zamknij

Wiadomości

Rybnik nic nie dostał z Polskiego Ładu. Prezydent: rządzący nie dostrzegli znaczenia inwestycji

Bartłomiej Furmanowicz 2021-10-25, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

To już wiecie, rząd podzielił pieniądze Rządowego Funduszu Polski Ład. Swoje dostaną gminy w powiecie rybnickim, z niczym zostaje Rybnik, który wnioskował o pomoc finansową przy dokończeniu drogi Racibórz-Pszczyna. - Wygląda na to, że jesteśmy chyba jedną z nielicznych gmin na Śląsku, które nie zostały dostrzeżone – komentuje prezydent Piotr Kuczera.

Reklama

O podziale środków już dzisiaj pisaliśmy. Z Polskiego Ładu skorzystają wszystkie gminy w powiecie rybnickim. Pieniędzy nie ujrzy jednak nasze miasto. Przypomnijmy, że władze miasta złożyły wniosek dotyczący budowy drugiego etapu Drogi Regionalnej na terenie Rybnika (część Drogi Racibórz - Pszczyna). Wg wyliczeń magistratu, całkowity koszt budowy 4,12 km odcinka drogi od węzła Wodzisławskiego na DK78 do ronda na ul. Sportowej to 200 mln zł. Miasto wnioskowało o 100 mln złotych.

Nastroje w rybnickim magistracie są nie do pozazdroszczenia. Rozżalenia nie kryje też prezydent Piotr Kuczera.

Niestety Rybnik bez wsparcia z rządowego programu inwestycji strategicznych należących do Polskiego Ładu. Okazuje się, że Polski Ład, to nie jest propozycja dla Rybnika. Wygląda na to, że jesteśmy chyba jedną z nielicznych gmin na Śląsku, które nie zostały dostrzeżone. Na szkoleniu dla urzędów usłyszeliśmy, że priorytetem w tym programie jest budowa dróg. Dlatego złożyliśmy wniosek na budowę drugiego etapu Drogi Regionalnej, której kontynuacja jest dla naszego miasta najważniejszą, spośród innych inwestycji drogowych – wyjaśnia Piotr Kuczera.

Prezydent przypomina, że miasto wykupiło już tereny pod budowę drugiego etapu.

Jesteśmy gotowi. Niestety, znaczenie tej inwestycji dla naszego miasta, nie zostało dostrzeżone przez rządzących. Pozostaje pytanie na czym polegała ocena merytoryczna tych wniosków i co na to posłowie z naszego regionu, którzy zapewniali o wsparciu ze strony rządu dla tej inwestycji? - zastanawia się włodarz miasta.

Agnieszka Skupień, rzecznik magistratu dopowiada, że przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego zorganizowali spotkanie dla gmin, które są zainteresowane składaniem wniosków do Polskiego Ładu.

Tam dowiedzieliśmy się, że każda gmina może złożyć maksymalnie trzy inwestycje, jednak najwyższy priorytet, innymi słowy największą szansę pozyskania środków, będą miały między innymi projekty drogowe. Dopiero po rozdysponowaniu pieniędzy na te projekty, będą rozpatrywane wnioski dotyczące innych pomysłów.

Dlatego – jak wyjaśnia Agnieszka Skupień – prezydent zdecydował o tym, że Miasto Rybnik złoży jeden wniosek, dotyczący budowy drugiego etapu Drogi Regionalnej na terenie Rybnika (część Drogi Racibórz - Pszczyna).

Mieliśmy nadzieję, że proponowane w tym programie 95% dofinansowania sprawi, że budżet miasta nie będzie nadmiernie obciążony, realizacją tej ważnej dla całego regionu inwestycji. Jako samorząd liczyliśmy na to, że środki będą rozdysponowywane w sposób transparenty, na jasnych czytelnych zasadach. Ponieważ do dziś wśród samorządów budzi wątpliwości podział pieniędzy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – dodaje nasza rozmówczyni.

