zamknij

Wiadomości

Rozpoczął się proces Rafała Szombierskiego. „Przepraszam i proszę o wybaczenie”

2021-06-22, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Dzisiaj (22 czerwca) po ponad roku od zatrzymania Rafała Szombierskiego, w rybnickim sądzie rejonowym ruszył jego proces. Byłemu żużlowcowi grozi 15 lat więzienia po wypadku, jaki spowodował po pijaku. Wyniku jego zachowania poważnie ucierpiała Beata Leśniewska, która do dzisiaj musi przechodzić rehabilitację.

Reklama

„Siostra wie, że ma córkę. Nie pamięta, że ją urodziła”

Na samym końcu odpowiadała Kinga – siostra poszkodowanej. O wypadku dowiedziała się około 23.00.

- Nie było gwarancji, że Beata przeżyje. Czekaliśmy 3 miesiące aż wybudzi się ze śpiączki. Opuściła rybnicki szpital w czerwcu, została przeniesiona na intensywną rehabilitację w Krakowie. Nikt nie jest w stanie określić, jak długo tam będzie. Beata ma niedowład prawej strony ciała i ogromne problemy z pamięcią. Nie jest samodzielna, potrzebuje opieki – podkreśla kobieta.

Pani Beata jeździ na wózku, nie pamięta wcześniejszego życia.

- Wie, że ma córkę, ale nie pamięta, że ją urodziła. Nie pamięta studiów. Zdarza się, że wspomni co robiła poprzedniego dnia, ale to rzadkość – dodała pani Kinga.

Poszkodowana za niedługo skończy 34 lata. Przed wypadkiem prowadziła sklep internetowy, ale chciała mieć stały dochód – ze względu na swoją 7-letnią córkę, którą samą wychowywała.

- Skończyła studia, została testerem oprogramowania, zdążyła wysłać CV do kilku firm. Jest bardzo ambitna, miała najwyższe średnie w szkole, jest pracowita – wyliczała siostra Beaty.

Dziecko przebywa obecnie z dziadkami. Na opiekę nad nią otrzymują tylko 500 plus. Rodziców pani Beaty wspiera też były mąż. Nie płaci alimentów, bo tak się dogadał ze swoją byłą żoną.

- Ludzie mogą się dogadać. Ojciec pomaga dziecku finansowo – zapewnia pani Kinga.

Do tej pory rehabilitacja Beaty Leśniewskiej kosztowała około 200 tys. złotych, ale leczenie nadal trwa.

- Beata jest rehabilitowana 7-8 godzin dziennie. Ma możliwość widzenia się z córką. Nie mieliśmy kontaktu z oskarżonym. Nie wiem, jaka kwota została przekazana z licytacji kewlaru – usłyszeliśmy.

W tym momencie głos zabrał Rafał Szombierski.

- Chciałbym przeprosić ć jeszcze raz panią Beatą i państwa za te cierpienia. Jak tylko wyjdę z zakładu karnego, nie zostawię tak tego wszystkiego. Udowodnię, że nie jestem złym człowiekiem. Przepraszam i proszę i wybaczenie – zwrócił się do siostry pani Beaty i obecnego na sali ojca poszkodowanej.

Szombierski nadal w areszcie

Pełnomocnik byłego żużlowca – mec. Jarosław Reck wnosił o przesłuchanie żony Szombierskiego. Chciał też wywiadu środowiskowego w miejscu zamieszkania. Chodziło o opinię sąsiadów. Wnioskował również o opinię z ZK w Raciborzu. Jarosławowi Reckowi zależy ponadto, by przesłuchać biegłych, by uszczegółowili czym jest upojenie zwykłe i upojenie patologiczne (kompletny brak świadomości w chwili zdarzenia).

- Dlaczego w tym wypadku biegłe uznały, że nie doszło do upojenia patologicznego?

Zdaniem pełnomocnika Beaty Leśniewskiej i prokuratora opinia biegłych jest pełna i nie ma w niej żadnych wątpliwości.

Decyzje co do wniosków podejmie sąd. Wiadomo jednak, że nie zgodził się na zwolnienie z aresztu tymczasowego, o co wnosił Jarosław Reck.

Następna rozprawa 3 sierpnia.

Oceń publikację: + 1 + 18 - 1 - 30

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (12):
 • ~takiuj 2021-06-22
  18:21:53

  86 43

  No i pomyśleć że 0,49 mógł być na jego miejscu. To się w głowie nie mieści. Mam nadzieje że pojawi się odpowiednia kampania wyborcza przypominająca ten wybryk.

