zamknij

Wiadomości

Rybnik nadal w żółtej strefie. Rząd "wcisnął hamulec z całej siły"

2020-10-15, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Nowe obostrzenia, nowe czerwone strefy. Objęły one połowę Polski. Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim przedstawił plan walki z koronawirusem. Rybnik i powiat rybnicki nadal pozostają w żółtej strefie. Musimy mieć jednak na uwadze nowe zasady w niej panujące.

Reklama

Przede wszystkim od soboty (17 października) w żółtej strefie:

- działalność gastronomii obowiązuje jedynie w godzinach 6.00 – 21.00. Potem jedzenie może być wydawane tylko na wynos. W lokalu można zajmować co drugi stolik;

- transport publiczny zapełniony będzie tylko w 50% (miejsca siedzące) lub 30% (wszystkie miejsca);

- wesele, imprezy okolicznościowe – uczestniczy maksymalnie 20 osób. Nie może być zabawy tanecznej

- maksymalnie 1 osoba na 4 mkw podczas uroczystości religijnych;

- zgromadzenia publiczne do 25 osób;

- szkoły wyższe i ponadpodstawowe przechodzą do nauczania hybrydowego

- wydarzenia sportowe bez udziału publiczności;

- wydarzenia kulturalne do 25% udziału publiczności;

- działalność basenów, aquaparków i siłowni zawieszona.

Oczywiściem nadal obowiązuje noszenie masek ochronnych!

Zobaczcie, jakie zasady będą obowiązywały w strefie czerwonej:Minister Adam Niedzielski podkreślił, że strefa czerwona obejmie 152 powiaty – połowę Polski.

- Wciskamy hamulec z całej siły. To wciśnięcie jest konieczne, by obronić nasz system opieki zdrowotnej. Jeżeli nie zostanie skutecznie naciśnięty, to rzeczywiście scenariusze mogą być niestety groźne – tłumaczył.

Premier dodał, że rząd na chwilę obecną nie zamierza nakazać zdalnej nauki dla uczniów w szkołach podstawowych. Jednakże taki scenariusz również jest brany pod uwagę.

- Na dzień dzisziejszy chcemy jak najdłużej chronić przed trybem zdalnym – słyszymy.

Z kolei premier RP zwrócił się do każdej osoby, która oglądała konferencję prasową na żywo.

- Sytuacja w której aktualnie znajduje się Polska różni się od tej z marca i kwietnia. Wirus jest szeroko rozpowszechniony. Mobilność społeczna wróciła do poziomu sprzed pandemii - przestaliśmy się izolować. Dlatego podstawowa prośba z wiosny jest dziś jeszcze bardziej aktualna niż wcześniej. Brzmi ona: “Zostań w domu! Skala rozwoju i powstrzymanie pandemii zależą od przestrzegania zaleceń rządu. Rozumiem, że nie są one ani łatwe, ani przyjemne. Sam znajduję się aktualnie z dala od rodziny, ale wiem, że to jedyna skuteczna metoda na zapewnienie bezpieczeństwa najbliższym - oznajmił.

Przypomniał też, że wiosną, po kilku tygodniach obostrzeń, było już dużo lepiej.

- Jako społeczeństwo musimy się przystosować. Już raz udowodniliśmy, że potrafimy przetrwać ten trudny czas. Wygramy tę walkę ponownie! Pokonamy wirusa! Wrócimy do normalności! Ale tylko, gdy zachowamy się jak trzeba w tej krytycznej chwili. Teraz jest najlepszy czas na polską solidarność - zastrzegł.

Oceń publikację: + 1 + 104 - 1 - 105

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (43):
 • ~PogromcaSzkodnikow 2020-10-15 18:05:08

  Czekam na komentarze obroncow “konstytucji” i “wolnych sadow”.

  Piwko otwarte.

 • ~ 2020-10-15 18:16:26

  Mam nadzieje, że panowie rządzący zdają sobie sprawę, że doprowadzając do bankructwa niektóre branże i legalne biznesy zamykają jednocześnie źródła finansowania dla swojego pato-elektoratu.

 • ~ 2020-10-15 18:23:00

  Co to znaczy w praktyce "nauczanie hybrydowe"?

  72 16
 • ~PogromcaSzkodnikow 2020-10-15 18:24:04

  robena5,

  Trzeba bylo stosowac sie do zalecen epidemiologicznych:

  - odstep 1.5m
  - mycie rak
  - maseczka

  ale niedorozwinieci przedsiebiorcy - mieli z tym problem jak gornicy..

  nasr..li sobie do wlasnego gniazda.

