ROW 1964 Rybnik: remis na pożegnanie z III ligą. „Ta sytuacja nie powinna mieć miejsca”

2021-06-19, Autor:

W ostatniej kolejce 3. grupy III ligi piłkarze ROW-u 1964 Rybnik zremisowali przed własną publicznością z Lechią Zielona Góra 2:2. Gole dla gospodarzy strzelili najbardziej doświadczeni zawodnicy – Jan Janik i Marek Krotofil.

W pierwszej połowie meczu ROW-u 1964 Rybnik z Lechią Zielona Góra kibice oglądali tylko jedną bramkę. Już w 13. minucie na atomowy strzał z 35 metrów zdecydował się Martins Ekwueme i Bartosz Plewka był bez szans. Po stronie gospodarzy najbliżej gola był Dawid Migus, ale piłka po jego uderzeniu minimalnie minęła słupek bramki strzeżonej przez Wojciecha Fabisiaka.

Po zmianie stron goście szybko podwyższyli na 2:0. Z prawej strony dosyć łatwo z obrońcami ROW-u poradził sobie Jędrzej Król, który precyzyjnie obsłużył Przemysława Mycana, a ten bez problemów umieścił piłkę w siatce. Kontaktowego gola w 77. minucie strzałem głową zdobył kapitan rybniczan, Jan Janik. Chwilę później bliski wyrównania był Yaroslav Baranskyi, ale z kilkunastu metrów trafił prosto w bramkarza. Napór gospodarzy przyniósł efekt w 86. minucie. Dobrą akcją z lewej strony popisał się Piotr Pacholski. Obrońca ROW-u podał do Marka Krotofila, który silnym strzałem z 15 metrów pokonał Fabisiaka. Więcej goli już nie padło i mecz zakończył się remisem 2:2.

Meczem z Lechią rybniczanie pożegnali się z III ligą. W 36. spotkaniach nasi piłkarze wygrali tylko 6 razy. Przy 12 remisach dało im to zaledwie 30 punktów i 17. miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie ROW 1964 będzie rywalizować na poziomie IV ligi.

Paweł Kaszyca – II trener ROW-u 1964 Rybnik

Końcówka była bardzo otwarta i każdy mógł wygrać. Goście dobrze zaczęli. Strzał życia oddał Ekwueme i jeg gol trochę nas podłamał. Na szczęście później umieliśmy stworzyć sobie okazje. Przed piłkarzami urlopy. Później będziemy z nimi rozmawiali odnośnie przyszłego sezonu. Mamy dużo swoich wychowanków. Warto zachować trzon drużyny w postaci doświadczonych zawodników. Ławka trenerska pozostanie bez zmian. Razem z trenerem Widawskim ustaliliśmy z prezesem, że nawet w przypadku spadku zostaniemy i będziemy budować mocną drużynę na IV ligę.

Jan Janik – kapitan ROW-u 1964 Rybnik

Dziś zależało nam, żeby po wielu porażkach na koniec dać kibicom trochę radości. Choć przegrywaliśmy 0:2, udało nam się pokazać charakter i wyrównaliśmy. Szkoda, że nie wygraliśmy. Chciałbym w imieniu całej drużyny podziękować kibicom, że są z nami do końca. Jest jak jest, ale trzeba się trzymać razem w tym trudnym momencie i mieć nadzieję, że będzie lepiej. Czas na odpoczynek psychiczny od tego sezonu. Nie wiem co będzie w przyszłym sezonie. Na decyzje przyjdzie czas.

Marek Krotofil – ROW 1964 Rybnik

W wielu meczach byliśmy równoważnym rywalem. Błędy powodowały, że przegrywaliśmy mecze. Smutne jest to, co się tutaj wydarzyło. Ta sytuacja nie powinna mieć miejsca. Trudny sezon za nami. Połowę sezonu graliśmy praktycznie młodzieżą, co jak się okazało jest za mało na 3-ligowe realia. Oni się uczą i zbierają doświadczenie. Dla nich to trudna i surowa lekcja. Nie wiemy jaka czeka nas przyszłość. Chciałbym zostać w Rybniku, bo jestem z tym miejsce związany już od wielu lat. Chciałbym, żeby w Rybniku wróciły czasy, gdy walczyliśmy na poziomie I ligi.

ROW 1964 Rybnik – Lechia Zielona Góra 2:2 (0:1)

0:1 – Ekwueme (13), 0:2 – Mycan (60), 1:2 – Janik (77), 2:2 – Krotofil (86)

ROW 1964 Rybnik – Plewka – Janik, Pacholski, Krotofil, Barnskyi, Kuzior (71’ Cywka), Pochcioł, Warmiński, Migus (46’ Wiora), Folmert (71’ Stolz), Sobik (81’ Gomola)

Lechia: Fabisiak – Ostrowski, Łokietek, Małecki (81’ Konieczny), Kaczmarczyk (75’ Maćkowiak), Budziński, Mycan (81’ Żurawski), Wieczorek (66’ Rappoport), Athenstadt, Król, Ekwueme (66’ Żukowski)

38. kolejka: Foto-Higiena Gać - Polonia-Stal Świdnica 2:3 Górnik II Zabrze - Ruch Chorzów 2:1 LKS Goczałkowice Zdrój - Warta Gorzów Wielkopolski 3:0 Pniówek Pawłowice - MKS Kluczbork 5:2 Miedź II Legnica - Piast Żmigród 0:3 Gwarek Tarnowskie Góry - Ślęza Wrocław 0:2 Stal Brzeg - Polonia Bytom 3:2 ROW 1964 Rybnik - Lechia Zielona Góra 2:2 Polonia Nysa - Rekord Bielsko-Biała 1:2  Pauza: Zagłębie II Lubin