Rybnicki Półmaraton Księżycowy zdominowali Ukraińcy (wideo)

2012-07-09, Autor:
W nocy z soboty na niedzielę rybnickie ulice w centrum miasta zostały opanowane przez miłośników biegania.

W III Rybnickim Półmaratonie Księżycowym, którego trasa przebiegała m.in. przez rynek, wzięło udział 611 zawodników. Bieg ukończyło 569 osób. Wśród nich najlepszy był Ukrainiec, Pavlo Veretsky, który uzyskał czas 1:13:24. O sekundę gorszy był jego rodak, Oleksandr Labziuk. Na trzecim stopniu podium stanął kolejny biegacz z Ukrainy, Sergey Marchuk.

Najlepszy z Polaków, Robert Antczak (SMS Racibórz), zajął 6. miejsce. Wśród rybniczan najwyżej sklasyfikowany został Tomasz Ciepłak. Zawodnik klubu Chemika Rybnik uplasował się na 16. miejscu.

Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybniku.

Zobacz relację wideo z biegu:

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 0

Komentarze (5):
  • ~ 2012-07-09
    21:08:54

0 0

Dziękujemy organizatorom za wspaniały bieg! :) do zobaczenia za rok !!

21:29:09

0 0

Cieplak tancz :D

• ~werkk 2012-07-10
    13:43:04

0 0

Najlepsze Rybniczanki w kategorii open Janiczek Ewa, Perenc Agata, Fojcik Joanna, Brzezina Sandra, Wawoczny Magdalena, Kotajny Oriana.

• ~ 2012-07-12
    15:38:17

0 0

Uważam że ten" maraton" to strasznie poroniony pomysł. Drogi na ogół są budowane żeby po nich jeżdżić to po pierwsze po drugie nie jest zdrowo biegać po tak twardej nawierzchni jak asfalt a po trzecie to jaki i kto ma z tego zysk nie mają go uczestnicy bo zdrowiej byłoby pobiec lasami do Rud na przykład miasto też nie bo tylu policjantów strażaków i innych trzeba zatrudnić nie mają go również mieszkańcy zakorkowanego miasta . Tak że to PORONIONY POMYSŁ.

• ~werkk 2012-07-14
    06:55:45

0 0

tadsol2 po pierwsze użytkownikami dróg są również piesi do jazdy są jezdnie z których również zmuszeni są korzystać piesi. Do biegania po twardych nawierzchniach są odpowiednie buty, biegacz który miał 70 lat i ukończył maraton całe życie biega w innym wypadku by nie przebiegł tego dystansu wiec mu to nie zaszkodziło a Ty byś z nim nie miał szans, wiec kto jest zdrowszy Ty czy On?. Lasami można biegać w dzień w nocy raczej byłby problem (trochę logiki w myśleniu) Miasto bardziej zakorkowane jest w ciągu dnia jak byś był to byś widział czy są korki. Impreza super zorganizowana po raz 3 jest coraz więcej uczestników z całej Polski i z zagranicy. No ale dla marudów wszystko jest złe, a Ty uprawiasz jakiś sport?