  Opozycja tez glosno wydzierala sie “konstytucja” z bodnarem na czele - ze nie mozna ludziom narzucac obostrzezen.

  Teraz nie ma miejsc w szpitalach - ludzie beda umierac czesciej na covid - we Wloszech bylo to 12% zarazonych, a starsze osoby nie byly nawet podlaczane pod respiratory.

  Fajnie, nie?

 • ~artefaks 2020-10-15 18:26:01

  Pogromca. Lepiej piwko zamknij. Jest ono wyznaczone przeznaczone dla dorosłych i ludzi mądrych. Mieszanie z lekarstwami nie jest wskazane. Gdyż możesz po nim mieć po nim jeszcze większe fantasmagorie. W języku bardziej dla ciebie zrozumiałym tj. halucynacje

 • ~PogromcaSzkodnikow 2020-10-15 18:32:24

  artefaks,

  Szczesc Boze gorniku! Przygotowani juz jestescie na grubie do kolejnego lockdownu?

  Wiecie, ze teraz zapotrzebowanie na energie - wegiel znow spadnie?

  Dla was covid to byla bzdura - ale w spoleczenstwu zaraze rozniesliscie po calej Polsce jezdzac na gornicze wczasy pod grusza.

  Wasze zdrowie chopy - na wlasnej glupocie moze sie czegos tym razem nauczycie.

 • ~absurdalny 2020-10-15 18:33:34

  ~PogromcaSzkodnikow wyjdź i zaczerpnij powietrza puki smogu jeszcze nie ma. Myślisz że odstep 1.5m, mycie rąk i maseczka z materiału ochroni Cię przed "śmiertelnym" wirusem? Gdyby ten wirus był śmiertelny to nikt by się nie odstał. Zdajesz sobie chyba sprawę że każdy musi się tym wirusem zarazić? Więc albo go mieliśmy albo go będziemy mieć, i umrze na niego mniejszy procent ludzi niż na grypę. Piszesz o tych Włochach w których pokazywali trumny z trzęsienia ziemi z roku 2016? A może o tych pustych szpitalach zakaźnych które świecą pustkami? Zastanawiam się, jak Ty funkcjonujesz skoro wszystkiego się boisz oprócz trolowania na forum?

 • ~Abisall 2020-10-15 18:34:20

  Ciekawe jakie to przedsiębiorstwa nie działały w okresie maj-wrzesień że zachorowania były mocno ograniczone w stosunku do tego co mamy dziś...
  Jakież to branże wróciły do pracy i spowodowały że dziennie jest tysiące nowych zakażeń.
  Kto nadzoruje i organizuje pracę tych podmiotów.

  59 12
 • ~PogromcaSzkodnikow 2020-10-15 18:40:46

  absurdalny,

  nom i tylko medrcy tacy jak ty wiedza, ze tak naprawde tylko promieniowanie wifi zabija ludzi.

  foliowy czepek juz zalozyles na noc?

  25 59
 • ~Wasz Stary 2020-10-15 18:45:14

  "Piszesz o tych Włochach w których pokazywali trumny z trzęsienia ziemi z roku 2016? A może o tych pustych szpitalach zakaźnych które świecą pustkami?"

  ahahahahaha foliarze w natarciu :D:D:D

  52 36
 • ~absurdalny 2020-10-15 18:51:19

  ~PogromcaSzkodnikow co to jest promieniowanie wifi? W płaską ziemię też wierzysz?

  52 19
 • ~PogromcaSzkodnikow 2020-10-15 18:53:28

  absurdalny,

  jak sie twoi koledzy dowiedza, ze taki komentarz napisales - to cie wyrzuca z grupy “antycovidowej” na fejsiku.

  24 40
 • ~Paraponzipoppo 2020-10-15 18:55:20

  ~PogromcaSzkodnikow jesteśmy przygotowaniu na lock down, a Ty jesteś przygotowany na żale że dostaliśmy 100% wynagrodzenia za siedzenie w domu forumowy płaczku?

