ROW 1964 Rybnik: tylko remis z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Fatalne ostatnie 5 minut!

2020-08-29, Autor:

W szóstej kolejce 3. grupy III ligi piłkarze ROW-u 1964 Rybnik zremisowali na stadionie przy ul. Gliwickiej z Gwarkiem Tarnowskie Góry 2:2, choć do 85 minuty prowadzili 2:0!

Po dwóch tygodniach przerwy, spowodowanej pauzą w piątej kolejce, na boiska III ligi wrócili piłkarze ROW-u 1964 Rybnik. Ich rywal, Gwarek Tarnowskie Góry, na kolejny ligowy mecz musiał czekać dwa razy dłużej. Goście w tym sezonie zdążyli rozegrać tylko jedno spotkanie. W pierwszej kolejce przegrali z Zagłębiem Lubin 0:4. Potem, z powodu zagrożenia epidemicznego, mecze Gwarka były przekładane na inne terminy.

Głodni gry rybniczanie bardzo szybko zaskoczyli przyjezdnych. Już w 6. minucie gola strzelił Jakub Kuczera, który chwilę wcześniej trafił w słupek. Minęło kilka minut i ROW 1964 prowadził już 2:0. Tym razem do bramki Gwarka trafił Marcin Wodecki. Bliski zdobycia trzeciego gola dla gospodarzy był Yaroslav Baranskyi, ale w ostatniej chwili dobrą interwencją popisał się obrońca Gwarka.

Tuż przed przerwą z powodu kontuzji boisko musiał opuścić bramkarz ROW-u, Kewin Paszek. Jego miejsce zajął Daniel Jona.

Po zmianie stron przez dłuższy czas żadna z drużyn nie stworzyła groźnej okazji do zdobycia gola. Kibice obudzili się dopiero podczas ostatnich kilkunastu minut. Najpierw bliski podwyższenia prowadzenia był Bartłomiej Polok, który po rzucie rożnym celował głową pod poprzeczkę. Andrzej Wiśniewski z największym wysiłkiem wybił piłkę. Po drugiej stronie boiska Kamil Bętkowski trafił z rzutu wolnego w słupek. Daniel Jona tylko odprowadził piłkę wzrokiem. W 84. minucie na boisku pojawił się Filip Kukuła, który tuż po wejściu na boisko znalazł się w znakomitej okazji, jednak jego strzał w polu karnym zablokował obrońca Gwarka. Ta niewykorzystana sytuacja zemściła się kilkadziesiąt sekund później. Gola kontaktowego zdobył Sebastian Pączko, który ograł obrońców ROW-u i strzałem w długi róg pokonał Daniela Jonę. Gwarek nabrał wiatru w żagle i w doliczonym czasie gry wyrównał. W polu karnym upadł Adam Dzido, a sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na gola zamienił Kamil Bętkowski. ROW 1964 Rybnik tylko zremisował z Gwarkiem Tarnowskie Góry 2:2, choć do zwycięstwa zabrakło naprawdę niewiele. Rozgoryczenia po tym spotkaniu nie kryli piłkarze gospodarzy:

– Jestem wkurzony. Nie rozumiem tego, jak w pięć minut możemy dać sobie strzelić dwie bramki. To jest dramat. Nie umiem w to uwierzyć. Przegraliśmy z drużyną, która nie grała przez cztery tygodnie. Mieliśmy sytuacje na podwyższenie prowadzenia, ale ich nie wykorzystaliśmy. To się niestety zemściło. Straciliśmy dziś dwa punkty – mówił Marcin Wodecki.

Następny mecz rybniczanie rozegrają na wyjeździe z Miedzią II Legnica.

ROW 1964 Rybnik – Gwarek Tarnowskie Góry 2:2 (2:0)

1:0 – Kuczera (6), 2:0 – Wodecki (12), 2:1 – Pączko (86), 2:2 – Bętkowski (90)

ROW 1964: Kewin Paszek (45’ Daniel Jona) - Jan Janik, Bartłomiej Polok, Marek Krotofil, Yaroslav Baranskyi, Łukasz Krakowczyk (65’ Marcel Vasil), Kamil Spratek, Szymon Jary, Jakub Kuczera (65’ Wiktor Piejak), Marcin Wodecki (84’ Filip Kukuła), Dawid Niedźwiedzki (84’ Aleksander Folmert)

Gwarek (skład wyjściowy): Wiśniewski - Dzido, Barbus, Kołodziej, Pipia, Dworaczek, Siwek, Dyląg, Kuliński, Obuchowski, Bętkowski