---

Nurtuje nas zdanie posła Bolesława Piechy na ten temat, zwłaszcza w kontekście słów, które wypowiedział podczas konferencji prasowej na środku nieużywanego fragmentu drogi Racibórz-Pszczyna »B. Piecha o miliardach dla Rybnika: samorządy będą w tym uczestniczyć«

Czy Bolesław Piecha lobbował wniosek Rybnika w rządzie? Czy nasze miasto ma jeszcze szanse uzyskać pieniądze na dokończenie obwodnicy? Co poseł może doradzić samorządowcom? Na jutro polityk zwołał konferencję prasową, na której zadamy te pytania.

Oceń publikację: + 1 + 59 - 1 - 89

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (58):
 • ~Arteks 2021-10-25
  16:46:15

  Kuczera zbiera punkty na takich potknięciach PiS. Kto z rybniczan chciałby nadal głosować na partię która w tak lekceważący sposób odnosi się do potrzeba naszego miasta? Za to wielkim napięciem czekamy co do powiedzenia będzie miał poseł Piecha. Czy przeprosi wyborców PiS z Rybnika za kolejny zawód jaki muszą przełknąć? Czy wytłumaczy się za brak zaangażowania w lobbing na rzecz inwestycji państwowych dla największego miasta regionu?

 • ~waldus 2021-10-25
  17:12:00

  Po kase niech sie zwroci do swojej unii. Na pewno dadza.
  Jak z budzetu centralnego pieniazki leca to PISowi podziekowac pseudo-duma nie pozwoli. Jak sie kurek przykreca, to wtedy po PISsie jada jak po burej .... .
  Ta prostacka retoryka juz jest tak przejrzysta, ze az dziw bierze, ze ludzie sie daja w to wciagac. Kuczera powie to co centrala nakaze. Zwykla walka polityczna.

 • ~Kwinto 2021-10-25
  17:16:47

  Arteks jeszcze jest pytanie czy oni dzielą pieniądze które mają, czy których nie mają. Jeśli liczą na zastrzyk z unii to mogą się przeliczyć, chyba że Glapiński dodrukuje.
  Co do Rybnika może pan Piecha wypowie się czym sobie nasze miasto zasłużyło na brak dotacji? zaproszeniem Trzaskowskiego?? każda mafia lubi się mścić, a już ta szczególnie.

 • ~Franz Kawka 2021-10-25
  17:19:16

  ~waldus dlaczego uważasz, że prezydent ma dziękować za pieniądze które Rybniczanie wpłacili do budżetu? Dlatego, że pis ich nie rozkradł? Przecież to jest mafijna polityka, cały nowy ład polega na tym żeby okraść samorządy. Centralizacja władzy to jest antypolskie gospodarcze szkodnictwo w stylu Białorusi.

 • ~marcin040 2021-10-25
  17:21:04

  A gdzie pan Kuczera był, jak Rybnik odwiedził prezyden Duda, nawet nie przyszedł go przywitać jako prezydent miasta. Myślę że w następne wybory ludzie będą wiedzieli jak glosować.

 • ~Franz Kawka 2021-10-25
  17:23:31

  ~marcin040 a co ? Uważasz że prezydenci miast muszą lizać d..ę prezydentowi kraju żeby dostać co się należy? Tak ma wyglądać ten kraj ?

 • ~Arteks 2021-10-25
  17:32:34

  @marcin040 - poleciałeś teraz trochę jak meteoryt... Bo prezydent w RP jest tylko ozdobą i tak naprawdę nic od niego nie zależy, tym bardziej finanse. A po drugie, uważasz, że partia powinna się mścić na mieszkańcach miasta za to, że ten nie przyszedł na jakieś spotkanie? Przecież to absurdalne.

 • ~pawlmesten 2021-10-25
  17:33:11

  Ten kraj powoli cofa sie w rozwoju dochodzimy do komunizmu małymi kroczkami. Ten cały nowy zad to ogromny cios w polskich przedsiębiorców i samorządy.

