Rybnickie koszykarki wygrały 1 punktem!

2016-10-17, Autor:

To nie mogła być lepsza inauguracja żeńskiej koszykówki w Rybniku. Młode, ambitne i jak się okazało w końcówce meczu, dojrzałe i waleczne zawodniczki RMKS-u pokonały na własnym parkiecie zespół JAS-FBG Sosnowiec 69:68.

Mecz rozpoczął się od wzajemnego punktowania kosz za kosz. Świetnie dysponowane tego dnia sosnowiczanki z dystansu i półdystansu raz za razem studziły apetyty podopiecznych Wojciecha Pierchały na przejęcie kontroli nad wynikiem w tym meczu. Pierwsze otwarcie, 16:12 dla JAS FBG Sosnowiec.

Druga odsłona podobna, tym razem ze wskazaniem na gospodarzy. Ciężar gry w tym fragmencie wzięła na siebie Weronika Sobczyk. Jej 9 punktów (1x3) w kwarcie przyczyniło się do wygrania drugiej kwarty 19:13, a rzut równo z syreną Nikoli Ponikowskiej wyprowadził RMKS na dwupunktowe prowadzenie przed przerwą.

Druga połowa to załamanie w grze gospodyń. Styl gry jaki zaprezentowały w tym momencie chciałby być chyba szybko zapomniany przez nie same jak i licznie zgromadzoną publiczność. Przyjezdne z pewnością nie miały nic przeciwko takim poczynaniom. Zdekoncentrowane rybniczanki pozwoliły na „odjechanie” podopiecznym Karoliny Szlachty na 13 punktów.

To był bardzo dobry okres gry JAS-FBG. Liderki z Sosnowca Paulina Krakowczyk (19 punktów w całym meczu), Karolina Zuziak (15) i Dorota Kukier (13) za każde niepowodzenie w ataku RMKS-u, ostro karciły odpowiadając rzutami z dystansu (7x3 w całym meczu). Na szczęście pod koniec trzeciej kwarty RMKS się przebudził. Do gry włączyła się liderka zespołu Martyna Jasiulewicz, a świetną postawę kontynuowała MVP meczu Weronika Sobczyk. Przed ostatnią kwartą mamy wynik 48:43 dla gości.

Ostatnia odsłona to horror dla wszystkich. Swoje ciężkie działo za trzy punkty wytoczyła młoda Pola Kaźmierczak (3x3). Do gry włączył się kolejny „młody wilk” Małgorzata Struzik (7 punktów). Zespół z Rybnika rozkręcił się w najbardziej odpowiednim czasie. Wszystko zaczynało funkcjonować, ale koszykarki z Sosnowca łatwo się nie poddawały. Ostatnie 10 minut to kwintesencja koszykówki II-ligowej, a kto wie czy nie koszykówki większego kalibru. Oba zespoły mimo zmęczenia zagrały bardzo skutecznie, o czym świadczy wynik kwarty 26:20 dla gospodyń.

W ostatnich sekundach celnym rzutem wolnym RMKS na prowadzenie wyprowadziła Małgorzata Struzik, a w ostatniej sekundzie spod kosza nie trafiła Dorota Kukier (Sosnowiec). Tym samym RMKS Rybnik wygrał jednym „oczkiem”!

Dodajmy, że na inaugurację sezonu II ligi rybnickie koszykarki przegrały tydzień temu na wyjeździe z KU AZS UŚ Katowice 44:68.

Kolejne spotkanie podopieczne Wojciecha Pierchały rozegrają przed własna publicznością w niedzielę 23 października o godzinie 17:00 z zespołem ISWJ Wisła.

RMKS Rybnik - JAS FBG Zagłębie Sosnowiec 69:68 (12:16, 19:13, 12:19, 26:20)

RMKS: Sobczyk 19 (1x3), Kaźmierczak 14 (3x3), Jasiulewicz 10, Ponikowska 8, Struzik 7, Strymecka 4, Kopiec 3 (1x3), Walocha K. 2, Pałasz i Listopad po 1, Walocha W. i Pułról 0.

JAS FBG Sosnowiec: Krakowczyk 19 (3x3), Zuziak 15 (1x3), Kukier 13 (1x3), Wojtala 7 (1x3), Kocemba 4, Wołyńska 3 (1x3), Antas, Joniak i Mendyk po 2, Pawlak 1, Wojtylas 0.