  49 25
 • ~frbro 2020-10-15 18:56:46

  @absurdalny, widze ze masz internet wiec nie wiem dlaczego powtarzasz brednie o tym ze smiertelnosc jest nizsza niz na grype. Wystarczy poszukać danych. W 2019 na grype w polsce umarło 149 osób (najwiecej w ciagu ostatnich 10 lat), a np w 2012 - 4 osoby. W zeszłym roku zanotowane 3,7mln przypadków grypy. Czyli na prawie 4 miliony ludzi zmarło 150 osób. W polsce w tym roku zostalło wykytych 150 tysiecy przypadków koronawirusa i odnotowanych zostało 3300 smierci. Ja nie wiem jaką gimnastyke umyslową trzeba wykonac zeby wyszlo ze wirus jest mniej smiertelny niz grypa.

  Weź poszukaj trochę informacji na własną reke zamiast oglądać filmy z zółtymi napisami na youtubie, bo to nie jest trudne i nie boli. "Włącz myślenie" jak to wy foliarze lubicie mówić.

  Drwisz sobie ze śmiertelnosci koronawirusa, że "he he śmiertelny wirus", przy czym gdyby wirus miał wysoka smiertelność (jak np zdaje się miał MERS), to znacznie szybciej by zniknał, bo ludzie nie zdążyliby nim zarażać - ciężko zarażać jak leżysz na OIOMie albo martwy. Dlatego jego niska śmiertelność działa w pewnym sensie na niekorzyść.

  67 29
 • ~frbro 2020-10-15 18:59:03

  Dorzucam jeszcze trafny komentarz z facebooka o statystyce (https://www.facebook.com/IndieMind/posts/3604272062929171)

  "Krzysztof Szczawiński chodzi po mediach ze swoim modelem epidemicznym - kilka dni temu udzielił wywiadu Onetowi, a dziś był w Polsat News - i przekonuje, że pandemią powinni zarządzać matematycy, mający wgląd w liczby, a nie jacyś lekarze. Według niego w ciągu 2 miesięcy moglibyśmy uzyskać "odporność stadną" i byłoby po sprawie.

  Szczawiński chciałby, żebyśmy na 2 miesiące zupełnie odizolowali osoby starsze, opiekując się nimi w tym czasie, i wybrali 7,7 miliona ochotników (20% społeczeństwa), którzy celowo chcieliby się zarazić. Inaczej mówiąc, mieliby chodzić po mieście i szukać wirusa - zapewne ostro imprezować, wciągać proszek z jednej rurki, dopijać piwa po obcych i całować się z kim popadnie. Część z nich umrze, ale bardzo niewielu - ledwie jedna osoba na tysiąc. Czyli jakieś 7,7 tys. osób.

  Pozostali - czyli po odliczeniu 9,5 mln seniorów ok. 21,3 mln osób - mieliby żyć normalnie i... starać się unikać ochotników, którzy nosiliby czerwone opaski. Szczawiński przyznaje, że mimo tych starań także wśród nich 20 proc. osób (4,3 miliona) by się zakaziło. Gdyby umierali równie często, co ochotnicy, mielibyśmy kolejne 4,3 tys. ofiar. Mówimy więc o 12 tysiącach ofiar poniżej 60 roku życia w ciągu 2 miesięcy.

  Jeśli tak, to w tym czasie, ostrożnie szacując, pod respirator powinno trafić jakieś 48 tys. osób, a ok. 500 tys. osób być hospitalizowane. Przypomnijmy, że obecnie pod respiratorem leży 467 osób, a hospitalizowanych jest ponad 6 tysięcy i lekarze zgodnie przyznają, że jesteśmy niedaleko wyczerpania się możliwości służby zdrowia. Gdybyśmy wcielili w życie plan Szczawińskiego i wszystko poszło zgodnie z jego założeniami, nasza służba zdrowia doznałaby spektakularnego kolapsu. Czyli ofiar finalnie byłoby znacznie więcej, bo wielu chorych nie załapałoby się na respirator. I to wszystko przy bardzo optymistycznym założeniu, że spośród odizolowanych seniorów nikt by nie zachorował. Nawet ci w domach opieki.

  Co najlepsze, gdybyśmy już przeszli przez to dwumiesięczne piekło, nie byłoby wcale pewne, że nabraliśmy odporności stadnej. Jest wiele potwierdzonych przypadków reinfekcji, a przeciwciała utrzymują się względnie krótko - po trzech miesiącach u większości ozdrowieńców ich ilość jest śladowa.

  Mam więc głęboką nadzieję, że nigdy i nigdzie nie powstanie system społeczny stworzony przez samych matematyków. A już na pewno nie przez jakiegoś jednego, zbyt pewnego siebie matematyka."

  52 26
 • ~truman20 2020-10-15 18:59:42

  ~PogromcaSzkodnikow - popieram! Wolne sady to wolne owoce!