 • ~Franca77 2021-10-25
  17:42:32

  75 83

  Jakoś dziwnie POznikały artykuły o tym PISowskim "wale",do którego tak "usilnie"chciałby teraz dołączyć pan Kuczera.
  Dałbym się POkroić że rano jeszcze były.hej:-)

 • ~ 2021-10-25
  17:50:44

  Hipokryzja czy Alzheimer? W tak młodym wieku może uda się wyleczyć?
  Część propozycji z programu miała być finansowana z europejskich środków z Funduszu Odbudowy, które wasza i inne komunistyczne bojówki zablokowaliście, głosując całkiem niedawno przeciwko Polsce.
  Tak, wtedy gdy głosami lewackich "europosłów" zakwestionowaliście polską konstytucję i wzywaliście do pozbawienia Polski suwerenności. Jedynego państwa w UE, które szantażem miałby być zdegradowane do roli obozu i zmuszone do nadrzędności prawa UE.
  Nie ma kasy - nie ma dofinansowania. Proste.

 • ~ 2021-10-25
  17:52:21

  91 61

  @Franz Kawka - "dlaczego uważasz, że prezydent ma dziękować za pieniądze które Rybniczanie wpłacili do budżetu?"

  Dlatego, że ty dziękujesz UE za pieniądze, które Polacy wpłacają do ich budżetu.

 • ~Longina b 2021-10-25
  18:12:01

  68 80

  "Trzeba oddawać głos na Jarka pisiora,on prawdziwy Polak żyje nienawiścią,on dla narodu prawdziwą korzyścą,wszyscy go kochają i są w siódmym niebie.RYBNICZANIE on zawsze nas wy**bie!Nie wyskromniony w sercu ból bo tym krajem rządzi głupi ciul."dj.MARCO.

 • ~coco39 2021-10-25
  18:14:01

  66 56

  pawlmesten dlaczego sądzisz że kraj sie cofa do komunizmu nie wiesz co to komuna gdyby dziś to było to głupot byście nie pisali tylko w kolejkach za chlebem stali. Samorządy są same sobie winne co niektóre i nie ma to nic wspólnego z polityką no może w małym stopniu bo np bodaj Czerwionka także rządzi z ramienia PO a tam dotacje sa to tylko przykład. Przedsiębiorcy to jest dopiero "instytucja" jak otrzymali od kilkudziesięciu tysi do kilku milionów dotacji z COVID to jakoś nie słyszałem aby jeden część przekazał dla pracowników byle do siebie a pracownicy ochłapy niech zbierają i najlepiej po 10 h zapie.... i pysk trzymać. Ale UE ma dla takich ratunek do Niemiec szparagi zbierać albo pomidory w Holandii dlatego Polska obecna im nie pasuje bo nie ma kto szparagów zbierać

 • ~Franca77 2021-10-25
  18:21:14

  58 52

  Pani Longino-Zacytuje Tuska-"Kaczyński ma bardzo niebezpieczną obsesję dotyczącą Polski."
  A teraz POdaj JEDEN przykład jak to mówisz że Jarek Cie wy***ał?
  Pozdrawiam.

 • ~artefaks 2021-10-25
  18:42:54

  25 31

  @Smołka .Takim chodzącym wskaźnikiem jesteś tu Ty osobiście.
  Można byłoby Cię posadzić spokojnie jako wzorzec w Sevres. Ale wzorzec przeniesli w kosmos i Kazimierz gdzieś sie tam teraz błąkasz w zakrzywieniu linii czasoprzestrzeni...

 • ~artefaks 2021-10-25
  18:46:39

  17 36

  Smołka napisz coś wesołego np. o tym jak obcokrajowcy przyblokowali wodza w wąskich uliczkach w czasie dojazdu na spowiedź do redemptorystów. Nie uważasz że suweren nie powinien zabezpieczyć nasze największe dobro narodowe przed zakusami obcokrajowców którzy chca zayumać nasz największy skarb ?

