zamknij

Wiadomości

Rybnik. Kierowca autobusu pod wpływem amfetaminy?

2020-07-09, Autor: ww

Dzisiaj od ranna policjanci z rybnickiej drogówki sprawdzali stan psychofizyczny kierowców autobusów, szczególnie komunikacji miejskiej. W trakcie kontroli kierującego jednym z nich, tester wykrył w ślinie obecność amfetaminy. Aby potwierdzić ten wynik, mężczyźnie dodatkowo pobrano krew do badań. Stróże prawa zatrzymali 41-letniemu mieszkańcowi Rybnika prawo jazdy.

Reklama

Dzisiaj, tuż po godzinie 8.00 na dworcu komunikacji miejskiej w Rybniku przy ulicy Budowlanych, policjanci z rybnickiej drogówki sprawdzili stan trzeźwości kierującego autobusem linii nr 9. Kierowca wrócił z drugiego już porannego kursu.

- Badanie alkomatem wykazało, że 41-letni mężczyzna jest trzeźwy. Niestety, inny był wynik badania wykonanego narkotesterem. Urządzenie wykryło w ślinie mieszkańca Rybnika obecność amfetaminy, dlatego dodatkowo została mu pobrana krew do badań - relacjonuje Bogusława Kobeszko - rzecznik prasowa rybnickiej policji.

Mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy. Z ustaleń policjantów wynika, że kierowca autobusu rozpoczął dzisiaj pierwszy kurs z zajezdni na ulicy Brzezińskiej o godzinie 4.20. Dalsze czynności śledczych będą uzależnione od zebranego w sprawie materiału dowodowego, w tym wyników przeprowadzonych badań.

- Kontrole pojazdów, w tym autobusów, są systematycznie prowadzone przez policjantów ruchu drogowego. Jest to reakcja na zaistniałe zdarzenia, które miały miejsce w ostatnim czasie na terenie kraju - dodaje Bogusława Kobeszko.

 

Oceń publikację: + 1 + 167 - 1 - 18

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (50):
  • ~znawca 2020-07-09 12:35:04

    „Dzisiaj od rana .... kierowców autobusów, szczególnie komunikacji miejskiej”

    Przypadek? Pewnie TVP i policja dostały polecenie po opublikowaniu informacji że R.Trzaskowski kończy kampanię w Rybniku. Sprawić, że Rybnik ma się źle kojarzyć, że Rybnik jest beeeeee..... a zdobywająca popularność Małgorzata Trzaskowska, nasza dziewczyna ma przestać być wyraźniejsza od innej damy....

    PiS w agonii.

  • ~corona 2020-07-09 12:39:33

    Wiadomo. Gdzie PO rządzi tam wszędzie jest hulajdusza. Nie daleko pada jabłko od jabłoni. Agent 0,49 i jego kolega od zrzutu burzowego całych warszawskich gówien do Wisły zawsze mają na wszystko wytłumaczenie.

  • ~MatiW 2020-07-09 12:48:36

    Już się zaczyna łapanka bez wyniku badań, jak w drugim przypadku w Warszawie. TVPiS podlapalo temat i myślą, że na tym wygrają prezydenturę. Kiepskie to.

  • ~mari78 2020-07-09 12:57:07

    Szanowna Redakcjo, czy jest szansa podac wyniki wczorajszej kontroli stanu technicznego autobusow miejskich w Rybniku? O ktorej byla mowa w TVP info dnia dzisiejszego, podam tylko tyle ze wyniki byly zatrwazajace. Pozdrawiam.

  • ~corona 2020-07-09 13:01:01

    ~MatiW 2020-07-09 12:48:36
    Już się zaczyna łapanka bez wyniku badań, jak w drugim przypadku w Warszawie. TVPiS podlapalo temat i myślą, że na tym wygrają prezydenturę. Kiepskie to.


    Bo wygrają.

  • ~zak 2020-07-09 13:12:04

    Cała kontrola dlatego , że jutro o 22. ma być w Rybniku pan Rafal Trzskowski . Wszystkie ręce na pokład zwolennicy Prezydenta Dudy , zrobimy mu przywitanie , jak jego zwolennicy nam podczas wizyty PAD. Ale lepiej i głośniej , gwizdki i syreny mile widziane :) to będzie przywitanie i pożegnanie .

