ROW 1964 Rybnik: remis z trzecią w tabeli Ślęzą Wrocław

2020-11-07, Autor:

W 16. kolejce III ligi ROW 1964 Rybnik zremisował na stadionie przy ul. Gliwickiej ze Ślęzą Wrocław 1:1. Na gol Jakuba Kuczery w 53. minucie po kilkudziesięciu sekundach odpowiedział Mikołaj Wawrzyniak.

Dziś do Rybnika przyjechała trzecia w tabeli Ślęza Wrocław, która już w 6. minucie stworzyła sobie dobrą okazję do zdobycia gola. Po podaniu Mateusza Stempina piłką w słupek trafił Piotr Kotyla. W 25. minucie groźnie głową uderzył Wiktor Piejak, ale na posterunku był bramkarz Ślęzy, Kais Al.-Ani. Chwilę później bliski szczęścia był Piotr Pacholski. Po rzucie wolnym gości przed utratą gola uratowała poprzeczka!

W 54. minucie rybniczanie zdobyli gola. Tym razem Piotr Pacholski wystąpił w roli podającego. Piłka trafiła do Jakuba Kuczery, a ten z bliskiej odległości dał rybniczanom prowadzenie, z którego jednak nie cieszyli się zbyt długo. Kilkadziesiąt sekund później prawą stroną ruszył Mateusz Kluzek, który wyłożył piłkę Mikołajowi Wawrzyniakowi, a ten silnym uderzeniem z kilkunastu metrów wyrównał. Jak się później okazało, więcej goli już nie padło. Ślęza miała przewagę, ale ROW skutecznie się bronił, nie dopuszczając rywali do bramki strzeżonej przez Daniela Jonę. Mecz zakończył się remisem 1:1, z czego zdecydowanie bardziej zadowoleni byli piłkarze Rolanda Buchały.

– Typowy mecz walki. Po sromotnej porażce tydzień temu chcieliśmy wyjść i dobrze pokazać się. Ciężko pracowaliśmy na bramkę. Ona zrodziła się w bólach. Niestety brak koncentracji i minutę później było już 1:1. Ciężko było wyszarpać coś więcej z tego meczu. Trzeba uszanować ten remis. Myślę, że możemy być zadowoleni z tego wyniki, bo graliśmy z trzecią drużyną w tabeli – podsumował Piotr Pacholski.

W następnej kolejce ROW 1964 Rybnik zmierzy się na wyjeździe z Zagłębiem II Lubin.

ROW 1964 Rybnik - Ślęza Wrocław 1:1 (0:0)

1:0 - Kuczera (53), 1:1 - Wawrzyniak (54)

ROW 1964: Jona – Janik, Pacholski, Baranskyi, Vasil, Spratek, Piejak (90' Budak), Jary, Warmiński (73' Polok), Kuczera, Wodecki (80' Krakowczyk)

Ślęza: Al-Ani - Diduszko (67' Bohdanowicz), Gil (46' Wawrzyniak), Stempin, Kotyla, Dyr (67' Traczyk), Olejniczak, Stępień, Samiec, Muszyński, Kluzek (90' Szydziak)