 • ~Franca77 2021-10-25
  18:57:32

  44 34

  Panie Artefaksie twoja prośba o coś wesołego jest dla mnie rozkazem!
  Jak zaczną skakać te miliony od Donalda to w Australi misie koala pospadają z drzew a w Chinach Chińczycy dostaną czkawki :-)

 • ~Arteks 2021-10-25
  19:02:51

  33 50

  @coco39 - to co w Polsce otrzymali przedsiębiorcy to były totalne grosze. Wcale nie dziwi, że tak dużo biznesów upadło. Zauważ, że teraz z powodu uchodźców na granicy wprowadzono stan wyjątkowy, a w czasie największego wybuchu pandemii w zeszłym roku na terenie całego kraju rząd takiego stanu nie wprowadził. A wiesz dlaczego? Bo w stanie wyjątkowym rząd musiałby wypłacać przedsiębiorcom odszkodowania i dlatego za wszelką cenę chcieli tego uniknąć. Natomiast co do ma do tematu? I nie gadaj takich bzdur o unii bo jakoś żaden z krajów nie ma do tej instytucji pretensji w tym nasi sąsiedzi: Litwa, Słowacja czy Czesi. Tylko... PiSowski rząd który przejął lub chciał przejąć wszystkie niezależne instytucje typu TK czy sądy, KRS na co UE słusznie mówi NIE bo to demokratyczna instytucja powstała po fatalnych dla Europy dwóch wojen światowych.

 • ~Franek 7 2021-10-25
  19:03:59

  38 43

  Taka sprawiedliwość ludowa. Tak właśnie wyglada komunizm. Jeden człowiek decyduje czy da czy nie da. Patologia.

 • ~Arteks 2021-10-25
  19:06:46

  32 38

  @coco39 - cofanie się do komunizmu? Pewnie @pawlmesten miał na myśli centralne zarządzanie bo kiedyś wszystkie decyzje zapadały w Warszawie w KC PZPR. Teraz wszystkie decyzje zapadają na Nowogrodzkiej. Jakaś paralela jest. A może nasz poseł Piecha się czymś naraził wielkiemu wodzowi i dlatego zarówno on jak i miasto z którego pochodzi są "w niełasce"?! To by tylko jakiś znawca PiSowskiego podwórka mógł nam wyjaśnić.

 • ~Marco Darko 2021-10-25
  19:15:52

  77 15

  Odkąd pamiętam gminy zawsze miały lepsze dofinansowanie np.do szkół i przedszkoli . W Rybniku proponuję wydawać więcej kasy na bezsensowne ścieżki rowerowe w idiotycznych miejscach i ozdabianie rond :))

 • ~rudobrody 2021-10-25
  19:19:28

  76 28

  Dlaczego Prezydent miasta Rybnik powinien przywitać Prezydenta Polski jak przyjechał do Rybnika?
  Bo tak wypada! Tak się robi w dyplomacji.
  Prezydent Miasta jest gospodarzem tego miasta i wypada, jakby nie było, Prezydenta Polski przywitać. Być może jest to i kurtuazja ale tak najzwyczajniej w świecie wypada.

  Królowa Elżbieta II także pełni tylko rolę reprezentacyjna ale jednak wypada żeby przywitał ja Prezydent Polski jak przyjeżdża do Polski z wizytą. Dlaczego? Bo tak po prostu wypada.

 • ~Franca77 2021-10-25
  19:28:31

  57 26

  Panie rudobrody,ja to pamiętam,bo bylem wtedy na rybnickim rynku i z przemowy PADa NIE usłyszałem ani jednego słowa,a wokół mnie WYŁY I RYCZAŁY stada lemingów i reszta "tolerancyjnych"z LGBTQXYZ!
  Bardzo przykre doświadczenie,więc nie polecam jakiemukolwiek Mężowi Stanu odwiedziny w Rybniku,bo NIE ma sensu kopanie się z "bydłem".
  Pozdrawiam.

 • ~spirit-of-the-town 2021-10-25
  19:29:52

  36 20

  Ale co w tym dziwnego? Kuczera obnosi się ze znienawidzonym przez partię rządząca Trzaskowskim, parę dni temu Kohut daje Mateuszowi kukiełkę, Długopis nie jest witany i mile widziany w Rybniku. Oczywiście nic w tym złego, ale trzeba przecież zdawać sobie sprawę, iż jeśli nie liże się pewnej części ciała "Panu swemu", to nie należy spodziewać się hojności jego. Polityka w tym kraju polega na wzajemnej adoracji a nie na realnych sprawiedliwych rządach.