  • ~mari78 2020-07-09 13:22:23

    Wybory to jedno a wyniki kotroli to drugie a te wyszly slabo, jak miasto kupuje nowe autobusy to artykul i 20 zdjec, wiec trzeba cos napisac o wyniku kontroli technicznej autobusow miejskich ktorymi badz co badz jezdza mieszkancy naszego miasta a wsrod nich rowniez dzieci. Pozdrawiam

    91 4
  • ~zak 2020-07-09 13:22:39

    Jakoś cicho o tej wizycie , boją się lemingi kontry i rewanżu ? a może to będzie tylko kurtuazyjna , bez przemów do szerokiego tłumu ?
    bo strach takie głupoty do Rybniczan (gdzie przegrał ) mówić .

  • ~rosthost1 2020-07-09 13:56:21

    Pytanie kiedy w Rybniku ścieki popłyną Rudą? Jesteśmy jak stoljca ŚWIATOWI.

  • ~ 2020-07-09 13:58:03

    ale co w tym złego?lepiej że jedzie na amfie która poprawia koncentrację i likwiduje uczucie senności

  • ~Qwety 2020-07-09 13:58:24

    Cieszcie się ludzie, że to wyszło, przecież tymi autobusami jeżdżą wasi bliscy do pracy, wasze dzieci na zajęcia. Bezpieczeństwo i życie jest najważniejsze.

    Ktoś tam wyżej pisze, że poczekać na badania krwi, bo w drugim przypadku w Warszawie okazało się, że wyszły negatywne. TO NIEPRAWDA. Po prostu niemiecki ONET dał wprowadzający w błąd nagłówek, że kierowca nie był pod wpływem, trzeba było przeczytać cały tekst, żeby na końcu małym drukiem dostrzec napisane, że był po użyciu (badania wykryły, że zażył środek odurzający mefedron )- jak zwał, tak zwał, bo znaczy, że dwóch kierowców zostało przyłapanych naćpanych w stolicy i badania to potwierdziły.

  • ~mari78 2020-07-09 14:03:35

    Wiec i jest https://www.radio90.pl/itd-kontroluje-i-zatrzymuje-autobusy-komunikacji-miejskiej-w-rybniku-wideofoto.html
    Dodam tylko ze na 10 skontrolowanych autobusow az 5 bylo niesprawnych technicznie i zostaly zatrzymane dowody rejestracyjne( tak podalo TVP info z czego jeden mial niesprany hamulec w 98% w stosunku do reszty hamulcow) To juz nie sa zarty a prawdziwy skandal, czy ktos nad tym panuje?

    79 17
  • ~Teddy 2020-07-09 14:17:26

    Kogoś to dziwi? Przecież Kuczera z Trzaskowskim piją sobie z dziubków jak bracia bliźniacy. Co Trzaskoś wymyśli, to Kuczera małpuje. Była Strefa Relaksu w Wawie to i była plaża w Rybniku pod UM :-) Teraz jest amfa w Wawie to idziemy w ślady Warszawki.
    A poza tym o co afera? Przecież wczoraj poseł PO powiedział, że to TVP robi nagonkę na 25 letniego kierowcę i rujnuje mu życie ogłaszając, ze był na prochach :-) Rybnik.com.pl robi teraz nagonkę na kierowców w Rybniku :-)
    Klasyka standardów PO - jak PO kradnie to jest cool i no problem, jak inni ukradną to jest afera na całą UE.
    Tak będzie znowu jak Rafałek wygra - przyzwyczajajcie się :-)

  • ~przykopa 2020-07-09 14:31:39

    Panie Zak' Po co ta kłamliwa populistyczna demagogia....

    Wyszło ,,szydło " z worka i okazało się że rzekomy wypadek autobusu w w Warszawie z kierowcą pod wpływem narkotyków okazał się typowym pisowskim kłamstwem i fake newsem dla oczernienia kandydata na Prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

    Jak widać tonący brzydko się chwyta.PiS jest w swym zakłamaniu zdolny do popełnienia największych plugawości

  • ~Qwety 2020-07-09 14:47:19

    PO co kłamiesz PRZYKOPA?

    Opinia z zakresu badań toksykologicznych potwierdziła obecność substancji psychotropowej pochodnej mefedronu - wpisanej do ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, w stężeniu wskazującym, że kierowca prowadził autobus po użyciu narkotyków, czym wyczerpał również znamiona art. 87 § 1 Kodeksu wykroczeń" – poinformowała Chyr.

