zamknij

Biznes

Rybnicka szkoła nawiązała współpracę z PKP Cargo. Firma chce zatrudniać młodych ludzi

2015-01-15, Autor: bf
Dzisiaj w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych zostało podpisane porozumienie pomiędzy prezydentem Piotrem Kuczerą, a firmą PKP Cargo S.A. W ramach tej umowy szkoła będzie kształcić uczniów w nowym zawodzie - technik elektroenergetyk transportu szynowego. Przyszli absolwenci będą mieli zatem szansę na zatrudnienie u tego operatora kolejowego.

Reklama

Był już Tauron, DB Schenker, Tenneco Automotive, od dzisiaj do tej listy dołącza PKP Cargo. Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych nawiązał współpracę z tym operatorem kolejowym. – To jest kolejna firma, która widzi w nas wiarygodnego partnera. Zapewni ona naszym uczniom kształcenie praktyczne, a my jako szkoła – teoretyczne – powiedział dyrektor ZSME, Marek Holona.

Szkoła od nowego roku otworzy nową klasę o profilu technik elektroenergetyk transportu szynowego. Ma się w niej uczyć 16 uczniów. PKP Cargo zobowiązało się za to do prowadzenia zajęć praktycznych na terenie naszego miasta (w okolicach dworca kolejowego). – Firma w miarę możliwości zapewni zatrudnienie dla najlepszych uczniów naszej szkoły – dodał Marek Holona.

Informację tę potwierdził Zenon Zemła – dyrektor Śląskiego Zakładu Spółki PKP Cargo S.A. w Tarnowskich Górach. - Chcemy pozyskać doświadczonych pracowników do pracy w spółce. Mamy zapotrzebowanie na młodych ludzi, zwłaszcza w zawodzie maszynisty, który jest bardzo doceniany w firmie. Kształcenie trwa około 2 lat, dlatego musimy inwestować w uczniów, od teraz liczmy na absolwentów w Rybniku – oznajmił.

Współpraca Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych z PKP Cargo S.A przewiduje też stypendia dla najlepszych uczniów.

Umowa została podpisana w trakcie konferencji podsumowującej współfinansowany przez EFS projekt „Zawód na topie”. Realizowany przez szkołę projekt obejmował staże zawodowe, kółka zainteresowań, kursy zawodowe i zajęcia wyrównawcze.

Oceń publikację: + 1 + 16 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~jacek8035 2015-01-15 15:59:01

  Ludzie z daleka od PKP Cargo! To syf jakich mało.Czy można tak traktować pracowników że przez tydzień nie ma bieżącej wody?A do spłukiwania zbierać śnieg łopatą do wiadra?!Tak było w Rybniku Towarowym w zeszłym tygodniu.

  5 1
 • ~Arteks 2015-01-16 10:37:02

  Maszyniści mają w tej chwili bardzo wysokie zarobki, a roboty dla nich na Śląsku jest od groma. Bardzo dobry pomysł bo jakoś w innych miastach takie klasy już były, a w Rybniku gdzie mamy Cargo i DB Schenker - takiej inicjatywy nie było. @jacek8035 - jaki syf, mają całkiem fajną siedzibę w Rybniku niedaleko stacji. Lokomotywy są modernizowane, niedawno Cargo ogłosiło przetarg na kolejne maszyny.

  4 1
 • ~ 2015-01-18 10:39:21

  Firma zapewnia zatrudnienia ??? Tak jak szkoły górnicze ??? Nie dajcie się omanić !!!

  0 1
 • ~jarczyslaw 2015-01-19 13:50:16

  Potwierdzam - Cargo to straszny syf! W tej firmie pracownik traktowany jest jak "zło konieczne". Na wyższych stołkach zasiadają ludzie którzy nie mają zielonego pojęcia o funkcjonowaniu transportu szynowego a i z aktualnymi przepisami też często są na bakier. ~Arteks Cargo ma fajna siedzibę niedaleko stacji? Chyba w Tarnowskich Górach gdzie wysłali wiekrzość ludzi z Rybnika ii okolic aby nie spędzali zbyt dużo czasu w domu... No chyba że masz na myśli te kilka pomieszczeń przy "szopie" (żal...) Maszyniści na śląsku maja od groma roboty, dlatego ze jest ich zdecydowanie za mało. A nawet jeśli byłoby ich więcej to nie ma lokomotyw aby ich zająć. Lokomotywy są modernizowane? Owszem, tylko podpytaj tu i ówdzie ile razy w roku do tych lokomotyw musi przyjeżdżac serwis i ile razy trzeba było je sciągać ze szlaku...

  2 1
 • ~esio1977 2015-01-19 18:25:16

  ~jarczyslaw
  Potwierdzam.
  Brak zainteresowania ludźmi totalny.Na zmianie max 4 osoby za to w biurowcu w Rybniku Towarowym 5-ciu naczelników i tyleż samo naczelników.W grudniu brakuje opału,woda zamarza,piec się zawiesza,pompy padają.Ludzie w torach 12 godzin bez bieżącej wody itd....

  2 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Liderzy biznesu w regionie

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Przepisy dotyczące aborcji w Polsce:

Oddanych głosów: 2031