 • ~Franek 7 2021-10-25
  19:31:13

  38 45

  Dla Rydzyka i Bąkiewicza płyną grube miliony. Takie są priorytety tej władzy.

 • ~spirit-of-the-town 2021-10-25
  19:32:29

  30 17

  Poza tym są ważniejsze rzeczy niż rozwój miast "zakamuflowanej opcji niemieckiej"

 • ~1floyd 2021-10-25
  19:36:06

  42 15

  Wielu tu pisze, o cofaniu się do czasów komunizmu. Czy te czasy były takie złe? W samym Rybniku, w tych czasach zbudowano całe osiedla mieszkaniowe, i tysiące domów. O szkołach czy szpitalu nie wspomnę. Gdyby obecnie, przyszło by nam odbudować kraj, po takich zniszczeniach jak po II wojnie światowej, to z 15 lat trwałby przetargi. W olbrzymiej większości tu piszący, korzystają z dorobku tamtych czasów. I jeszcze długo będziemy.

 • ~Longina b 2021-10-25
  19:40:28

  23 36

  PiSda każdemu.Każdemu swojemu.

 • ~Franca77 2021-10-25
  19:52:36

  39 12

  Puenta-
  Ignacy Krasicki-
  "Pies szczekał na złodzieja, całą noc się trudził,Obili go nazajutrz, że pana obudził.
  Spał smacznie drugiej nocy, złodzieja nie czekał; Ten dom skradł; psa obili za to, że nie szczekał."

 • ~Franek 7 2021-10-25
  19:55:26

  26 41

  1floyd ma rację, że PiS jest gorszy od komunistów z PRLu. Po komunistach zostało wiele wartościowych rzeczy jak choćby osiedle Nowiny i wiele mieszkań. Po PiSie zostaną tylko długi…

 • ~spirit-of-the-town 2021-10-25
  20:05:36

  19 15

  Bolek pewnie całą noc będzie bił się z myślami, co jutro powiedzieć na konferencji, coś tak wyważonego aby ludowi dać kolejny raz jakąś nadzieję, że oczywiście on zrobi wszystko co w jego mocy aby odwrócić tą krzywdząca decyzję. Aby kolejny raz lud uwierzył że jego dobro jest ważniejsze niż przyssanie się do pisowskiego wymiona.

 • ~Longina b 2021-10-25
  20:16:47

  24 38

  Nie ptrzeba ruskich,ani okupanta niemieckiego,mamy swojego okupanta KACZYŃSKIEGO.

 • ~Łukasz Wilczek 2021-10-25
  20:18:56

  57 20

  Prezydent zero to kasy też zero.

 • ~Arteks 2021-10-25
  20:42:24

  18 39

  @1floyd - każde czasy dla Rybnika były lepsze od rządów PiS, także te komunistyczne. Wyłącznie w okresie 2015-21 nie odnotowaliśmy w Rybniku żadnych inwestycji państwowych! Natomiast w porównaniu z komuną chodziło mi o bezsens działania tamtego systemu opartego o pełną centralizację. Niestety to wraca. Obecnie samorządy są ograbiane z dochodów, a potem "łaskawie" rzuca im się coś - ale tylko na to na co chce "centrala" i komu chce dać "centrala".

 • ~rybnikus 2021-10-25
  21:33:29

  38 15

  ~Arteks a było nie pluć na Polskę i na nas Polaków.

 • ~kontenstator123 2021-10-25
  21:40:37

  43 16

  Rybniczanie . Podziekujcie za brak dofinansowania swojemu prezydentowi . już wiele tu zostało napisane , niestety ale polityka nie jest ani biała ani czarna - to sztuka uginania karku a Wasz prezydent po prostu postawił na nie tego co trzeba -ergo nie zna się na polityce i nie dadaje się do niej , czy to krajowej czy to samorządowej . proste. acz niektórych to będzie boleć . o bardzo bardzo bolec , niestety taki lajf. tu preferencje polityczne prezydentów czy burmistrzów az tak nie zaważyły co osobista postawa włodarzy . panie kuczera . dziękujem panu i nie zapomnimy panu tego .

