Rybniccy ratownicy z medalami mistrzostw Polski

2017-06-14, Autor:

W dniach 9-11 czerwca rybnicka drużyna ratownicza uczestniczyła w 51. letnich mistrzostwach Polski w ratownictwie wodnym.

W składzie WOPR Rybnik znalazło się 13 zawodników: Julia Kaczmarczyk, Anna Stefaniak, Dorota Wencławek, Alicja Michalak, Maja Dziublińska, Karolina Tomala, Jakub Pawlas, Tymoteusz Świecak, Marcin Holona, Jakub Szyniec, Korneliusz Zapert, Vladislav Bannikov i Kamil Kurzak.

Rybnickim zawodnikom udało się przywieźć z tych zawodów aż 11 medali i zdobyć wiele cennych punków dla całego województwa, co zaowocowało ostatecznie zwycięstwem w klasyfikacji generalnej wśród kobiet i trzecim miejscem wśród mężczyzn, a także drugim miejscem w klasyfikacji generalnej mistrzostw.

Największym sukcesem rybniczan było zdobycie złotego medalu mistrzostw Polski w rzucie liną. To bardzo szybka i widowiskowa konkurencja, w której Alicja Michalak wykazała się zjawiskową precyzją, a Karolina Tomala szybkością.

Indywidualne medale przywiózł Kamil Kurzak zwyciężając na 100m z przeszkodami, 50m holowanie manekina, 100m ratownik oraz 100m holowanie w płetwach. Dało mu to pewne zwycięstwo w klasyfikacji generalnej kategorii Młodzik. Dorota Wencławek po raz kolejny zwyciężyła w konkurencji 100m ratownik oraz stanęła na najniższym miejscu podium w konkurencji 100m holowanie w płetwach, Dorota uplasowała się również na 3 miejscu w klasyfikacji generalnej Juniorek Młodszych. Ta zawodniczka wspólnie z koleżankami z kadry Śląska zdobyła swój pierwszy złoty medal w sztafecie 4x25 holowanie manekina. Julia Kaczmarczyk stanęła na podium, zdobywając brązowy medal w sztafecie 4x50m z przeszkodami. Tymoteusz Świecak prezentował również dobre przygotowanie do mistrzostw do indywidualnego medalu na 50m holowanie manekina zabrakło mu jedynie 0,05s, ale udało mu się zdobyć 3 miejsce w sztafecie4x50m z pasem, gdzie popisał się świetnym finiszem na ostatniej zmianie. Marcin Holona pomógł chłopakom w zdobyciu brązowego medalu w sztafecie 4x50m z przeszkodami.

Sztafeta kobiet 4x50m z przeszkodami (Dziublińska, Wencławek, Stefaniak, Michalak)zajęła 7 miejsce w mistrzowski obstawionym wyścigu z nowymi rekordzistkami Europy w tej konkurencji, 4x25m holowanie (Michalak, Dziublińska, Stefaniak, Wencławek) uplasowala się na 11 pozycji, a 4x50m z pasem (Kaczmarczyk, Wencławek, Michalak, Stefaniak) zajęła również 7 miejsce. Panowie zajmowali 4 miejsce startując w barwach Śląska na 4x25m holowanie manekina (Świecak, Pawlas, Holona), 4x50m z przeszkodami (Pawlas, Świecak, Zapert, Kurzak) dała chłopakom 7 miejsce, na 4x50m z pasem (Holona, Zapert, Bannikov, Pawlas) zajęli 6 miejsce, najmłodszy skład na 4x25m holowanie (Szyniec, Bannikov, Zapert, Kurzak) zajął 11 miejsce.

Za dobre przygotowanie do mistrzostw odpowiadają trenerzy Rafał Tymusz, Mirosław Kubis, Alicja Stachura oraz Monika Nowak.

Oceń publikację: + 1 + 9 - 1 - 0