 • ~Pjani33 2021-06-22
  18:45:05

  53 25

  Dożywocie albo żółta kamizelka z napisem (jechałem po pijaku i prawię zabiłem kobietę) i pracę społeczne w centrum miasta ciekawe jakby. On się z tym czuł

 • ~Cas64ju... 2021-06-22
  19:19:51

  42 14

  Panie Pjani33,a jaką kamizelkę powinni nosić ci zabójcy(niestety trzeźwi)co w ciągu 1roku ZABILI chyba z 7 osób i to na "pasach"w naszym powiecie?Myślisz że któryś siedzi,toś naiwniak.

 • ~Fenrir 2021-06-22
  20:46:56

  22 8

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~atemisan 2021-06-22
  22:20:11

  53 18

  Popatrzcie , a pan (specjalnie z małej litery) prezydent Kuczera miał pobraną tylko jedną probówkę .... jaki dziwny zbieg okoliczności.
  Niestety na podstawie jednej probówki i braku pobranych innych w odpowiednich odstępach czasu specjalista medycyny sądowej nie jest w stanie określić stężenia alkoholu we krwi Piotra K. w chwili zatrzymania przez patrol Policji.

 • ~takiuj 2021-06-23
  05:16:37

  17 2

  atemisan, słuszna uwaga.

  Wykonując taką procedurę biegły sądowy jest w stanie określić o której godzinie zaczęło się pić a w tym wypadku potwierdzono tylko obecność alkoholu.

 • ~hub381 2021-06-23
  09:11:43

  2 10

  Wy "prawno-witaszkowie" wypowiadacie bzdety. Niestety takie mamy w Polsce prawo. Jesteście "pomrocznymi" gadułami. więc po co to piszmakowanie i tak dobra PĄPUGA zrobi wiele.

 • ~ 2021-06-23
  09:37:11

  26 0

  a co z pijanym sędzią z Rybnika który spowodował wypadek,usłyszał już wyrok?różnica miedzy nimi jest tylko taka że tamten miał więcej szczęścia i z nikogo kaleki nie zrobił

 • ~Franek 7 2021-06-23
  09:59:13

  21 10

  Życzę panu Rafałowi jak dłuższego wyroku do odsiadki i wysokiej grzywny+ dożywotniej wysokiej renty dla poszkodowanej. Mam nadzieje, że sąd nie da się nabrać na tą udawaną skruchę obliczoną na niższy wyrok.

 • ~ 2021-06-23
  11:28:16

  11 14

  Powinien dostać 20 lat kamieniołomów a wszystko co zarobi na leczenie ofiary . Mam nadzieję że jak wyjdzie z więzienia to będzie za stary na sport i zostanie kloszardem. Swoją drogą nie dziwi was fakt że policjant nic nie pamięta?? Chyba żonka pijaka ładnie posmarowała ...

 • ~Abisall 2021-06-24
  08:57:09

  4 2

  " Swoją drogą nie dziwi was fakt że policjant nic nie pamięta?" - nie, nie dziwi. Dla policjanta drogówki to niestety rutyna, więc jeśli po ponad roku od zdarzenia, mówi że nie chce pomieszać faktów to znaczy że jest świadom powagi sytuacji i tego że od precyzji jego zeznań może zależeć wyrok.

  "- Dlaczego w tym wypadku biegłe uznały, że nie doszło do upojenia patologicznego?" - hmm, może dlatego że jak stoi w policyjnej notatce z dnia wypadku miał świadomość tego że nawywijał i próbował zwiać z miejsca wypadku, że kiedy go zatrzymano całkiem świadomie kłamał?

 • ~Teddy 2021-06-28
  18:21:20

  6 2

  Rybnicki sąd i jego sędziowie czynnie działający w stowarzyszeniu "Justitia" (wyjątkowo UBecka instytucja) mają to do siebie, że ustalają wyroki jak chcą i znam przypadki w których były 3 opinie biegłych dowodzące, ze jakiś czyn nie był zamierzony, a sędzia i tak skazała oskarżonego wg własnego "widzi mi się". Tak więc Panie Mecenasie proszę podważać opinie biegłych i apelować bo gnidy chodzą na wolności, a człowieka faktycznie może poniosło (czego wcale nie pochwalam) ale posiedzi 15 lat kiedy inni za podobne czyny dostaną 8 miesięcy w zawiasach na 2 lata.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy udzieliłbyś absolutorium prezydentowi Piotrowi Kuczerze?
Oddanych głosów: 279