zamknij

Wiadomości

Rybnickie Boże Narodzenie: tak bawiliśmy się na rynku (wideo)

2018-12-25, Autor: bf

Jak ten czas leci! Jeszcze w poniedziałek przygotowywaliśmy się do wigilijnej wieczerzy, a zaraz będziemy na półmetku świąt Bożego Narodzenia. Wróćmy więc wspomnieniami do minionej soboty. Mamy dla Was wideo z finału Rybnickiego Bożego Narodzenia i Kolędowania!

Reklama

To był pierwszy finał Rybnickiego Bożego Narodzenia i Kolędowania, gdy zamiast białego puchu, z nieba lał deszcz. Pogoda z początku odstraszyła rybniczan do gromadzenia się na płycie rynku. Z czasem zaczął się jednak zapełniać.

W programie znalazł się m.in. występ laureatów regionalnych przesłuchań 25. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie im. ks. Kazimierza Szwarlika. Następnie Ogień Betlejemski prezydentowi Rybnika przekazali Harcerze Hufca Ziemi Rybnickiej.

- Życzę rybniczanom radosnego świętowania, niech światło i radość płynąca z Betlejem nam towarzyszy. Wszystkiego dobrego na Boże Narodzenie i cały rok 2019 rok – życzył prezydent Piotr Kuczera.

Kolejne godziny finału to już koncerty. Kolędy zagrał zespół Bartnicky oraz zespół Enej. Mamy dla Was wideo z sobotniego wydarzenia na rynku. Zobaczcie, co się tam działo. Byliście wtedy na zabawie? Jak Wam się podobało?

Oceń publikację: + 1 + 26 - 1 - 27

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~sympatykrybnika 2018-12-25 20:32:43

  W dniu 04-12-2018 z okazji artykułów: „Kolejny wstrząs w regionie. Poczuliście?” i „Quiz na Barbórkę. Jak dobrze znasz górniczy żargon?” w komentarzach napisałem „W święta Bożego Narodzenia sprawdzimy czy klimat się zmienia. Stare przysłowie, które zrodziło się, gdy klimat naszej strefy był stabilny i jej właściwy, brzmi: „Święta Barbara po wodzie (lodzie), Boże Narodzenie po lodzie (wodzie)”. Dzisiaj Barbórka mija „po wodzie". Jeżeli Boże Narodzenie też będzie „po wodzie”. (do godziny 12:00 było śniegowo, zimowo, a teraz o 20:30 jest PO WODZIE, jutro w II Dzień Bożego Narodzenia będzie woda) świadczyć to będzie, może nie każdemu, że klimat się zmienia i nie na lepsze tylko na gorsze, o ironio – Święta Barbaro, przez węgiel”.
  Pozdrawiam wszystkich górników”.

  Boże Narodzenie jednak mamy „po wodzie”, czyli klimat się zmienia i to przez paliwa kopalne w tym węgiel, obok ropy naftowej i gazu, dzięki którym wytwarzamy gazy cieplarniane w/do atmosferze(ry). Nadzieja w odnawialnych źródłach energii (OZE).

  Życzę Nam wszystkim aby
  PRÓSZYŁ ŚNIEG czysty jak Nasze serce,
  Gdziekolwiek spojrzę tam ŚNIEŻNE kobierce,
  Cichutko rozbrzmiewa wesoła kolęda -
  Niech piękne będą dla Nas Te Święta.

  11 37
 • ~Piotr Czaja 2018-12-25 21:29:35

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  12 3
 • ~palaczzasypowy 2018-12-25 21:56:34

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  8 2
 • ~MTWWD 2018-12-26 00:03:32

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  5 1
 • ~marys76 2018-12-26 01:29:32

  Zmień dilera

  11 3
 • ~cyd 2018-12-26 15:50:18

  Czy naprawdę konieczna jest tak zaostrzona cenzura? Ten portal zaczyna mi się brzydko kojarzyć - zlatami słusznie minionymi!

  5 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy pojemniki na używaną odzież są potrzebne?
Oddanych głosów: 339