zamknij

Wiadomości

Rybnik: niskie ciśnienie w kranach. PWiK: oszczędzajmy wodę

2021-06-18, Autor: bf

Mieszkańcy Rybnika mają problemy z niskim ciśnieniem wody. Wie o tym Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rybniku. Spółka wystosowała dzisiaj specjalny apel.

Reklama

Jak czytamy w komunikacie, PWiK otrzymuje cały czas zgłoszenia od klientów w związku z niskim ciśnieniem wody w sieci wodociągowej. Dowiadujemy się, że pobór wody do napełnienia basenu czy podlewania ogródka może spowodować, że szczególnie w czasie upałów ciśnienie wody w sieci wodociągowej może ulec odczuwalnemu spadkowi.

Dodajmy, że Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w ostatnich dniach wydał ostrzeżenie przed upałem dla wszystkich województw. Temperatura maksymalna może wynieść nawet ponad 30 stopni Celsjusza. Szczególnie wtedy zapotrzebowanie na wodę rośnie.

- Warto wtedy zastanowić się, czy podczas największych upałów nie ograniczyć takich zwyczajnych - wydawałoby się – czynności, jak podlewanie ogródka, czy napełnianie basenów ogrodowych, których z roku na rok przybywa. Wszystko po to, aby wody w sieci nie zabrakło dla pozostałych odbiorców do zaspokojenia podstawowych celów bytowo-socjalnych takich, jak mycie się, gotowanie itp. - czytamy w komunikacie.

Służby techniczne PWiK przez całą dobę monitorują stan ciśnienia wody w sieci.

- Jednak szczególnie w najbliższych dniach, kiedy temperatury będą przekraczać nawet 30 stopni prosimy o rozsądne korzystanie z sieci wodociągowej.

Oceń publikację: + 1 + 15 - 1 - 52

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~jose_23 2021-06-18
  14:39:53

  czy w związku z problemami z dostawą wody będą obniżki cen? Płacę za usugę i wymagam!

 • ~rzyt 2021-06-18
  15:16:13

  20 42

  Proponuję wodę dostarczać tylko dla biorących udział w eksperymencie covidowym big pharmy. ;))

 • ~ 2021-06-18
  15:30:16

  Skoro ktoś płaci abonament oraz za zużyta wodę najwyższe opłaty w Polsce to oczekuje utrzymania sieci na odpowiednim poziomie. Jeśli pwik nie daje sobie z tym rady to może trzeba go restrukturyzować żeby dawał radę.

  Za chwilę będą nakazy żeby nie korzystać z urządzeń elektrycznych bo operator nie potrafi zapewnić dostarczenia energii na odpowiednim poziomie?

  Chcecie mieć bardziej równomierne zużycie wody w ciągu doby? To proponuję zrobić wielostrefowe liczniki i taryfy tak jak jest w przypadku energii elektrycznej a nie tylko brać pieniędzy i narzekać.

 • ~spirit-of-the-town 2021-06-18
  16:50:41

  101 8

  Oczywiście że w czasie upałów można ograniczyć podlewanie ogrodu, najważniejsze przecież aby go podlewać w czasie deszczów.

 • ~Fenrir 2021-06-18
  19:33:11

  Woda w lato powinna być o wiele droższa, ograniczy to odpały staruchów po leją od 5 rano swoje ogródki.

 • ~Longina b 2021-06-18
  20:00:43

  80 11

  Fenrir-Zmocz swój debilny łeb zimną wodą.Nie będziesz wtedy pisał takich idiotyzmów.Pobiłeś rekord błędów w jednym zdaniu.

 • ~romcost 2021-06-20
  21:35:13

  6 2

  A może by tak pomyśleć o budowie zbiorników buforowych, które zapewnią odpowiednią ilość wody latem w związku ze zwiększającym się zapotrzebowaniem? Podziękujmy też kretowiskom za suche studnie, kiedyś na wsiach każdy miał studnię, teraz to dziury na śmiecie niejednokrotnie, bo wody już tam nie ma...

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy "Okrąglaczek" w Rybniku to potrzebna miastu inwestycja?
Oddanych głosów: 599