ROW 1964 Rybnik: derby Śląska dla Rozwoju Katowice (wideo - zobacz gole)

2018-10-27, Autor:

W 16. kolejce II ligi piłkarze ROW-u 1964 Rybnik przegrali na stadionie przy ul. Gliwickiej z Rozwojem Katowice 0:2, tracąc obie bramki w końcówce meczu. Przez prawie całą drugą połowę rybniczanie grali z przewagą jednego zawodnika...

W sobotę na stadionie w Rybniku spotkały się dwie drużyny z dolnej części tabeli. Rozwój z 13 punktami zamykał tabelę, a ROW plasował się na 14. miejscu, mając na swoim koncie 16 punktów. Oba zespoły bardzo liczyły na odniesienie swoich czwartych zwycięstw w tym sezonie.

Od początku meczu więcej ochoty do gry wykazywali rybniczanie, którzy osiągnęli wyraźną przewagę. Efektem tego było kilka groźnych okazji wypracowanych w pierwszej połowie. W 22. minucie po strzale głową Jana Janika piłka trafiła w słupek. Chwilę później w poprzeczkę wycelował Paweł Jaroszewski. Dobrze z dystansu uderzał także Marek Krotofil, ale na posterunku był bramkarz Rozwoju, Bartosz Soliński. Po raz kolejny gospodarze trafili w poprzeczkę w 38. minucie. Tym razem o centymetry pomylił się Kamil Spratek. Kibice zgromadzeniu na stadionie przy ul. Gliwickiej przecierali oczy ze zdumienia i nie potrafili zrozumieć, jak pierwsza połowa mogła zakończyć się bezbramkowym remisem.

Na początku drugiej połowy drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Seweryn Gancarczyk. Wydawało się, że osłabiony Rozwój nie wytrzyma naporu ROW-u i kwestią kilku minut będzie gol dla rybniczan. Pomimo kilku dogodnych sytuacji, tak się jednak nie stało. Zmarnowane okazje zemściły się w 84. minucie. Po jednej z kontr znakomicie zachował się Daniel Paszek, który po indywidualnej akcji i precyzyjnym strzale przy słupku pokonał Aleksandra Łubika. Chwilę później bliski wyrównania był Przemysław Brychlik, ale po silnym uderzeniu piłka minimalnie minęła światło bramki. Już w doliczonym czasie gry rybniczan dobił Damian Niedojad, który w polu karnym wykorzystał podanie Daniela Kamińskiego i ustalił wynik na 2:0 dla Rozwoju.

Tym samym katowiczanie wygrali czwarty mecz w tym sezonie, a drugi na boiska rywala. Z kolei rybniczanie zanotowali szóstą porażkę, a trzecią przed własną publicznością.

Po 16. kolejce II ligi ROW i Rozwój mają na koncie tylko 16 punktów. Ostatnia drużyna w tabeli traci do nich zaledwie 2 punkty.

Efektem porażki z Rozwojem jest odwołanie całego sztabu szkoleniowego ROW-u 1964 Rybnik.

W następnym meczu rybniczanie, już pod wodzą nowego trenera, zmierzą się na wyjeździe ze Zniczem Pruszków (4 listopada). Ostatni w tym roku mecz na stadionie przy ul. Gliwickiej odbędzie się w sobotę 17 listopada o godzinie 13:00. Wtedy do Rybnika przyjedzie Gryf Wejherowo.

Oprócz dwóch ww. spotkań ROW rozegra w tym roku jeszcze trzy wyjazdowe spotkania ze Stalą Stalowa Wola (10/11 listopada), Górnikiem Łęczna (25 listopada) i Resovią (1 grudnia).

ROW 1964 Rybnik – Rozwój Katowice 0:2 (0:0)

0:1 – Paszek (84), 0:2 – Niedojad (90+3)

ROW 1964 Rybnik: Łubik – Janik, Kujawa, Jary (76' Brychlik) – Krotofil, Tkocz, Spratek (82' Mazurek), Bukowiec (88' Dzierbicki), Jaroszewski – Okuniewicz, Rostkowski (68' Piejak)

Rozwój Katowice: Soliński – Mońka, Lepiarz, Gancarczyk, Łączek – Olszewski (82' Gembicki), Kuliński, Lazar (46' Kamiński), Paszek – Kowalski (65' Gałecki), Wrzesień (80' Niedojad)

Żółte kartki: Kujawa – Lazar, Gancarczyk, Kuliński

Czerwona kartka: Gancarczyk (55, druga żółta)