ROW 1964 Rybnik vs. Warta Poznań: Kacper Rosa bohaterem. Obronił dwa rzuty karne!

2018-04-04, Autor:

W zaległym meczu 20. kolejki II ligi piłkarze ROW-u 1964 Rybnik pokonali na stadionie przy ul. Gliwickiej Wartę Poznań 1:0. Gola na wagę 3 punktów strzelił Sebastian Musiolik. W meczu tym dwa rzuty karne obronił Kacper Rosa!

Po dwóch przegranych na własnym boisku ROW 1964 Rybnik w końcu zwycięski! W meczu z Wartą Poznań podopieczni trenera Marka Koniarka pokonali Wartę Poznań 1:0. Gola dla miejscowych już w 7. minucie zdobył Sebastian Musiolik, dla którego było to czwarte trafienie w czwartym meczu tego roku. – Szkoda, że w poprzednich meczach w Rybniku moje bramki nie przełożyły się na punkty. Dziś moja radość jest podwójna, bo strzeliłem gola i wygraliśmy – powiedział szczęśliwy napastnik ROW-u i dodał: – Dużo emocji towarzyszyło temu meczowi. Najważniejsze jest to, że pokazaliśmy charakter i przez 90 minut potrafiliśmy utrzymać prowadzenie. Tego zabrakło kilka dni temu w meczu z Siarką. Oby tak dalej, bo nasza drużyna ma potencjał, żeby dobrze grać w piłkę i wygrywać mecze. Po spotkaniu z Wartą mamy ważne 3 punkty i z tego się cieszymy. Jeżeli w następnych meczach będziemy pracować tak ciężko i grać jak dzisiaj, to jestem spokojny o wyniki.

Bohaterem meczu z Wartą był bramkarz ROW-u, Kacper Rosa, który w 30. minucie obronił jedenastkę wykonywaną przez Roberta Janickiego, a sześć minut później z 11 metrów nie pozwolił pokonać się Jakubowi Kiełbowi. – Próbowałem zmylić przeciwników. Miałem dziś dzień do karnych. Myślę, że jeśli musiałbym bronić trzecią i czwartą jedenastkę, to też bym sobie poradził – komentował Rosa. – Brakowało nam ostatnio punktów w Rybniku. Dziś całe 90 minut walczyliśmy, a moje obronione dwa rzuty karne na pewno poniosły kolegów – dodał bramkarz ROW-u, który w pierwszej połowie nabawił się kontuzji. – Te rzuty karne dodały mi sił i pozwoliły wyjść na drugą połowę.

W następnym meczu ROW zmierzy się na wyjeździe z Rozwojem Katowice (niedziela 8 kwietnia, godzina 16:00).