ROW 1964 Rybnik: tylko remis z Kuźnią Ustroń

2021-08-25, Autor:

W dzisiejszym meczu Zina IV ligi piłkarze ROW-u 1964 Rybnik zremisowali na stadionie przy ul. Gliwickiej z Kuźnią Ustroń 2:2.

Problem rybniczan z poprzednich meczów wraca jak bumerang. W spotkaniu z Kuźnią Ustroń do przerwy powinni wygrywać co najmniej trzema golami, jednak po raz kolejny zawiodła skuteczność. Bezlitośni byli za to goście, którzy wykorzystali błędy w obronie ROW-u i tuż przed przerwą objęli prowadzenie. Bramkę zdobył Michał Pietraczyk.

Po zmianie stron gospodarze w końcu zaczęli strzelać gole. Dwa razy do siatki Kuźni trafił Yaroslav Baranskyi. Gdy wydawało się, że ROW pójdzie za ciosem i podwyższy prowadzenie, bramkę zdobyli ustronianie. Kolejne błędy w obronie wykorzystał tym razem Tomasz Gomola, ustalając wynik na 2:2.

– Myślę, że nie przesadzę, jeśli powiem, że strzeliliśmy dziś cztery bramki. A wynik niestety jest 2:2… – mówił wyraźnie poirytowany Jan Janik.

Kapitan ROW-u chwalił jednak swoją drużynę za walkę:

– Byliśmy drużyną lepszą i zasłużyliśmy na zwycięstwo. Ale nie wykorzystując takich sytuacji jak dziś, ciężko jest myśleć o wygranej. Jednak jeśli w następnych meczach będziemy grali z takim zaangażowaniem i determinacją, to jestem pewny, że będziemy zdobyć trzy punkty.

W zdobywaniu goli ma pomóc Łukasz Krakowczyk, który w tym tygodniu dołączył do kadry ROW-u:

– Poprzednie mecze pokazały, że bardzo brakuje nam napastnika. Łukasz do nas dołączył dopiero wczoraj, więc pewnie dlatego dziś wszedł tylko w drugiej połowie. Na pewno będzie to wartość dodatnia w naszej drużynie i wierzę w to, że w wielu meczach pomoże nam strzelić dużo bramek – dodał Janik.

W następnej kolejce ROW 1964 zmierzy się na wyjeździe z rezerwami Podbeskidzia Bielsko-Biała.

ROW 1964 Rybnik – Kuźnia Ustroń 2:2 (0:1)

0:1 – Pietraczyk (45), 1:1 – Baranskyi (51), 2:1 – Baranskyi (65), 2:2 – Gomola (69)

ROW 1964 Rybnik: Łubik – Janik, Rolka (Juraszczyk), Jakubowski, Folmert (Pochcioł), Kunat, Baranskyi, Warmiński, Malik (Krakowczyk), Pieczka (Piekorz), Sobik (Wiora)

3. kolejka Zina IV ligi (II grupa śląska): LKS Bełk - Spójnia Landek 0:3 LKS Czaniec - LKS Bestwina 4:2 Piast II Gliwice - Orzeł Łękawica 4:1 Drzewiarz Jasienica - Podbeskidzie II Bielsko-Biała 0:0 ROW 1964 Rybnik - Kuźnia Ustroń 2:2 Czarni-Góral Żywiec - Czarni Gorzyce 2:3 Unia Turza Śląska - GKS II Tychy 0:3 Unia Książenice - MRKS Czechowice-Dziedzice 0:5