ROW 1964: remis w Tarnobrzegu był blisko

2017-09-02, Autor:

W meczu 7. kolejki II ligi drużyna ROW-u 1964 Rybnik pojechała do Tarnobrzegu, gdzie zmierzyła się z tamtejszą Siarką. Choć po pierwszej połowie rybniczanie przegrywali 0:1, w drugiej szybko wyrównali za sprawą Sebastiana Musiolika. Jednak decydujący cios wyprowadzili gospodarze.

Od piątej minuty ROW mógł w Tarnobrzegu prowadzić, jednak Damian Koleczko, który skierował piłkę do siatki, znajdował się na pozycji spalonej. Później przeważali gospodarze, którzy raz po raz próbowali strzałów z dystansu. Bramka wisiała w powietrzu. W końcu strzelili ją piłkarze Siarki. W 17. minucie pięknym strzałem z 16. metra popisał się Mateusz Czyżycki.

Swoje szanse miał również ROW. Indywidualna akcja Sebastiana Musiolika w 38. minucie zakończyła się tylko uderzeniem w boczną siatkę. W końcówce strzał na bramkę oddał Krzysztof Koch jednak piłkę pewnie złapał bramkarz gospodarzy. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 1:0.

W przerwie trener Piotr Piekarczyk zdecydował się na zmianę. Za Damiana Koleczkę wszedł Dawid Kalisz. Rybniccy piłkarze wyszli na drugą połowę pobudzeni, bo już w 47. minucie wyrównali, po bramce Sebastiana Musiolika. W dzisiejszym dniu napastnik ROW-u był bardzo aktywny od początku spotkania.

Po bramce ROW-u gra nieco uspokoiła się, a w 67. minucie na boisku pojawił się Przemysław Brychlik za Sebastiana Siwka. W 73. minucie rzut wolny mieli gospodarze i tylko dzięki interwencji Kacpra Rosy, który przeniósł piłkę ponad poprzeczką, rybniczanie nie stracili bramki.

W ostatnim kwadransie ponownie uaktywnili się gospodarze. Jedna z akcji, w 81. minucie, została wykorzystana przez Krzysztofa Ropskiego. W 87. minucie trener dokonał podwójnej zmiany: Krotofil oraz Koch zeszli, a w zamian za nich weszli Spratek i Gorzawski. Zaraz po niej znowu gorąco zrobiło się pod bramką ROW-u, ale na trzy razy udanie bronił Rosa. Od 90. minuty rybniczanie grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Kamila Spratka. W doliczonym czasie ROW miał swoje szanse, ale dobrze zachowała się defensywa Siarki. Tym samym gospodarze wygrali 2:1.

W 8. kolejce II ligi piłkarze ROW-u zmierzą się na własnym boisku z Rozwojem Katowice. Mecz odbędzie się w piątek 8 września o godzinie 19:00 na stadionie przy ul. Gliwickiej.

Siarka Tarnobrzeg – ROW 1964 Rybnik 2:1 (1:0)

1:0 - Mateusz Czyżycki (17), 1:1 - Sebastian Musiolik (47), 2:1 - Krzysztof Ropski (81)

ROW: Kacper Rosa – Dawid Gojny, Dawid Bober, Szymon Jary, Marek Krotofil (87′ Damian Gorzawski), Krzysztof Koch (87′ Kamil Spratek), Mariusz Muszalik, Robert Tkocz, Damian Koleczko (46′ Dawid Kalisz), Sebastian Siwek (67′ Przemysław Brychlik), Sebastian Musiolik

Siarka: Dybowski – Dawidowicz (69’ Witkowski), Kubowicz, Witasik, Stępień, Broź, Mikita (69’ Ropski), Czyżycki, Radulj (69’ Zaradny), Płatek, Janeczko

Żółte kartki: Musiolik, Brychlik

Czerwona kartka: Spratek