zamknij

Sport i rekreacja

Rybnicki Półmaraton Księżycowy 2020 odwołany!

2020-08-11, Autor: bf

Niestety, tegoroczny Rybnicki Półmaraton Księżycowy został odwołany przez organizatorów. Na sytuację złożyła się sytuacja epidemiczna. Następny bieg za rok.

Reklama

Półmaraton miał ruszyć jeszcze w sierpniu. Niestety, organizatorzy wydali dzisiaj komunikat w tej sprawie.

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną, kierując się przede wszystkim bezpieczeństwem, zarówno Was - uczestników jak i samych organizatorów, podjęliśmy decyzję, że: Rybnicki Półmaraton Księżycowy zostanie przełożony na przyszły rok!

Tegoroczna edycja największej imprezy biegowej w Rybniku niestety nie dojdzie do skutku. W tym miejscu chcemy podziękować WAM za ogromny doping w przygotowaniach, za wiarę, że pomimo przeciwności losu TO SIĘ UDA!, za każdy gest wsparcia, wszystkie zaciśnięte kciuki i każdą pomocną dłoń!

Dziękujemy wszystkim Partnerom, którzy podjęli wyzwanie i gotowi byli współtworzyć z nami to wydarzenie. Za wielkie serca i gotowość do działania - dziękujemy!

Pierwotnie rybnicki półmaraton był zaplanowany na ostatni weekend czerwca, nie było jednak możliwości dotrzymania tego terminu.

- Podjęliśmy starania, aby bieg odbył się w późniejszym czasie. Zostały wprowadzone nowe procedury, cała impreza została podzielona na kilka biegów, wszystko po uzgodnieniach z sanepidem, policją i strażą miejską, oraz Miastem Rybnik. Wszyscy wierzyliśmy w powodzenie tegorocznego półmaratonu! - czytamy.

Niestety, sytuacja epidemiczna nie pozwala obecnie na przeprowadzenie tak dużego wydarzenia w sposób odpowiedzialny i w stu procentach bezpieczny.

- W związku z tym już dziś zapraszamy wszystkich na przyszły rok. Nowa data XI Rybnickiego Półmaratonu Księżycowego zostanie podana w terminie późniejszym – dowiadujemy się.

Uczestnicy, którzy zapisali się na tegoroczny bieg mają do wyboru dwie opcje:

1. Automatyczne przeniesienie pakietu startowego na start w 2021r.

2. Zwrot opłaty startowej - w terminie do do 31.08.2020 należy wypełnić formularz rezygnacji z biegu: https://linkd.pl/7d4k

Oceń publikację: + 1 + 28 - 1 - 20

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~piotruos 2020-08-11
  21:06:55

  17 36

  PogromcaSzkodnikow pewno zbiegł z psychiatryka żeby szerzyć swoje poglądy no i musieli odwołać. Szkoda że z powodu jednej osoby tyle ludzi musi cierpieć.

 • ~trywialny 2020-08-11
  21:09:52

  39 42

  I bardzo dobrze. Szczerze dziwię się że w sytuacji pandemii sanepid i urząd wydał zgodę na to dziwadło które miało się odbyć- półmaraton realizowany w grupch 150 osobowych. Nie wiem kto to wymyślił ale nie był to dobry pomysł

 • ~exx 2020-08-11
  23:34:42

  36 17

  ~trywialny
  Ale wesela po 50 osób już nie przeszkadzają. Kościoły 150 osób wewnątrz na kolanach też nie dziwi. Bardzo wybiórcze stanowisko pan sobie zajął.

 • ~Jaro Brzoza 2020-08-11
  23:44:55

  19 8

  Jeszcze musieliby biegać w maseczkach... Btw jak prawnie wygląda kwestia biegania, jazdy na rowerze, rolek itp. w strefie czerwonej...? Ktoś spotkał się z interwencja służb mundurowych albo co gorsza sanepidu w czasie aktywności fizycznej?

 • ~entropia 2020-08-12
  08:41:13

  14 1

  ~Jaro Brzoza
  no cóż kwestia wygląda tak że trzeba być szybkim i czujnym i w razie czego szybko skręcić w boczna uliczkę z jednoczesnym zagęszczeniem ruchów ;)

 • ~orka 2020-08-12
  10:44:06

  15 6

  Tak, wszystko odwołajcie, wszystko pozamykajcie a za rok nie będzie co zbierać, cofniemy się gospodarczo o wieki, praca będzie znowu luksusem, no ale powstaną fortuny zbite na koronie i o to chodzi.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy uważasz Koleje Śląskie za dobrego przewoźnika?


Oddanych głosów: 250