ROW 1964 Rybnik: podział punktów w meczu z Widzewem Łódź

2018-08-22, Autor:

W 6. kolejce II ligi piłkarze ROW-u 1964 Rybnik zremisowali na stadionie przy ul. Gliwickiej z Widzewem Łódź 2:2. Gole dla gospodarzy zdobyli Jan Janik i Krystian Kujawa.

Pierwsza połowa meczu ROW-u 1964 Rybnik z Widzewem Łódź nie przyniosła wielu emocji. Optyczną przewagę mieli goście, jednak to podopieczni trenera Rolanda Buchały zdobyli gola. Nieco pomógł im w tym Sebastian Kamiński, który w 40. minucie sfaulował w polu karnym Przemysława Brychlika. Sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr, a gola z rzutu karnego zdobył Jan Janik.

Po zmianie stron więcej ochoty do gry wykazywali łodzianie. Efektem był gol wyrównujący w 61. minucie. Z kilkunastu metrów uderzył Konrad Gutowski, piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców ROW-u i wpadła do bramki. Gospodarze mogli szybko odpowiedzieć, ale w ostatniej chwili w polu karnym Widzewa został zatrzymany Damian Koleczko. Ta niewykorzystana sytuacja zemściła się chwilę później. Po rzucie rożnym najwyżej w polu karnym ROW-u wyskoczył Radosław Sylwestrzak i bez problemów pokonał Kacpra Rosę. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się zwycięstwem Widzewa, gola zdobyli rybniczanie. W 88. minucie po rzucie rożnym strzałem głową wyrównał Krystian Kujawa.

Był to pierwszy remis rybniczan w tym sezonie. Po sześciu meczach mają oni na swoim koncie 4 punkty i zajmują 16. miejsce. Bilans ten będą mogli poprawić już w najbliższy weekend w wyjazdowym spotkaniu z Błękitnymi Stargard.

ROW 1964 Rybnik - Widzew Łódź 2:2 (1:0)

1:0 – Janik (40 – rzut karny), 1:1 – Gutowski (61), 1:2 – Sylwestrzak (69), 2:2 – Kujawa (88)

ROW 1964 Rybnik: Rosa – Janik (80’ Tkocz), Jary, Bojdys, Mazurek, Brychlik (70’ Okuniewicz), Spratek, Krotofil (59’ Kujawa), Wasiliuk, Zawadzki (82’ Rostkowski), Koleczko

Widzew Łódź: Wolański – Kamiński, Sylwestrzak, Zieleniecki, Pięczek (77’ Pigiel) – Michalski, Kazimierowicz, Kristo (46’ Zuziak), Gutowski – Miller (46’ Falon) – Świderski (54’ Demjan)

Żółte kartki: Okuniewicz, Koleczko - Kamiński, Kristo, Falon, Demjan