ROW 1964 Rybnik: w meczu o 6 punktów lepsza Warta Gorzów

2021-05-22, Autor:

W spotkaniu o przysłowiowe 6 punktów piłkarze ROW-u 1964 Rybnik przegrali przed własną publicznością z Wartą Gorzów.

Dziś na stadionie przy ul. Gliwickiej spotkały się drużyny z dolnej części tabeli. Przed meczem ROW-u 1964 Rybnik z Wartą Gorzów oba zespoły dzieliły w tabeli zaledwie 4 punkty. Rybniczanie byli w strefie spadkowej, a gorzowianie tuż nad nią.

W pierwszej połowie lepiej prezentowała się Warta, która jednak przed dłuższy czas nie potrafiła poważnie zagrozić bramce ROW-u. Tuż przed przerwą z kilkunastu metrów strzelił Paweł Posmyk, ale na posterunku był Daniel Jona. Chwilę później po kontrataku dobrej okazji nie wykorzystał Cyprian Poniedziałek.

Po zmianie stron również więcej atutów mieli gorzowianie, ale gospodarze mieli w swojej bramce znakomicie spisującego się Jonę. Na szczególne słowa uznania zasłużyła jego interwencja po główce z pięciu metrów Pawła Krauza.

Bramkarz ROW-u skapitulował dopiero w 84 minucie. Gola dla Warty zdobył Dominik Nowakowski. Desperacki zryw rybniczan na niewiele się zdał i z ważnych 3 punktów mogli cieszyć się goście.

Tym samym nadal trwa fatalna seria rybniczan, którzy w ośmiu meczach nie wygrali ani razu. W ostatnich spotkaniach podopieczni trenera Rolanda Buchały zanotowali dwa remisy i sześć porażek. Po przegranej z Wartą nasi piłkarze nadal znajdują się w strefie spadkowej.

W następnej kolejce rybniczanie będą szukać punktów w wyjazdowym spotkaniu z MKS-em Kluczbork. Mecz z jedenastą drużyną w tabeli odbędzie się w środę 26 maja.

ROW 1964 Rybnik - Warta Gorzów Wielkopolski 0:1 (0:0)

0:1 - Nowakowski (84)

ROW 1964: Jona - Janik, Pacholski, Krotofil, Pytlik, Pochcioł, Warmiński, Gomola, Gajda, Kukuła, Sobik

Warta: Lech - Mikołajczak, Śledzicki, Saktura, Stawikowski, Posmyk, Szałas (80' Szulc), Sikorski, Poniedziałek, Hirsz (70' Nowakowski), Krauz (86' Błajewski)

32. kolejka 3. grupy III ligi: Foto-Higiena Gać - Pniówek Pawłowice 1:1 Miedź II Legnica - LKS Goczałkowice Zdrój 3:0 Gwarek Tarnowskie Góry - Górnik II Zabrze 1:5 Stal Brzeg - Ruch Chorzów 1:3 ROW 1964 Rybnik - Warta Gorzów Wielkopolski 0:1 Polonia Nysa - MKS Kluczbork 1:3 Rekord Bielsko-Biała - Piast Żmigród 2:0 Lechia Zielona Góra - Ślęza Wrocław 1:3 Polonia Bytom - Zagłębie II Lubin 1:0  Pauza: Polonia-Stal Świdnica

1. Ruch Chorzów 31 83 27 2 2 83-24
2. Polonia Bytom 30 68 21 5 4 67-33
3. Ślęza Wrocław 31 67 20 7 4 79-30
4. Pniówek Pawłowice 30 60 18 6 6 55-34
5. Zagłębie II Lubin 31 47 14 5 12 57-37
6. Rekord Bielsko-Biała 30 46 13 7 10 56-41
7. LKS Goczałkowice Zdrój 30 42 12 6 12 49-47
8. Lechia Zielona Góra 30 42 11 9 10 41-44