Rybniccy dżudocy wystąpili w Pucharze Europy juniorów. Jak im poszło?

2017-07-14, Autor:

Wspaniałe osiągnięcie Julii Kowalczyk z klubu Polonia Rybnik, która w Pucharze Europy juniorów w Judo zdobyła srebrny medal. Zawodniczka startowała w kategorii do 57 kg. W zawodach startowali również reprezentanci Kejza Team. Zuzanna Komarek zajęła V miejsce w kategorii do 57 kg, Łukasz Wala zakończyl swój udział w zawodach po pierwszej walce, natomiast Paweł Kejza odpadł z turnieju po drugim pojedynku.

Kowalczyk powtórzyła swój ubiegłoroczny sukces, kiedy również zajęła drugie miejsce, ulegając w finale Japonce Murai Yui.

To kolejne osiągnięcie w zawodach rangi europejskiej, jakim może się pochwalić rybniczanka. Na początku czerwca młoda dżudoczka zdobyła brązowy medal Pucharu Europy Juniorów austriackim Leibnitz.

Na starcie tegorocznego Pucharu Europy stanęło 344 zawodników z 18 krajów, w tym aż 79 Polaków. Warty podkreślenia jest fakt, że naszym dżudokom udało się wywalczyć 9 medali- 3 srebrne i 6 brązowych.

Zawody odbyły się w ubiegły weekend (8-9.07) w Gdyni.