 • ~Bernard Jona 2021-10-25
  21:43:43

  23 10

  Polska nie otrzymuje pieniędzy z Europejskiego Funduszu Odbudowy a Rybnik z Polskiego Ładu.
  Bardzo podobna sytuacja?

 • ~Arteks 2021-10-25
  21:56:23

  16 34

  @rybnikus - ojej... a kto tak bardzo pluje na Polskę i Polaków?
  @kontenstator123 - z pewnością będzie się pamiętać w miastach jak PiS fatalnie je traktuje. W Rybniku będziemy pamiętać okres rządów PiS jako bezinwestycyjny ze strony państwa - chyba najgorszy w dziejach miasta. Bo wszystkie rządy czy to pruskie, czy w II RP, czy za PRL czy za Tuska tu coś państwowego inwestowały. Za wyjątkiem rządów PiS.

 • ~Arteks 2021-10-25
  22:00:59

  14 27

  @Bernard - tylko, że Polska ma problemy z funduszami z powodu niepraworządności i upomnień ze strony unijnych instytucji, a powiedz z jakiego powodu PiS ukarał Rybnik? Przecież mamy tu @rybnikusa, @francę77, ciebie, a więc tu też są PiSowcy... Mamy nawet w radzie miasta PiSowców. Mamy reprezentantów w parlamencie. Więc uznajecie, że to kara i w dodatku słuszna? Gdzie wasz jakikolwiek rozsądek, jakakolwiek lojalność wobec miasta w którym żyjecie i jakikolwiek patriotyzm lokalny?

 • ~rybnikus 2021-10-25
  22:06:22

  26 14

  ~Arteks kto rządzi w Rybniku, czy nie wybrańcy PO? Oddajcie władzę PIS i wtedy będziecie jęczeć.

 • ~kontenstator123 2021-10-25
  22:08:04

  30 15

  ~Arteks widac że do ciebie nawet kilofem i łopatą nie da się wiedzy nabić w dekiel. wyznajesz zasadę tak jak twoi ziomale ty pluć możesz to jest ok i poprawnie ale jak ciebie oplują to wielkie larmo. ty i twój kuczera macie za swoje , nie pluj a nie bedziesz opluty. rybniczanie bedą pamietać kto pluł i na kogo i co z tego wynikło dla nich samych, mi obojętne kto rządzi byle mi było dobrze . więc arteks rozlicz tego którego poparłeś za skuteczność i działanie na korzyść miasta. i przedstaw co dobrego zrobił prezydent Rybnika. w tej ostatniej kadencji. poza tym ciebie też kiedyś rozliczy historia

 • ~kontenstator123 2021-10-25
  22:09:24

  36 12

  ~Arteks
  poza tym jako zwykły rybniczanim widzę dzięki komu jest w naszym mieście jak jest , proste i zapewniam cię ze ten pan 0,49 zostanie odpowiednio podsumowany

 • ~Arteks 2021-10-25
  22:09:38

  12 30

  @rybnikus - nie pisz do mnie, że wy bo ja nie mam nic wspólnego z POPiS i jestem dzięki temu obiektywny w przeciwieństwie do ciebie - osoby zmanipulowanej przez sektę z Torunia. Obawiam się, że właśnie dzięki takim spektakularnym wpadkom PiS - władzy w Rybniku nie przejmie nigdy. Ludzie to będą pamiętać jak źle traktują nasze miasto. Dlaczego więc mielibyśmy oddać im władzę? Za co???

 • ~Arteks 2021-10-25
  22:16:53

  11 27

  @kontenstator123 - a ty ciągle o jakimś pluciu... Fanatyczni zwolennicy partii są przeważnie niedorzeczni i chcieliby siłą do czegoś przekonać lub bredzą od rzeczy. A merytorycznie idzie wam słabo bo poza ubliżaniem prezydentowi miasta nie potraficie w żaden sposób merytorycznie obronić niesprawiedliwej polityce PiS. A nasz prezydent miasta przynajmniej nie kłamie jak nasz premier. Czy uważacie, że program 500+ należałoby ograniczyć tylko dla niektórych regionów Polski? To dlaczego akceptujecie tak wyrywkowe przyznawanie finansowania w ramach Polskiego Ładu? Dlaczego nazywa się go polskim skoro nie dotyczy każdego samorządu w Polsce?!

