ROW 1964 Rybnik: remis z Błękitnymi Stargard. Kacper Rosa obronił rzut karny

2018-08-26, Autor:

Piłkarze ROW-u 1964 Rybnik zremisowali na wyjeździe z Błękitnymi Stargard w meczu 7. kolejki II ligi. Jedynego gola dla rybniczan strzelił z rzutu karnego Jan Janik.

Po remisie w środę z Widzewem Łódź piłkarze ROW-u 1964 Rybnik ponownie podzielili się punktami z rywalami. Tym razem na wyjeździe z meczu z Błękitnymi Stargard.

Podobnie jak to było rywalizacji z Widzewem wynik spotkania otworzył z rzutu karnego Jan Janik, dla którego była to już czwarta „jedenastka” wykorzystana w tym sezonie (dwa razy w lidze i dwa razy w Pucharze Polski). Obrońca ROW-u trafił do bramki Błękitnych w 7. minucie. Rywale wyrównali w drugiej połowie. Gola na 1:1 w 58. minucie strzelił Mateusz Kwiatkowski.

Gospodarze mieli dużą szansę na wywalczenie 3 punktów, ale w 63. minucie Michał Cywiński nie wykorzystał rzutu karnego. Na wysokości zadania stanął bramkarz ROW-u, Kacper Rosa.

Po remisie z Błękitnymi rybniczanie mają na swoim koncie 5 punktów i zajmują 16. miejsce w tabeli II ligi. Ich kolejnym rywalem będzie Pogoń Siedlce. Mecz odbędzie się na stadionie przy ul. Gliwickiej w sobotę 1 września o godzinie 17:00.

Błękitni Stargard - ROW 1964 Rybnik 1:1 (0:1)

0:1 - Jan Janik (7 – rzut karny), 1:1 - Mateusz Kwiatkowski (58)

Błękitni: Rzepecki - Patrzykąt, Ostrowski, Baranowski, Rogala - Starzycki, Shimmura, Karmański (46’ Kwiatkowski), Cywiński, Kwiatkowski - Kurbiel

ROW 1964: Rosa - Janik, Jary, Bojdys - Krotofil, Wasiluk (35’ Rostkowski; 73’ Dzierbicki), Zawadzki, Koleczko, Spratek (59, Tkocz), Mazurek - Brychlik (64, Okuniewicz)