    Prokuertura

  • ~Mirosława Sobinska 2020-07-09 14:48:42

    JAK W WARSZAWIE A CO BĘDZIE PO NASTĘPNEJ WIZYCIE RAFAŁA W RYBNIKU

  • ~zak 2020-07-09 14:54:14

    @przykopa - ty to jesteś naprawdę przykopa . Niedoczytany jesteś . Miedzy tobą a prawdziwą przykopą jest różnica jak między Trzaskowskim a Budką , czyli żadna . A o wizycie ciągle cicho , chyba bezobjawowo minie , jak niewidzialna ręka . Dopiero jutro w TVN dowiemy się , że był w Rybniku .

  • ~hub381 2020-07-09 15:05:47

    I prawidłowo,że policja dokonuje wyrywkowo takie kontrole !
    I proszę od razu PiSowskie TROLE wykorzystują ten fakt do propagandy wyborczej.Bez obawy wasz"Klaun musztardowy do Rybnika nie przyjedzie.

  • ~Maksymilian Popeć 2020-07-09 15:29:55

    Czy jakiś nasz autobus miał kolizję z jego winy ostatnimi laty w Rybniku?
    Czy rządowe limuzyny miały jakąś kolizję z ich winy ostatnimi laty???
    BTW dziś idiota na Chwałowickiej w srebrnym punto chciał mnie zepchnąć z drogi - celowo! Dokładnie tak samo jak miesiąc temu parę kolarzy na Podhalu. Ale drogi rowerowej na Chwałowice nie ma i nie widać aby coś było robione w tym temacie.

    30 19
  • ~ada24 2020-07-09 15:35:16

    ~corona Gestapo by się ciebie nie powstydziło...

  • ~Mitko Krzysztof 2020-07-09 16:46:01

    Czemu podczas kontroli autobusy firmy Kłosok uciekają z dworca?
    Parkują po całym Rybniku gdzie się da
    Tak się boją kontroli

    57 5
  • ~Przemysław Guzek 2020-07-09 16:50:04

    Jak trzeba być tępym żeby obwiniać Trzaskowskiego lub Kuczere że ktoś jechał naćpany lub po pijaku. Jakoś za wypadki BORu nie winiliście Dudy, lub prezydentów tych miast. Widzicie drzazgę ale belki u siebie nie. Byle tylko pisać te głupoty i jątrzyć jeden przeciw drugiemu. Ludzie myślcie, Jak już to można pociągnąc za brak nadzoru kontrole ruchu, dyrektora it itd, sprawdzić jak działa i wszystko poprawić by się podobna sytuacja nie wydarzyła a temu Panu za brak odpowiedzialności odpowiedni wyrok za zagrożenie w ruchu lądowym jak wsiadł nacpany.

  • ~Franek7 2020-07-09 16:59:23

    Pod wpływem to był generał Błasik kiedy wydawał rozkaz kapitanowi TU154M „ śmiało, zmieścisz się...”. Zdaje się Kaczyński go wysłał do kokpitu z tym rozkazem...

  • ~coco39 2020-07-09 17:31:25

    znawca - ". a zdobywająca popularność Małgorzata Trzaskowska, nasza dziewczyna ma przestać być wyraźniejsza od innej damy.... "

    Nie nie musi być wyraźniejsza już jest bardzo wyraźna domagając się pensji/ kasy jak zostanie I damą!!!!!!!
    Czyli co jeszcze "hydraulika "nie wybrali a żoneczka już skok na kasę Brawo !!!Brawo!!! czyli nic się nie zmieniło w PO no sorry taki mamy klimat????

  • ~rybnikus 2020-07-09 18:38:57

    Cenzura dla Trzaskowskiego bo to nie wszystko? Alvin Gajadhur poinformował na antenie TVP Info, że wyniki kontroli w Rybniku są niestety fatalne. Wyjaśnił, że w środę ITD sprawdziła 10 autobusów komunikacji miejskiej i w aż pięciu przypadkach zostały zatrzymane dowody rejestracyjne. "Czyli 50 proc. autobusów, które zostały sprawdzone wczoraj (w środę) w Rybniku zostało wycofanych z ruchu" – zaznaczył.
    Podkreślił, że były to bardzo poważne usterki. "Niesprawne układy hamulcowe, zbyt zużyty bieżnik opon, uszkodzone opony, wycieki płynów eksploatacyjnych, zamiast homologowanych szyb były wstawione szyby z pleksi" – wyliczał. "Przewoźnicy w żaden sposób nie dbali o bezpieczeństwo pasażerów" - podkreślił. Dodał, że w czwartek ITD powtórzyła kontrole i zatrzymała kolejny dowód rejestracyjny.

