zamknij

Wiadomości

Rybnik: będzie strajk w szpitalu. Do odwołania!

2020-02-18, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Dzisiejsze rozmowy pomiędzy pracownikami szpitala a dyrekcją nie przyniosły żadnego porozumienia. To oznacza, że wyznaczono kolejną datę rozpoczęcia strajku od 24 lutego – tym razem do odwołania!

Reklama

Tym razem sytuacja w rybnickim szpitalu może być już o wiele trudniejsza. Piotr Rajman, przewodniczący szpitalnej „Solidarności” informuje nas, że dzisiejsze rozmowy z dyrekcją spaliły na panewce.

- Rozmowy zakończone fiaskiem. Pracodawca nie przedstawił kompletnie żadnej propozycji stronie społecznej. Z naszej strony poszliśmy na daleko idące ustępstwa. Mieliśmy wczoraj nadzieję, że się dogadamy, natomiast dzisiaj w sposób absolutnie arogancki zostaliśmy potraktowani – mówi Piotr Rajman.

Strona związkowa sprecyzowała wczoraj swoje postulaty, mieli nadzieję, że uda się osiągnąć kompromis.

- Dzisiaj pani dyrektor szpitala spotkała się z wicemarszałkiem województwa śląskiego – Dariuszem Starzyckim. Ten powiedział, że nie da nic, ale to pani dyrektor ma szukać rozwiązań. Wobec takiej postawy nie widzimy innego wyjścia – dodaje Piotr Rajman.

Strajk rozpocznie się od poniedziałku (24 lutego), będzie trwał do odwołania.

- Teraz już nie będzie tak zabawnie, strajk będzie prowadzony w szpitalu i na ulicy – słyszymy.

Michał Sieroń, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 potwierdza, że strony nie doszły do porozumienia.

- Nie mieliśmy przygotowanej jakiejś znaczącej propozycji z prostego powodu: nie ma pieniędzy. Każda nasza propozycja byłaby kolejnym zadłużaniem szpitala. Spełnienie żądań strony związkowej opiewają na grubo ponad 6 milionów w tym roku – tłumaczy Michał Sieroń.

Dyrekcja szpitala przygotowuje się do strajku.

- Jutro wydamy oficjalny komunikat. Nie sądzę, by w ciągu 5 dni udało się otrzymać pieniądze, o których mówi druga strona – dodaje rzecznik szpitala.

Do sprawy będziemy wracać.

Oceń publikację: + 1 + 28 - 1 - 62

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (10):
 • ~Franz Kawka 2020-02-18 17:36:49

  A plany były tak piękne, miało być wiele kas chorych, które miały ze sobą konkurować a ludzie mieli mieć możliwość wyboru kasy chorych i wysokości składki.
  A co pozostało? Jeden komunistyczny moloch, w postaci NFZ, który jest w stanie przejeść dowolną ilość pieniędzy i zawsze będzie mało.

  76 13
 • ~orient 2020-02-18 18:28:04

  @Franz Kawka wszystkie przychodnie, liceum medyczne, hotele dla pielęgniarek, kompleks szpitalny to wszystko wybudowano za komuny. Co najwyżej wykańczanie i wyposażanie szpitala nastąpiło już w latach dziewięćdziesiątych.

  46 5
 • ~rybnikus 2020-02-18 19:09:53

  Już tu pisałem od dawna, zlikwidować i zaorać. A miałem iść na planowany zabieg więc będę skarżył o wielkie pieniądze szpital. Ale nie w Rybniku.

  19 25
 • ~Piotr Czaja 2020-02-18 19:16:22

  Życzę powodzenia!Chociaż po tym jak posłanka Lichocka , PiSuarka ,pokazała służbie zdrowia serdeczny palec/że ma was serdecznie w dupie/,to wątpię w powodzenie tej akcji.Mimo wszystko trzymam za was kciuki.

  42 42
 • ~rybnikus 2020-02-18 19:19:40

  ~Piotr Czaja, to służbie zdrowia był ten palec a nie Trumpowi?

  13 34
 • ~adaminho89 2020-02-18 20:27:42

  Nawet jak dostaną tą kase co chcą co to zmieni ? kasa rozejdzie się na wypłaty i koszta związane z prowadzeniem tego budynku... Nikt w tym kraju nie myśli by cokolwiek zrobić, aby poprawić służbę zdrowia. Zaorać to wszystko i nie brać nam kasy na ubezpieczenia zdrowotne itd. wtedy będzie kasa na prywatne leczenie. Idealnym przykładem jest Dentysta, kto w dzisiejszych czasach nie chodzi prywatnie ? a jaka różnica.. Prywatnie jakoś może gabinet wyglądać, a nie jak za komuny, nawet Pani na recepcji miła... tak samo wszystkie inne oddziały, szpitale.. każdy wykupi sobie jakiś pakiet, ubezpieczenie, a tak nas okradają i jeszcze wiecznie im mało....

  27 16
 • ~Boża 2020-02-18 20:28:48

  Aroganckie zachowanie - wizytówka pani fryzjerki ale czego się tu po niej spodziewać skoro pieniądze rozdaje "swoim" a resztę motłochu ma w ... nosie. Ważne że jej przyznają nagrody roczne po 35 tys. zł za wynik finansowy. Szkoda że kosztem personelu! Ale to dla niej nic nie znaczy. Widzieliście te podziękowania na stronie szpitala za trud włożony w pracę na czas rzecz rankingu CMJ? To nic że wynik najgorszy od 4 lat, ważne że lemingi zrobiły to za Bóg zapłać :) A biskup pewnie przyjechał za darmo ;)

  26 23
 • ~mastif 2020-02-18 21:19:59

  Ten szpital albo jest pechowy albo sobie sam wypracowal taka opinie i los.
  Niestety ja nie mam najlepszych wspomnien z tego szpitala.
  Moim zdaniem strajki nie polepsza sytuacji ,tylko ucierpia na tym pacjeci.
  To system jest chory a lekarze to wykorzystuja traktujac pacjenta jak rzecz.
  Sytuacja sie zmienia jak go odwiedzimy prywatnie.
  Musi zostac zmieniony system finansowania sluzby zdrowia.,bo nie moze byc tak ze cale zycie placimy a na starosc nie ma nas kto leczyc.

  30 10
 • ~arkussinus 2020-02-19 08:27:14

  panie Piotrze Cz. - drobne sprostowanie, bo gdyby tzw.posłanka pokazała palec serdeczny, to nie byłoby żadnego problemu, ale ona pokazała palec ŚRODKOWY

  14 4
 • ~Robert Karol 2020-02-19 09:03:00

  Sprywatyzować i będzie porządek

  14 5

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Przepisy dotyczące aborcji w Polsce:

Oddanych głosów: 2518