  18 3
 • ~PogromcaSzkodnikow 2020-10-15 19:00:36

  Paraponzipoppo,

  jestescie?

  a co juz piszecie nowe transparenty na nowy protest?

  wiesz o tym, ze jak przedsiebiorcy nie maja za co zyc - to wy tez nie dostaniecie kasy od podatnika?

  pomysleli nad tym na grubie? czy umyslowy zawal?

  z pustego nawet pis nie naleje - a biedne spoleczenstwo was rylami pogoni na ukraine.

  23 39
 • ~absurdalny 2020-10-15 19:01:31

  ~PogromcaSzkodnikow gdzie napisałem że Covida nie ma? Czy Twój pusty móżdżek wielkości orzeszka może to ogarnąć? Nie jestem na żadnej grupie antycovid a na fejsa nie wchodziłem już wieki. Rozumiem że wyczerpałeś już swoje argumenty? Czym jeszcze możesz mnie zaskoczyć marny reżyserze mojego życia?

  34 20
 • ~PogromcaSzkodnikow 2020-10-15 19:13:28

  absurdalny,

  aha, czyli poprostu piszesz takie bzdury - masakra.

  10 35
 • ~absurdalny 2020-10-15 19:17:05

  ~PogromcaSzkodnikow a więc brakło argumentów, ale byle coś napisać. Daj linka do zdjęć tych przepełnionych szpitali, ale nie z 2016 roku tylko z tego tygodnia. CZEKAM :)

  24 19
 • ~Franz Kawka 2020-10-15 19:17:22

  "Wygrywamy z wirusem" tak powiedział premier. I w to mi wierzyć, nie jojczyć na forach. W końcu te pieniądze się nam należały.

  21 23
 • ~PogromcaSzkodnikow 2020-10-15 19:20:55

  absurdalny,

  nie, ty nie piszesz bzdur.. ty jestes poprostu p...ny :)))

  12 34
 • ~pawelsz 2020-10-15 19:54:20

  frbro
  Proszę nie manipulować faktami na rzecz wyrażenia swoich poglądów, jak ma to miejsce w wszystkich mediach. Te 3300 zgonów zanotowano przede wszystkim u osób z zdiagnozowanymi chorobami współistniejącymi oraz w dużej większości w podeszłym wieku. Są też osoby, które zmarły nie mając chorób współistniejących - czy ich nie miały to mogłaby wyjaśnić tylko sekcja zwłok - a ich sie nie przeprowadza ze względu na pandemię. O dziwo od soboty nie ma podawanych danych osób które zmarły - wiek i informacja o chorobach współistniejących.

  Żeby było jasne, nie należę do antycovidowców itp, w większości wypadków staram sie stosować do zaleceń, mimo że nie wszystkie rozumiem - np nakaz noszenia masek w miejscach publicznych. Czyli idąc na spacer, po pustej ulicy mam mieć ubraną maseczkę? Gdyby to jeszcze miała być antysmogowa to tak - ale o tym że takie kedyś nosiliśmy wszyscy zapomnieli mimo że jest jak było,

  38 17
 • ~piotruos 2020-10-15 19:57:03

  Ludziska po co sie ścieracie z kimś takim jak PogromcaSzkodnikow z daleka widać że to NIEUDACZNIK ŻYCIOWY. Jak nie górnictwa sie czepia to sektora prywatnego, wiecznie coś mu nie pasuje. Do pracy fizycznej za słaby a do umysłowej za głupi więc ma pretensje do wszystkich :)

  58 16
 • ~PogromcaSzkodnikow 2020-10-15 20:00:14

  piotruos,

  Szczesc Boze piotrusiu!

  Jo ci zycza, zeby wszyscy byli takimi udacznikami jak ty zes je!

  15 44
 • ~PogromcaSzkodnikow 2020-10-15 20:01:59

  z calego serca.