  • ~Jan R. 2020-07-09 18:40:52

    Kaczystanu na trzeźwo nie da się zrozumieć.

  • ~donia96 2020-07-09 18:42:59

    Jaki prezydent Rybnika taki prezydent Warszawy . On dla Rybnika nic nie robi tak i Warszawiak nic nie robi dla Warszawy WSTYD . TYLKO DUDA . Wszystkie ojcowie matki idzie na Wybory Jak chcecie jeszcze dostawać 500 plus

  • ~modelT 2020-07-09 19:06:22

    @donia96 typowo roszczeniowa postawa. Na te 500+ składamy się my wszyscy z podatków, danin i opłat miej tego świadomość.

  • ~donia96 2020-07-09 19:06:27

    Ale stronka rozdaje minusy Śmiać mi się chce

  • ~rybnikus 2020-07-09 19:13:43

    ~modelT, te wszystkie plusy to nieukradzione pieniądze z naszych podatków. Za PO-PSL było hasło, piniędzy ni ma i nie bendzie. I jeszcze nam proponowali szczaw oraz mirabelki.

  • ~ada24 2020-07-09 19:41:14

    ~donia96 I tu pokazałaś jaką mentalność ma wyborca PIS. Kupiony za 500+ a "jedyna słuszna opcja" się cieszy... Kobieto czy dociera do ciebie, że to 500+ pochodzi z podatków wszystkich pracujących, że obywatele dają ci to 500 kosztem służby zdrowia, oświaty etc. Twój rzad lekką ręką wydaje nie swoje pieniądze, którymi powinien rozsądnie gospodarować. Za chwilę to wszystko pierdyknie, już widać kryzys, wystarczy porównać ceny... Jessssu już brak mi sił na tłumaczenie ... obudzicie się z reką w nocnik. Już UE mówi, że Polska to najgorszy kraj w UE:(( Ludzie co z wami tak wam mózgi wyprano:((

  • ~rybnikus 2020-07-09 19:44:29

    ~ada24, masz rację, tylko TVN i sok z buraka ci powie prawdę.

  • ~artefaks 2020-07-09 19:47:03

    @~donia96. Nie ,, stronka daje minusy" Ale ja Ci też dałem minusa , jak wszyscy inni ludzie którzy cenią spokój i normalność. Jak widać ludzi mądrych jest tu po prostu więcej niż awanturników. To nie jest wiejska gdzie trzeba anulować bo przegracie...

  • ~gruba 2020-07-09 19:53:39

    I Rybnik znów na ustach całej Polski. Jestem jednak przeciwny gnębieniu kierowców na maku jeśli prezydent Rybnika jeździ na 0 4 9

    30 88
  • ~tf2 2020-07-09 20:07:21

    ada24, ileż to razy słyszałem, że UE nas kupuje. A kasę skąd ma? Z nieba spada?

    15 89
  • ~artefaks 2020-07-09 20:12:59

    ~tf2. Z nieba spada to tylko naszemu rządowi który cały pojechał na wakacje wspierając jednego ułomnego kandydata. Kryzys epidemiologiczny w pełni, a oni sobie zrobili wolne na koszt podatników. . A na pokładzie w czasie sztormu nie kapitana , a nawet oficerów

    98 16
  • ~donia96 2020-07-09 20:17:00

    artefakTy mi się nie wypowiadaj trolu urzydowy !! Do ada24 tak tu Ci pokazałam za kim jestem i czego chcę bo Tylko Duda daje na Dzieci a nie jak inni tylko jak przekroczyło mi 5 krosy na pasku juz nie dostałam rodzinnego 30 zł na dziecko za komuny .A teraz mogę zarabiać ile chce i dzieci swoje mają , inie jest mi wstyd ze głosuje na tego pana prezydenta Dudę bo tylko on wie co robić z Polską i na co ludzie czekają z jego strony . LUDZIE WSZYSCY W NIEDZIELĘ NA WYBORY POKAŻMY TYM Z PO GDZIE ICH W RYBNIKU MAMY ,! TURA JUŻ TO POKAZAŁA .

