ROW 1964 Rybnik pokonał GKS 1962 Jastrzębie i zapewnił sobie utrzymanie w II lidze

2018-05-26, Autor:

W ostatnim meczu tego sezonu na własnym stadionie piłkarze ROW-u 1964 Rybnik zmierzyli się z liderem, GKS-em 1962 Jastrzębie, który tydzień wcześniej zapewnił sobie awans do I ligi.

Mecz ROW-u z GKS-em od śmiałych ataków rozpoczęli rybniczanie. W 7. minucie Dawid Kalisz podał w pole karne do Przemysława Brychlika, ale ten uderzył niecelnie. Po chwili z kilkunastu metrów strzelił Kamil Spratek. Tym razem na wysokości zadania stanął bramkarz GKS-u, Bartosz Szelong. W 20. minucie strzałem z dystansu popisał się Bartosz Semeniuk. Piłka poszybowała jednak nad poprzeczką. Podobnie jak z drugiej strony boiska po uderzeniu Brychlika.

W 22. minucie pierwszy celny strzał w światło bramki oddali jastrzębianie. Dobrą akcję gości próbował skutecznie zakończyć Damian Tront, ale na posterunku był Kacper Rosa. Bramkarz ROW-u miał mniej szczęścia w samej końcówce pierwszej połowy. W sytuacji sam na sam przegrał rywalizację z Danielem Szczepanem i ROW przegrywał 0:1. Jeszcze przed przerwą mógł wyrównać Spratek, ale z kilku metrów przestrzelił.

Po zmianie stron przewagę mieli gospodarze, którzy próbowali strzałów z dystansu. Żaden z nich jednak nie zagroził bramkarzowi GKS-u. W 62. minucie upór rybniczan został nagrodzony. W pole karne wpadł Marek Krotofil i podał do Brychlika, a ten wślizgiem skierował piłkę do pustej bramki. W 73. minucie znakomitą akcją z prawej strony popisał się Piotr Dudzik, który idealnie obsłużył Brychlika. Napastnik ROW-u bez problemów pokonał Szelonga i było 2:1 dla gospodarzy. Wynik ten utrzymał się do końca meczu. Dzięki temu zwycięstwu rybniczanie zapewnili sobie utrzymanie w II lidze.

W ostatniej kolejce tego sezonu ROW 1964 Rybnik zmierzy się na wyjeździe z walczącym o utrzymanie Zniczem Pruszków.

Przemysław Brychlik – ROW 1964 Rybnik

W dzisiejszych derbach z Jastrzębiem kibice na nas liczyli, a my oddaliśmy na boisku im całe serce. Stracona bramka wyzwoliła w nas złość, ponieważ w pierwszej połowie byliśmy lepszym zespołem i kontrolowaliśmy spotkanie. W szatni padły mocne słowa i to na nas podziałało w drugiej połowie. Nie pozostało nam nic innego, jak się cieszyć. Moje dwie bramki pozwolą ze spokojem jechać na mecz ze Zniczem, w którym będzie mogła pokazać się nasza młodzież. Nie ukrywam, że bardzo na nią liczymy.

Jarosław Skrobacz – trener GKS-u 1962 Jastrzębie

Bardzo cenne zwycięstwo gospodarzy. My dziś chcieliśmy zostawić tutaj dobre wrażenie i wygrać. Żadną niespodzianką nie jest to, jak ten mecz przebiegał. Byliśmy przygotowani na to, żeby walczyć w powietrzu z wysokimi zawodnikami. Niestety było mało płynności i składnych akcji. Przegraliśmy, bo nie umieliśmy narzucić własnego stylu gry. Nie wykorzystaliśmy też dobrych okazji po kontrach.

Marek Koniarek – trener ROW-u 1964 Rybnik

Zdawaliśmy sobie sprawę, jak ważne to dla nas było spotkanie. Wiedzieliśmy, że 41 punktów może nie wystarczyć do utrzymania. Dostaliśmy bramkę do szatni, ale w przerwie powiedzieliśmy sobie, że gramy o zwycięstwo. Nie mogliśmy myśleć tylko o remisie. Dzisiejszym zwycięstwem udało nam się zapewnić utrzymanie w II lidze.

ROW 1964 Rybnik - GKS 1962 Jastrzębie 2:1 (0:1)

0:1 – Szczepan (44), 1:1 – Brychlik (62), 2:1 – Brychlik (73)

ROW 1964 Rybnik: Rosa – Gojny, Jary, Krotofil, Dudzik (75’ Janik), Spratek, Zganiacz, Kalisz, Musiolik (65’ Jaroszewski), Brychlik, Tkocz (88’ Wasiluk)

GKS 1962 Jastrzębie: Szelong – Zajączkowski, Pacholski, Jaroszek, Kawula (54’ Mazurkiewicz), Semeniuk (81’ Dzida), Ruda (75’ Caniboł), Tront, Szczęch (61’ Ali), Jadach, Szczepan