  11 34
 • ~frbro 2020-10-15 20:18:43

  @pawelsz to nie jest manipulowanie danymi, bo to jedyne dane jakie są dostępne. Są też spójne z danymi dot. grypy, bo tam też nie ma rozróżnienia. Usprawiedliwianie lekkomyslnosci głosząc wszem i wobec, że ci którzy umarli mieli "choroby współistniejace" to tez dla mnie jakiś ponury żart. Bo co to niby oznacza? Jak kogoś koronawirus dobija to się nie liczy? Może skrócił komuś życie o miesiąc, a może o 10 lat. Jak ktoś cierpiał na cukrzyce i zmarł przez wirusa to się liczy czy nie? Która choroba wspołistniejąca jest okej, a która nie jest? "Wiekszosc to osoby w podeszłym wieku" to też ma coś usprawiedliwiać? Śmierć po 80 się nie powinna liczyć do statystyk? Zluzujmy wszystkie obostrzenia, bo umrą tylko starzy i schorowani? Zapraszam, przyjdź powiedzieć mojemu dziadkowi, że może umierać bo i tak jest stary, więc to nie ma znaczenia. Jest coś takiego jak solidarność społeczna. Ja jako młody i zdrowy czuje, że muszę wziąć odpowiedzialność za zdrowie starszych i tych z "chorobami wspolistniejacymi" i ich niepotrzebnie nie narażać. Zakładam maseczke, myje rece, trzymam dystans i staram się tłumaczyć ludziom, którzy czytają bzdury konfederatów, albo ogladaja szarlatanów z jutuba, gdzie są luki w ich logice.

  40 17
 • ~Pawel Krys 2020-10-15 20:18:57

  PogromcaSzkodników pisze:
  .....niedorozwinieci przedsiebiorcy - mieli z tym problem jak gornicy..
  I Szumowski też niedorozwinięty? bo min. Czarek zapewne

  20 8
 • ~artefaks 2020-10-15 20:30:02

  Pogromco. Po elokwencji widać że sam jesteś Schleprem , po szkole przysposobienia. Ale za ciemnogrodzkiej. Inteligencja jest odwrotnie proporcjonalna do ścieżki rozwoju kariery, Teraz im głupszy , tym większą robi karierę. Czego mamy exempli gratia

  20 8
 • ~corona 2020-10-15 20:30:38

  PogromcaSzkodników, na Ciebie to naprawdę szkoda strzępić ryja.

  Nie dyskutujcie z tym prymitywem, nie długo psychola deprecha zabije a nie covid. Kolejny lockdown, kolejny debet.

  22 16
 • ~pawelsz 2020-10-15 21:17:53

  @fbpro No i widzisz, w Włoszech po pierwszej turze koronawirusa powstała mapa chorób osób szczególnie narażonych na śmierć spowodowaną COVID - pacjenci z cukrzycą, nadciśnieniem i chorobami wieńcowymi. Dlaczego u nas nie powstało takie zestawienie? Tylko nie odpowiadaj mi że nie ma na to czasu, bo wierz mi, że taką dokumentację sporządza się i przesyła do właściwych urzędów, choćby GUS-u. Pozwoliłoby to uniknąć paniki, która jest rozsiewana.
  Z jednej strony słyszymy, że ludzie młodzi nie są narażeni na koronawirusa więc nie ma przeciwwskazań do nauki w szkole, a z drugiej że chodzi o ochronę nauczycieli i dlatego wprowadzamy nauczanie hybrydowe. Przecież lekcje już są tak zorganizowane, aby tego kontaktu bezpośredniego było jak najmniej lub nie było wcale. Jedyne co by można było dodać to chyba pleksę przed biurkiem nauczyciela.

  7 9
 • ~Franek7 2020-10-15 21:20:41

  Tak to jest jak się z uśmiechem na twarzy przekazuje 10 mld na propagandę w TVP w czasie kiedy służba zdrowia ledwo zipie...

  21 11
 • ~master4k 2020-10-15 22:35:57

  Najgorsze jest to, że eksperci (tacy prawdziwi, nie z FB) przewidzieli taki scenariusz z jakim mamy aktualnie do czynienia. Sprawdził się praktycznie w 100%. No, ale przecież kto by się zdaniem profesorów, doktorów czy innych specjalistów przejmował w kraju 38 mln ekspertów od wszystkiego, prawda? Do tego mamy rząd, który przez kilka tygodni nic nie robił, tylko kłócił się o stołki i miejsca przy korytku. Wzorce na skuteczną walkę z pandemią są dostępne, dzięki protokołom opracowanym w krajach, które mają śladowe ilości chorych. I żadni tytani intelektu nawet nie muszą się specjalnie wysilać, wystarczy zgapić odpowiednie procedury od innych i pewnie nikt się nie obrazi. No, ale jeszcze trzeba chcieć i mieć jakiekolwiek pojęcie o zarządzaniu krajem w warunkach kryzysu.

