ROW 1964 Rybnik znów wygrał i jest już ósmy w tabeli IV ligi

2022-05-15, Autor:

Piłkarze ROW-u 1964 Rybnik wygrali kolejny mecz i pną się w górę tabeli.

Trwa dobra seria rybnickich piłkarzy, którzy w ostatnich siedmiu meczach zanotowali aż pięć wygranych, jeden remis i tylko jedną porażkę.

Tym razem ROW 1964 wygrał przed własną publicznością z Drzewiarzem Jasienica 5:1, choć pierwszego gola zdobyli goście. W 26. minucie wynik otworzył Jakub Szendzielorz. Później bramki strzelali tylko rybniczanie.

Po kilkudziesięciu sekundach wyrównał Yaroslav Baranskyi, a chwilę później, po trafieniach Konrada Warmińskiego i Marka Krotofila, było już 3:1.

W drugiej połowie kolejnego gola dla gospodarzy zdobył Baranskyi. Wynik w 71. minucie ustalił Przemysław Brychlik.

Po tym zwycięstwie ROW 1964 awansował na 8. miejsce w tabeli.

W następnym spotkaniu piłkarze trenera Dariusza Widawskiego zmierzą się na wyjeździe ze Spójnią Landek.

ROW 1964 Rybnik – Drzewiarz Jasienica 5:1 (3:1)

0:1 - Jakub Szendzielorz (26), 1:1 - Yaroslav Baranskyi (27), 2:1 - Konrad Warmiński (31), 3:1 - Marek Krotofil (36), 4:1 - Yaroslav Baranskyi (56), 5:1 - Przemysław Brychlik (71)

25. kolejka śląskiej II grupy Zina IV ligi: Kuźnia Ustroń - Spójnia Landek 0:0 Czarni Gorzyce - Podbeskidzie II Bielsko-Biała 2:0 GKS II Tychy - Orzeł Łękawica 3:2 MRKS Czechowice-Dziedzice - LKS Bestwina 3:0 Unia Książenice - LKS Bełk, Unia Turza Śląska - LKS Czaniec 2:1 Czarni-Góral Żywiec - Piast II Gliwice 0:3 (walkower) ROW 1964 Rybnik - Drzewiarz Jasienica 5:1

1. GKS II Tychy 25 54 17 3 5 74-25
2. LKS Bełk 23 49 15 4 4 45-22
3. Unia Turza Śląska 25 48 15 3 7 56-36
4. Piast II Gliwice 25 43 12 7 6 51-34
5. LKS Czaniec 24 41 11 8 5 45-32
6. MRKS Czechowice-Dziedzice 25 39 11 6 8 45-31
7. Kuźnia Ustroń 25 38 10 8 7 36-32
8. ROW 1964 Rybnik 25 34 9 7 9 57-55