczego? Dla tych kilku stówek? Kurczę, czyli bogaty w PL może wpier**** każdemu i mogą mu nagwizdać. A dlaczego on uciekał? Może był po jakiś środkach? Może miał je przy sobie? Może wisi alimenty? Odsiadkę? Został przebadany, sprawdzony? Naprawdę jak w tym państwie czuć się bezpiecznie skoro na napaść na funkcjonariusza na służbie dostaje się mandat!! Ja to widzę tak: Mandat za brak biletu + przejazd autobusu na policję + opóźnienie przewoźnika + mandat za interwencję policji + 120 h prac społecznych za ucieczkę + proces za napaść + dołek 48 h na ochłonięcie. Następny by się zastanowił.

  30 3
 • ~truman20 2017-06-07 08:43:09

  ~niedzwiedz1231 - ostatnio prawie każdy twój komentarz odnosi się do wykształcenia bohaterów artykułu - obojętnie o czym by był artykuł. Ty masz jaki kompleks na punkcie swojego wykształcenia? Coś się boli w twoim wykształceniu? Z każdego twojego zdania wynika, że każdy po liceum to idiota i wyznawca "dobrej" zmiany. Jeśli rzeczywiście masz "lepsze" wykształcenie, to na pewno tylko na papierku, bo po takich słowach potwierdza się tylko teza, że czym wyższe wykształcenie, tym bardziej odbiera komuś rozum, a w twoim przypadku nawet znajomość pisowni języka polskiego.

  16 6
 • ~Jerzy Kolarczyk 2017-06-07 08:48:36

  Droga redakcjo rybnikcompl-- skąd internauci wiedzą kto gdzie mieszka TE SPRAWY TO TYLKO WASZA WIEDZA .drogi Kazimierzu B. czy nie czas na emeryturę .

  13 1
 • ~buchu 2017-06-07 09:23:18

  Niezbyt mądre zachowanie policjantów. Dlaczego sprawca pobicia nie był zakuty w kajdanki od razu. Przecież nie można przewidzieć zachowań agresywnej osoby. Więc dla bezpieczeństwa osób trzecich jak i swojego powinni go od razu uraczyć kajdankami.

  12 2
 • ~ 2017-06-07 10:11:41

  Na podstawie badań prowadzonych przez CBOS można zobaczyć strukturę elektoratu poszczególnych partii politycznych.

  Jednocześnie ucinając wszelkie spekulacje pamiętam, że każda społeczność jest zdywersyfikowana. Dlatego uczciwych mieszkańców osiedli pozdrawiam i przepraszam, jeśli poczuli się urażeni. I tym samym kończę konwersację tutaj ze swojej strony.

  6 5
 • ~zaniepokojony 2017-06-07 10:28:56

  Sadiq Khan (burmistrz Londynu)po zamachach : Mieszkańcy dużych miast muszą być przygotowani na to, że mogą stać się celem zamachu. Także hmm słuchanie tępego niedzwiedzia z jego komentarzami typu dobra zmiana, blokowiska albo jaki kto ma papierek z uczelni wyższej to zwykłe ścieki nie warte nawet komentarza, także polecam nawet tego nie czytać. Gdyby platforma oszustów i złodziei dalej rządziła to dopiero byłby głupi naród, który pozwoliłby na taki stan rzeczy. Tymczasem w bezpiecznej Polsce pomyślcie o weekendowym grillowaniu ;).

  12 9
 • ~Lateks 2017-06-07 13:55:56

  Wyznawca PO absolwent hanki bez dyplomu wypowiada się na temat wykształcenia przestępców buhahahaha

  10 9
 • ~ 2017-06-07 14:24:21

  Lateksie masz złe informacje.

  Widząc narastające problemy w naszym mieście starałem się zwrócić uwagę na ich możliwe źródła.
  Jednocześnie jeszcze raz przepraszam, jeśli któryś z moich wpisów dotknął osoby niewinne.

  To już koniec konwersacji z mojej strony.
  Pozdrawiam

  4 5
 • ~alenietak 2017-06-07 16:49:07

  Korzystając z filmiku z ujęcia nadszedł idealny moment poruszyć sprawę parkowania na wysypce przy KP - naszych szanownych "szeryfów" nie obowiązują przepisy??? dodam tylko,że nie jest to jednorazowy wybryk ale na tej wysepce cały czas ktoś z komendy "może więcej..." ???

  16 3
 • ~Arteks 2017-06-08 00:10:30

  @alenietak - problem był już poruszany i jak na razie okolica komendy policji to jedno z nielicznych miejsc gdzie bezkarnie można stawiać auta na wysepkach, chodnikach czy trawnikach. Można też przekraczać ciągłe linie wyjeżdżając z przystanku lub z Biedronki.

  5 3

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Przepisy dotyczące aborcji w Polsce:

Oddanych głosów: 2593