  • ~gruba 2020-07-09 20:18:05

    Artefaks! Wiesz skąd kasa? Z VAT u którzy twoi "bogowie " kradli

    21 96
  • ~artefaks 2020-07-09 20:25:29

    ~gruba 2020-07-09 20:18:05

    Artefaks! Wiesz skąd kasa? Z VAT u którzy twoi "bogowie " kradli

    @gruba . W jednym się z tobą zgadzam że pieniądze pochodzą z kradzieży. Pomiędzy stopami procentowymi NBP , a inflacją jest różnica ok. 4 % . Tyle władza ukradła z portfela każdego Polaka. Do tego druk pustego pieniądza , bez adekwatnego wzrostu gospodarczego i uzbiera się tego z 280 mld ok. 40 mld ,, pożyczonych przez rząd na wieczne nie oddanie"
    Gratuluję wiedzy makroekonomicznej

    99 11
  • ~artefaks 2020-07-09 20:28:18

    ~gruba. Z innej beczki. W dekalogu jest napisane ,, nie będziesz miał Bogów cudzych przede mną". Więc rzucając bogami dopuszczasz się świadomego popełnienia grzechu ciężkiego!

    91 10
  • ~rybnikus 2020-07-09 20:31:55

    ~artefaks a UE się cieszy, Polakom dobrze idzie, dlaczego inni tak nie potrafią z finansami tylko biorą kredyty w niemieckich bankach?

    12 94
  • ~ 2020-07-09 20:46:41

    ~artefaks~przejmuj ty się bardziej grzechem Trzaskowskiego ,odwołującego się do boga Spinozy .A przykazanie ,które źle przytoczyłeś brzmi w sposób właściwy tak :Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną .Poniał ty , że tylko jeden najwyższy Bóg pisze się wielką literą ?Inni bogowie twoi i Trzaskowskiego piszą się z małej , nie istnieją .Zanim zaczniesz przytaczać inne prawdy wiary podszkol się zanim podskoczysz .

    14 57
  • ~mari78 2020-07-09 20:53:45

    Prosze bardzo jest i kolejny artykul odnosnie kontroli technicznej pojazdow komunikacji miejskiej, ktora zostala przeprowadzona wczoraj oraz w dniu dzisiejszym http://www.nowiny.rybnik.pl/artykul,50962,rybnik-polowa-autobusow-nie-wyjechala-w-trase.html to jest naprawde skandal, ale ceny biletow co rok w gore.

    10 4
  • ~ 2020-07-09 20:57:15

    -~ada24~pieniądze na 500+ obecny rząd ma bo je wyrwał mafiom vatowskim i nadal to robi .Oburzajace jest to, że Trzaskowski obiecuje to samo lekką ręką , chociaż dobrze wie ,że jak dojdzie do władzy on i nie daj Boże jego ekipa ,to tych pieniędzy nie będzie dla dzieci tylko będą znów dla mafii.A jest tak dlatego ponieważ pełowcy nie mają pomysłu na ten kraj , a przed sięganiem po cudze także nie potrafią się powstrzymać.Zanim więc zaczniesz tyradę na temat czyjegoś mózgu ,lepiej sama poddaj się lobotomii.

    18 55
  • ~palaczzasypowy 2020-07-09 21:36:50

    nasuwa się pytanie,gdzie jest człowiek autobus?zawsze miał tyle do powiedzenia ?

    13 49
  • ~mari78 2020-07-09 21:45:47

    ~palaczzasypowy ~ a Ty wiesz, ze sam sie zastanawiam. On z pewnoscia udzielilby nam odpowiedzi dlaczego tak musi byc.

    14 3
  • ~bikerek 2020-07-09 22:41:11

    Podobno "człowiek autobus" spotkał posła Nitrasa pojechali do młyna mąkę wąchać w celach testowych.

    15 7
  • ~palaczzasypowy 2020-07-09 23:08:04

    - 41,widać bojówka nitrasa w natarciu

    10 6
  • ~tf2 2020-07-10 00:05:19

    Widzieliście tę ustawkę z Tęczowym? Do tej pory próbowali utajnić wzrost kandydata LGBT, żeby nie wyszło na jaw, że jest niższy o 10 cm od Prezydenta. W ustawce wyszło niestety na jaw, że nie tylko jest niższy (filmowali z daleka, żeby nie było widać obniżenia dla rozmówców), ale i nosi gorset. Taki to "przystojniak"!

    15 7
  • ~Franek7 2020-07-10 00:35:35

    Tf2- czy to są wybory Mister Polonia? Co kogo obchodzi ile prezydent ma wzrostu? Duda to zdrajca konstytucji i marionetka Kaczyńskiego. Dlatego nie na co na niego głosować. Trzaskowski będzie o niebo lepszy...

    13 20

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na czym Miasto Rybnik powinno oszczędzać?









Oddanych głosów: 2424