 • ~rybnikus 2021-10-25
  22:18:15

  24 11

  ~Arteks bo nigdzie na świecie, chyba, że w TVNazi zwycięska władza nie płaczy u nogawek opozycji. I kłamco jak TUSK odpowiedz nareszcie jak Rydzyk marnotrawi pieniądze które dostaje w wygranych przetargach zgodnie z przepisami UE..

 • ~Arteks 2021-10-25
  22:33:23

  12 26

  @rybnikus - przetargi to wygrywają prywatne firmy w konkursach organizowanych przez instytucje. Nie znasz się - nie rób z siebie błazna. Rydzyk nie startuje w żadnych przetargach tylko dostaje kasę z różnych ministerstw "bo mu się należy". Ostatnio NIK ujawnił, że dostał kasę z... Funduszu Sprawiedliwości. Za Tuskiem nie przepadałem ale nigdy nie było memów czy maskotek jak z Morawieckim-Pinokiem czyż nie? Niedawno czytałem, że jakiś producent produkuje eleganckie wieszaki na ubrania z głową premiera i bardzo długaśnym nosem.

 • ~rybnikus 2021-10-25
  22:48:03

  15 13

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~Franek 7 2021-10-25
  22:48:34

  15 26

  Szanowny Arteksie, nie ma sensu wdawać się w dyskusje z PiSowskimi trollami. Szczególnie, że za większością tych profili stoi niejaki Kazimierz Smołka. Pisowski trol, który nie myśli nawet o merytorycznej dyskusji. Oni nawet w tak oczywistych tematach będą nasz przekonywać, że to dobrze, że Rybnik nie dostał pieniedzy. Będą bronic każdej patologii PiSu. A trzeba być chyba upośledzonym umysłowo, żeby nie widzieć tej patologii. Więc szkoda strzępić język po próżnicy. Trol to trol. Dyskusja z nim nie ma sensu.

 • ~Franek 7 2021-10-25
  22:50:17

  11 20

  Rybnikusie, Rydzyk przede wszystkim nie ujawnia i odmawia informacji na co te pieniądze, które otrzymał z budżetu państwa wydał. Trzeba go do sądu pozywać żeby to ujawnił. To jest zwykły cwaniak i złodziej.

 • ~rybnikus 2021-10-25
  22:56:14

  25 11

  ~Franek 7, od 30 lat TV Trwam i RM, Rydzyk ma ciągłe nadające kontrole i sądy, i NIC, czyli wszystko z zgodzie z prawem i to was antypolaków tak boli?

 • ~Franca77 2021-10-25
  23:16:29

  23 9

  Panie Franku_pana nazwac obludnikiem,trollem i zwyklym kalamca,to chyba tak jakby sprawic pan przyjemnosc?
  Przeczytaj sobie Twoje opinie dot w/w sprawy.
  https://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,polski-lad-rybnik-zlozy-wniosek-na-jeden-projekt-jaki,wia5-3266-49065.html

  https://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,nowy-lad-nowy-wal-poslowie-z-rybnika-krytykuja,wia5-3266-48441.html

  PS.Arteks przynajmniej przyznal w 1szym artykule ze Pan Kuczera robi blad skladajac TYLKO 1 projekt,tylko zapomnial nadmienic ze rybnickie PO pewnie nawet NIE mialo zamiaru otrzymac jakiejkolwiej kasy i dlatego zlozyli zaPOrowy projekt,stanowiacy 1,5% ogolnej sumy przeznaczonej dla 2,5tys gmin.
  Pozdrawiam.

