ROW 1964 Rybnik: gole w drugiej połowie uratowały remis w Siedlcach

2019-03-23, Autor:

W 25. kolejce II ligi piłkarze ROW-u 1964 Rybnik zremisowali na wyjeździe z Pogonią Siedlce 2:2, choć do przerwy przegrywali już 0:2.

Mecz w Siedlcach znakomicie rozpoczęli gospodarze, którzy już w 9. minucie objęli prowadzenie. Gola zdobył Damian Mosiejko. Tuż przed przerwą na 2:0 z rzutu karnego podwyższył Adam Mójta.

Rybniczanie nie załamali się takim obrotem spraw i w drugiej połowie wzięli się za odrabianie strat. W 66. minucie gola kontaktowego strzelił wprowadzony kilka chwil wcześniej Bartosz Giełażyn. Na kwadrans przed końcem wynik na 2:2 ustalił Przemysław Brychlik.

Po rozegraniu 24 meczów rybniczanie zajmują przedostatnie miejsce w tabeli II ligi. Ich najbliższy rywal, Siarka Tarnobrzeg, dziś wygrał z Gryfem Wejherowo i zajmuje 16. miejsce.

Mecz ROW 1964 Rybnik – Siarka Tarnobrzeg odbędzie się w sobotę 30 marca o godzinie 15:00 na stadionie miejskim przy ul. Gliwickiej.

Pogoń Siedlce - ROW 1964 Rybnik 2:2 (2:0)

1:0 - Damian Mosiejko (9), 2:0 - Adam Mójta (44 – rzut karny), 2:1 - Bartosz Giełażyn (66), 2:2 - Przemysław Brychlik (75)

Pogoń Siedlce: Piotr Smołuch - Adam Pazio, Maciej Wichtowski, Tomasz Margol, Bartłomiej Olszewski - Mateusz Bochnak, Damian Mosiejko, Bartosz Wiktoruk (70’ Kacper Szymankiewicz), Andrzej Rybski (67’ Kamil Walków), Adam Mójta (78’ Tomasz Zając) - Adrian Paluchowski

ROW 1964 Rybnik: Kacper Rosa - Jan Janik, Marek Krotofil, Michał Bojdys, Przemysław Szkatuła - Robert Tkocz, Bartłomiej Wasiluk, Mateusz Bukowiec (59’ Bartosz Giełażyn), Dominik Zawadzki (46’ Bartłomiej Polok), Michał Rostkowski (90’ Krzysztof Koch) - Przemysław Brychlik (79’ Szymon Jary)

Żółte kartki: Mosiejko, Szymankiewicz - Zawadzki, Rosa, Polok