  @ frbro

  Podajesz dane, źródła i analizy, czyli wszystko to, czym książkowy szur się brzydzi. Tak jak płaskoziemcy nie przekona lot w kosmos, tak antycovidowca nie przekona własna matka pod respiratorem. Szkoda zachodu, ale podziwiam zapał.

  @ absurdalny

  Przypomnij nam proszę, kim właściwie jesteś z wykształcenia?

  Dedykuję Ci cytat z Marka Twaina. Konkretnie ten o siedzeniu cicho.

  22 13
 • ~absurdalny 2020-10-16 05:52:57

  ~master4K właściwie to skończyłem studia na wydziale górnictwa i inżynierii bezpieczeństwa i automatyki przemysłowej.
  Skoro poruszamy temat Twaina - "Nigdy nie spieraj się z głupimi ludźmi, bo zniżą Cię do swojego poziomu, a następnie pobiją doświadczeniem." Tak więc nie mam zamiaru się z Tobą szarpać.

  17 11
 • ~lgo11 2020-10-16 07:15:53

  Kurcze mam nadzieję że mi media expert nie zamkną bo za niedługo Barbórka i musze se kupić tv większy np 100 cal bo 65 jest za mały żeby wasze pokitrane komentarze oglądać na hejt górników he pozdrawiam szczęść boże

  11 8
 • ~master4k 2020-10-16 07:24:56

  @ absurdalny

  "właściwie to skończyłem studia na wydziale górnictwa i inżynierii bezpieczeństwa i automatyki przemysłowej."

  A mieliście coś na studiach o wirusach Panie inżynierze? Nie? No to już wiesz o co chodzi, czy próbujemy pisma obrazkowego? Tak jak samemu nie chciałbyś robić na grubie ordynowanej przez neurochirurga, tak ja nie chciałbym być zdany na bezsensowną kontestację rzeczywistości epidemicznej przez inżyniera górniczego, nawet tak wybitnego jakim się mienisz. No, ale przecież żadnej pandemii nie ma, co nie? Po prostu cały świat postanowił odstawić jedną wielką szopkę, żebyś mógł się wykazać bystrością umysłu i umiejętnością dekonspiracji międzynarodowej wioski Potiomkinowskiej.

  I zgodnie z własną deklaracją nie odpisuj. Po co mam się kolejny raz utwierdzać w przekonaniu, że inteligencja nie zawsze idzie w parze z wykształceniem?

  14 10
 • ~ 2020-10-16 08:29:50

  Pawelsz, ale chrzanisz. Widac, ze nie byłeś w szkole , szczegolnie sredniej. Kazdy lekarz ci powie, ze nauczycieli poslano jako mieso armatnie. Ciasno, pomieszczenia wypelnione uczniami bez masek, bezpiecznie mozna w czyms takim przebywac max kwadrans. A nauczyciel przebywa 45 minut i nastepnie idzie do kolejnych 30 osob i do kolejnych.

  9 11
 • ~ 2020-10-16 08:32:07

  Kilka miesiecy temu zakazenia robily kopalnie, teraz szkoly. Tylko gornicy z chciwosci, a nauczyciele musza

  12 12
 • ~ 2020-10-16 08:35:38

  Czy paraponzipoppo i absurdalny to jedna osoba pod dwoma nickami? Trudno wierzyć, ze jest dwoch takich ekhm ekhm "madrych inaczej"

  7 9
 • ~Pjani33 2020-10-16 09:36:46

  Jeszcze trochę i bèdziemy w czerwonej strefie czemu Ztz nic nie robi jak widac ludzie bez maseczek jeźdza w autobusach albo w środku je sćiągaja? a kierowcy maja to gdzieś

  3 5
 • ~Mirosława Franosz 2020-10-16 10:46:23

  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3143136679129132&id=100002984921758

  2 2
 • ~Abisall 2020-10-16 14:18:17

  Nurtuje mnie takie pytanie
  Jak przyjdę do lokalu o 20:30 i zamówię np zupę, przyniosą mi ją te 15 min później i o 21:00 będę w połowie porcji to co? Dadzą mi dojeść w spokoju, zabiorą mi talerz i każą wypad, a może przeleją resztę do krauzy i dadzą na wynos?

  3 0
 • ~Paraponzipoppo 2020-10-16 15:46:13

  Czy ~ i PogromcaSzkodnikow to ta sama osoba? Haha normalnie Rybnickie zagadki CSI, a w roli głównej Tylda :D

  6 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na czym Miasto Rybnik powinno oszczędzać?

Oddanych głosów: 2584