 • ~Franek 7 2021-10-25
  23:58:16

  15 25

  Arteks widzisz? Mówiłem, że nie ma sensu. Oni nas jeszcze trochę to przekonają, że to dobrze, że:

  Rybnik nie dostał pieniędzy na dokończenie drogi,
  Rydzyk nie chce ujawnić na co wydaje publiczne pieniądze ( 300 mln),
  Polska nie dostanie funduszy z UE przez politykę PiS,
  Drożyzna w sklepach,
  Prąd, gaz i paliwo ostro w górę,
  PiS skłócił nas ze wszystkimi sąsiadami,
  Pieniądze podatników są rozkradane i marnotrawione ( elektrownia w Ostrołęce, fundusz sprawiedliwości itp),
  Prokuratura namawia świadków do złożenia fałszywych zeznań na Banasia,
  Rząd wywozi dzieci emigrantów do lasu w czasie przymrozków,
  Policja bije ludzi na pokojowych demonstracjach,
  Płacimy kary za Turów ( już kilkadziesiąt milionów euro strat) bo rząd nie potrafi się dogadać z sąsiadem w tak banalnej sprawie,
  Odsuwa się sędziów od orzekania bo wyroki nie podobają się Ziobrze, a sprawy w sądach trwają trzy razy dłużej niż 5 lat temu,
  Służba zdrowia w agonii i ledwo zipie,
  Nie zbudowano nawet kilometra autostrady,
  itd itp,
  Arteksie jak ty nic nie rozumiesz. To wszystko dobrze. Tak miało być i jest to zamierzona polityka rządu a my głupki nic nie rozumiemy.

 • ~obywatelgt 2021-10-26
  07:29:06

  22 15

  Artrfaks
  Ty tempy czlowieku zero w cebie kultury i rozumu.
  Gdzie byl Kuczera jak byl prezydent w Rybnku?,
  Taki masz szacunek dla swojej rodziny tez!!!
  W takim raze POzamiatane w tym temacie.

 • ~DonPedro 2021-10-26
  09:50:13

  8 17

  Kto glosowal za pisiorami w Rybniku niech sie teraz walnie w dekel.
  Prawdziwe intencje tego gangu kryminalistow: uwalic wszystkich przecwnikow, pokazac jak gangsterzy - kto nie z nami ten bedzie mial problemy.
  Pamietacie Blaszczaka jak sie zjawil na otwarcie nowo przebudowanej komendy Policji w Rybniku? Komendant na rozkaz Blaszczaka nie zaprosil prezydenta naszego miasta mimo, ze budowa byla wspolfinansowana z budzetu naszego miasta.
  Stare dziadki i omy: jedyny chyba sposob by wyleczyc sie z zarazy hadziajskiej to zabrac wam dowod przed wyborami bo nie myslicie racjonalnie.
  No bo kto dol wom 13 penzyja? Wiec trza lykac wszystkie kity jak pelikany. Dac glos na przestepcow i nowe uklady.

 • ~Longina b 2021-10-26
  09:50:15

  14 11

  obywatelgWKrakowie Małgorzata Wasserman /PiS/współpracowała z prezydentem Majchrowskim w celu uzyskania dotacji dla miasta.Co dla Rybnika zrobił poseł psełdonim "skrobanka"?

 • ~Franek 7 2021-10-26
  11:01:21

  5 13

  "Wystarczy, że głosujesz na dwie ręce dla PiS-u, PiS o tobie nie zapomni" W poniedziałek rozpoczął się proces Małgorzaty Zwiercan, która pięć lat temu głosowała w Sejmie "na dwie ręce" - za Kornela Morawieckiego. Była posłanka nie dostała się w ostatnich wyborach do Sejmu z list PiS-u. Dostała więc pracę w kancelarii premiera. W niedzielę została też komendantem głównym Ochotniczych Hufców Pracy. (https://tvn24.pl)

 • ~Pawel Krys 2021-10-26
  11:23:47

  5 11

  PiS płaci za lojalność ,większą kase dostanie ten kto prezesowi liże, mniejszą kto nie przeszkadza, a gówno tym którzy są przeciw.

 • ~Franek 7 2021-10-26
  13:16:52

  4 9

  Takie info:

  Do projektu ustawy o symbolach państwowych, który Ministerstwo Kultury skierowało do konsultacji, resort Zbigniewa Ziobry zaproponował zmianę w wyglądzie godła państwowego. Chce, by w koronie orła pojawił się krzyż.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy z grobu radzieckich żołnierzy (na cmentarzu komunalnym) powinna zniknąć czerwona gwiazda?
Oddanych głosów: 2748