zamknij

Wiadomości

Rybniczanie 2015. W Święto Niepodległości zostanie wykonana na rynku wyjątkowa fotografia

2015-11-08, Autor: bf
Rok temu doszło do niecodziennego wydarzenia - grupa rybniczan ustawiła na rynku się do wspólnego zdjęcia, trzymając w rękach polskie i rybnickie flagi. W taki oto sposób uczcili Narodowe Święto Niepodległości. Już za kilka dni będziemy okazję ponownie przyłączyć się do tej akcji. 

Reklama

W ubiegłym roku Forum Obywateli Rybnika zaprosiło wszystkich rybniczan do uczczenia Święta Niepodległości wspólnie, a wyrazem tego miało być zdjęcie wykonane na płycie rynku. - Zgodnie ze złożoną wtedy deklaracją chcielibyśmy, żeby stało się to rybnicką tradycją. Dlatego zapraszamy wszystkich mieszkańców Rybnika do wzięcia udziału w wykonaniu fotografii, która podobnie jak zeszłoroczna, przekazana zostanie do muzeum, jako pamiątka dla przyszłych pokoleń – mówią organizatorzy.

Co ciekawe, wydarzenie zostało ujęte w oficjalnym planie obchodów Święta Niepodległości organizowanych przez Urząd Miasta.

Wykonanie fotografii odbędzie się w środę 11. listopada 2015 r. po uroczystościach związanych z obchodami Święta Niepodległości (około 12.30) na rybnickim rynku. Wszystkich prosimy o zabranie ze sobą rybnickich flag.

>>Jak rok temu wyglądało opisywane przez nas przedsięwzięcie? Zapraszamy do fotogalerii<<

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (11):
 • ~Robin Tell 2015-11-08
  15:35:09

  0 3

  A czy zebrany tłum odśpiewa tradycyjną pieśń Flaga w górę (Die Fahne Hoch)?

 • ~zaniepokojony 2015-11-09
  07:03:30

  0 8

  taa będzie zdjęcie trzeba przyjść ... mimo, że jesteśmy niewolnikami i ''murzynami" Europy super pomysł naprawdę, pozwalajcie tym złodziejom z rządu wyprzedawać Polskę niemcom i innym krajom i jeszcze zróbcie sobie z nimi fotkę... Cała przelana krew za ojczyznę poszła na marne ?! czy nasi rodacy to debile? powinniśmy się tam zjawić w maskach Guya Fawkesa i pokazać tym ludzkim śmieciom jak wyglada jedność i siła narodu

 • ~Escape 2015-11-09
  07:29:43

  0 0

  zaniepokojony, dodaj: przelana krew za emerytury dla 40 latków poszła w piach.
  ps,. w maskach na smog byłoby ciekawiej.

 • ~listopadł 2015-11-09
  11:22:27

  4 0

  Czy to już ten etap, że publiczna egzekucja spotkałaby się z większym entuzjazmem, czy dopiero się do niego zbliżamy, Panie Zaniepokojony? Niewolnikami może i jesteśmy, ale własnych waśni, frustracji i podziałów. To jest choroba, a nie siła narodu.

 • ~zaniepokojony 2015-11-09
  11:47:24

  0 1

  cze ma pan coś wspólnego z polityką? widzę tu bardzo sprawną manipulację czytelników i ciemnotę. Gdzie wspomniałem coś o egzekucji? Może i powinny być min. dla osób nagranych na sławnych taśmach bo jak widać wyciszyli sprawę, ale wszyscy mniej lub bardziej winni odpowiedzą za swoje czyny. Co do siły w jedności nawet Belgowie organizowali demonstracje po podniesieniu wieku emertytalnego a u nas nic tym samym każdy wydał na to ciche przyzwolenie. Porszę o czytanie ze zrozumieniem naprawdę nie chcę komentować takich bzdur chociaz zabawnie się to czyta. Chodzi o rewolucję w sposobie myślenia. wyłącz TV włącz myślenie

 • ~listopadł 2015-11-09
  12:07:57

  4 0

  Nie mam nic wspólnego z polityką, Panie Zaniepokojony, tak jak nie pisałem, że chciałby Pan egzekucji, choć jednak się Pan ku nim skłania, jak widzę. Wspólna fotografia wg moich wyobrażeń jest inicjatywą, która ma łączyć ludzi niezależnie od poglądów politycznych, które podzieliły Polaków głęboko i chyba nieodwracalnie, na czym korzystają tylko politycy, którzy je pielęgnują. Skoro więc nawet to można skrytykować i doszukiwać się podstępu, to co nas jeszcze może pogodzić?... PS: TV nie posiadam, włączenie myślenia popieram. Wszystkiego dobrego.

 • ~zaniepokojony 2015-11-09
  12:27:21

  1 0

  czyli na zdjęciu wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci trzymają flagi wszystko jest ok ?? dobra mina do złej gry zdjęcia są dość obłudne drogi panie

 • ~listopadł 2015-11-09
  13:08:05

  3 0

  11. listopada 1918r.Polska wróciła na mapę po 123 latach nieobecności. Jeżeli dla Pana, jako Polaka, nie jest to wystarczający powód do radości, to proszę nie odbierać jej innym. Pozdrawiam.

 • ~zaniepokojony 2015-11-09
  14:13:27

  1 0

  wystarczajacy powod do radosci? prawdziwi patrioci gineli za nasza wolnosc a teraz 2,2 mln wyjechalo za granice a reszta wegetuje w panstwie rozdzieranym od srodka zapraszam na marsz niepodleglosci wyjsc z cieplego mieszkania przestac byc biernym moze coś sie wyjaśni

 • ~Maja_1 2015-11-09
  16:03:21

  4 0

  Zdjęcie z zeszłego roku to głównie kandydaci do władz samorządowych (odbyły się 16.11.2014) i ich rodziny. Kogo zobaczymy na zdjęciu w tym roku? Wszak wybory za nami.

 • ~song 2015-11-09
  21:52:17

  3 0

  Nasza inicjatywa nie ma żadnych barw politycznych. Chcemy uwiecznić naszych mieszkańców, kórzy być może za kilka lub kilkanaście lat zechcą przypomnieć sobie jak wyglądaliśmy i z kim staliśmy w tym wspaniałym dla Polski dniu. To jest dla nas istotne. Zupełnie nieistotne są dla nas zjadliwe, niczemu nie służące komentarze. A tak na marginesie. Do naszego stowarzyszenia należą sympatycy i członkowie praktycznie wszystkich partii politycznych od prawej do lewej. Wszyscy traktujemy się z szacunkiem i raczej unikamy sporów politycznych. Istotą naszej działalności jest dobro naszego miasta. I tyle. Dlatego politycznym hejterom proponuję przenieść swoje emocje na inną stronę i zapraszam za rynek.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy "Okrąglaczek" w Rybniku to potrzebna miastu inwestycja?
Oddanych głosów: 560