Rybniczanin w rajdach enduro

2009-09-28, Autor:
Patryk Bielec z Rybnika odnosi coraz to większe sukcesy w rajdach enduro. Niedawno wywalczył tytuł II wicemistrza Polski w klasie junior.

Enduro to rodzaj sportu motorowego polegający na pokonaniu trasy o nawierzchniach asfaltowych, jak i terenowych.

Nie każdy wie, że od wielu lat w tej dyscyplinie sportu bardzo dobrze radzi sobie rybniczanin, Patryk Bielec. Ten urodzony w 1991 roku uczeń Zespołu Szkół Technicznych swoją przygodę z enduro rozpoczął w 2004 roku. Dwa lata później wywalczył tytuł Mistrza Polski w klasie młodzik. Kolejny sezon startował już w klasie junior.

Od 2008 roku Bielec reprezentuje drużynę KTM Novi Kielce (wcześniej BKM Bielsko-Biała). W jej barwach wywalczył w tym roku III miejsce w Mistrzostwach Polski w klasie junior. Był jednym z najmłodszych zawodników w kategorii, która obowiązuje do 24 roku życia. Swoją dobrą jazdą w znaczący sposób przyczynił się do zdobycia przez drużynę z Kielc tytułu Klubowego Mistrza Polski.

To nie jedyne sukcesy 18-latka z Rybnika. Kilka dni temu wywalczył w Winowie Puchar Prezesa Automobilklubu Opolskiego w klasie otwartej. Zawody składały się z trzech eliminacji. W Winowie odbyła się ostatnia z nich. Warto dodać, że rybniczanin zdeklasował wielu dobrych zawodników. – Były to bardzo ciężkie zawody, które po raz kolejny odbyły się w tumanach duszącego kurzu przy wysokiej temperaturze – powiedział Bielec, który zwyciężył nad drugim zawodnikiem z przewagą 5 minut.

W przyszłym roku Bielec będzie miał szansę pokazania się w zawodach międzynarodowych. – Jest szansa, że pojawię się jako reprezentant Polski w Mistrzostwach Europy. Byłoby to dla mnie duże wyróżnienie. Taki start to jednak spore wydatki, dlatego cały czas szukam sponsorów, którzy pomogliby mi rozwijać swoją pasję – dodał Bielec.