Rybnickie piłkarki jako jedyne niepokonane

2017-10-29, Autor:

W meczu na szczycie grupy śląskiej II ligi TS ROW Rybnik wygrał z Rekordem Bielsko-Biała 3:1.

Dziś na stadionie przy ul. Gliwickiej piłkarki ROW-u wygrały, choć pierwsze gola zdobyły bielszczanki. Po trafieniu Klaudii Nowackiej Rekord prowadził w Rybniku 1:0. Po kilkudziesięciu sekundach gospodynie wyrównały. Na 1:1 strzeliła Maria Michaldova. Kolejne dwie bramki dorzuciła Dominika Sykorova i TS ROW mógł cieszyć się ze zwycięstwa 3:1.

Rybnickie piłkarki z kompletem punktów prowadzą w tabeli II ligi. Rekord zanotował dziś pierwszą porażkę.

Anna Konkol (15 lat)

Rekord przyjechał do nas jako zespół bez porażki, dlatego byłyśmy nastawione na walkę i wiedziałyśmy, że nie będzie łatwo. Pierwsze 15 minut spotkania było strasznie nerwowe, szarpana gra, zabrakło nam spokoju przez co straciłyśmy bramkę na 1:0. Jednak bardzo szybko odrobiłyśmy straty. Kolejne minuty były coraz lepsze w naszym wykonaniu dzięki czemu do szatni schodziłyśmy z wynikiem 3:1. Po przerwie dalej walczyłyśmy, a Rekord nie odpuszczał. Po kolejnych emocjonujących akcjach i zmarnowanych sytuacjach mecz zakończył się wynikiem 3:1. Nie było łatwo, ale 3 punkty zostały w Rybniku.

Magdalena Wojcik (kapitan)

Mecz w pierwszych 20 minutach był zarówno z naszej strony jak i przeciwnika szarpany. Akcja toczyła się w środku boiska. Niestety to my straciliśmy pierwszą bramkę, ale nie trzeba było długo czekać na nasz odzew. I od tego momentu to my przejęliśmy inicjatywę. Do połowy było 3:1 i też tak się skończyło, choć w drugiej połowie mieliśmy kolejne sytuację na strzelanie paru bramek. Jesteśmy zadowolone bo wygrałyśmy ważny dla nas mecz i nadal jesteśmy drużyną bez straty punktu.

Agata Sobkowicz

Mecz był dla nas ciężki. Można powiedzieć, że pierwsze 15-20 minut byłyśmy trochę zamotane. Musiałyśmy stracić bramkę, żeby się obudzić i zacząć kontrolować grę. Jeszcze musimy popracować nad skutecznością, bo wynik mógł być wyższy. Mimo tego i niesprzyjających warunków cieszy fakt, że kolejny mecz wygrywamy i utrzymujemy się w fotelu lidera.

TS ROW Rybnik – Rekord Bielsko-Biała 3:1 (3:1)

0:1 - Klaudia Nowacka (27), 1:1 - Maria Michaldova (28), 2:1 - Dominika Sykorova (37), 3:1 - Dominika Sykorova (44)

TS ROW: Sabina Cielanga, Edyta Botor, Daria Pluta, Anna Konkol, Katarzyna Kubik, Martyna Guzik, Magdalena Wojcik, Aneta Szymanowska, Maria Michaldova, Dominika Sykorova, Agata Sobkowicz. Rezerwowo: Marcelina Pawlik (od 46 minuty), Liwia Garcarczyk (od 46 minuty), Marta Kamińska (od 60 minuty), Weronika Parzych, Wanessa Milkowska,, Agata Bałus