ROW 1964 Rybnik: gol w doliczonym czasie gry i trzeci remis z rzędu

2018-09-01, Autor:

W 8. kolejce II ligi piłkarze ROW-u 1964 Rybnik zremisowali na stadionie przy ul. Gliwickiej z Pogonią Siedlce 1:1. Gola dla gospodarzy strzelił z rzutu karnego Jan Janik.

Po remisach z Widzewem Łódź i Błękitnymi Stargard piłkarze ROW-u 1964 Rybnik po raz trzeci podzielili się punktami z rywalami.

Mecz ROW-u z Pogonią nie był porywającym widowiskiem. Sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Jedyny gol w pierwszej połowie padł z rzutu karnego, który został podyktowany dla gospodarzy po zagraniu ręką w polu karnym przez Armina Pjetrovica. Pewnym egzekutorem jedenastki w 18. minucie był Jan Janik. Obrońca ROW-u zdobył już piątego gola w tym sezonie z rzutu karnego (trzy w lidze i dwa w Pucharze Polski). W pierwszej połowie najlepszą szansę na wyrównanie Pogoń miała w 29. minucie po strzale z dystansu. Piłka odbiła się jeszcze od jednego z piłkarzy gości i minimalnie minęła bramkę Kacpra Rosy.

Po zmianie stron gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Dobrą okazję na podwyższenie prowadzenia miał w 65. minucie Piotr Okuniewicz, ale z ostrego kąta strzelił wzdłuż bramki rywala. Gdy wydawało się, że ROW spokojnie  dowiezie zwycięstwo do ostatniego gwizdka, w końcówce przycisnęli goście. Efektem tego był gol wyrównujący w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Zdobył go Adrian Paluchowski

Następny mecz piłkarze ROW-u 1964 Rybnik zagrają na wyjeździe z liderem, Siarką Tarnobrzeg. Podopieczni trenera Roland Buchały ponownie zawitają na stadion przy ul. Gliwickiej w sobotę 15 września o godzinie 17:00. Ich rywalem będzie wtedy Radomiak Radom.

Paweł Sikora – trener Pogoni Siedlce

Najlepszy komentarz po takim meczu to brak komentarza. Szkoda, że po raz kolejny jesteśmy karani kontrowersyjną jedenastką. Wiedzieliśmy, że przeciwnik będzie dobrze ustawiony w defensywie. My w pierwszej połowie zagraliśmy zachowawczo. W drugiej zaryzykowaliśmy i było lepiej.

Roland Buchała – trener ROW-u 1964 Rybnik

Mamy pecha. Po raz trzeci nie dowozimy prowadzenia do końca meczu. Nigdy nie dostałem gola w 93 minucie. Dziś niestety doświadczyłem, jak fatalne to uczucie. Jest mi przykro, bo zawodnicy realizują założenia taktyczne i dają z siebie wszystko. Liczyłem, że po dwóch remisach w końcu uda się wygrać. Niestety nie wygrywamy kolejnego meczu. Mam nadzieję, że uda nam się przełamać za tydzień na boisku lidera w Tarnobrzegu.

ROW 1964 Rybnik - Pogoń Siedlce 1:1 (1:0)

1:0 - Janik (18 - rzut karny), 1:1 - Paluchowski (90+3)

ROW 1964 Rybnik: Rosa – Janik, Jaroszewski, Wasiluk, Krotofil, Kunat (88’ Dudzik), Zawadzki (90’ Koleczko), Jary, Bojdys, Brychlik (67’ Spratek) – Okuniewicz (82’ Mazurek)

Pogoń Siedlce: Misztal – Krawczyk (64’ Wrzesiński), Pjetrović, Margol, Brągiel – Pociecha, Rybski, Marciniec (56’ Wiktoruk), Garyga (80’ Bochnak) – Walków (70’ Mójta), Paluchowski