Rybniccy szermierze walczyli w Krakowie i Radlinie

2017-06-02, Autor:

Przez ostatnie dwa weekendy rybniccy szermierze walczyli na krajowych planszach. W pierwszej kolejności w Krakowie odbył się indywidualny i drużynowy XV Międzynarodowy turniej szermierczy o Miecz Zerwikaptur Longinusa Podbipięty.

W tym turnieju szpadziści i szpadzistki z RMKS-u Rybnik spisali się znakomicie zdobywając w sumie aż 6 medali (dwa złote, jeden srebrny oraz trzy brązowe). W szpadzie dziewcząt w kategorii młodziczek można śmiało powiedzieć, że podium należało do rybniczanek, a to za sprawą Alicji Klasik (1 miejsce), Patrycji Frystackiej (2 miejsce) oraz Kingi Zgryźniak (3 miejsce).

W szpadzie chłopców kolejny udany start zanotował Wiktor Wałach, który zajął 3 miejsce.

W turnieju drużynowym w stawce 15 ekip, rozstawione z numerem 1. zawodniczki RMKS-u Rybnik w składzie: Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak, Patrycja Frystacka, Antonina Korduła pewnie zwyciężały swoje mecze i wygrały cały turniej. W szpadzie chłopców w rywalizacji 14 ekip, drużyna RMKS-u w składzie: Wiktor Wałach, Adam Sojka, Szymon Pasionek i Krzysztof Bezuch zajęła 3 miejsce.

30 Sojka Adam

Natomiast w miniony weekend szermierze z Rybnika odnotowali kolejny start i ponownie pokazali, że należą do ścisłej krajowej czołówki. Podczas Ogólnopolskiego Turnieju Szermierczego z okazji Dnia Dziecka, który odbył się w Radlinie, młodzi szermierze z Rybnika zdobyli trzy medale. Dwa złota w kategorii młodzików wywalczyli Alicja KlasikWiktor Wałach, a srebro Kinga Zgryźniak, która dopiero w finale przegrała ze swoją koleżanką klubową Klasik.

W finałowych "ósemkach znaleźli się Patrycja Frystacka (5 miejsce) oraz Krzysztof Bezuch (7 miejsce).