ROW 1964: gola Spratka i cenny remis w Wejherowie

2017-05-13, Autor:

Piłkarzom ROW-u nie udało się podtrzymać zwycięskiej passy. Jednak w kontekście walki o utrzymanie w II lidze punkt wywalczony w Wejherowie może okazać się bezcenny.

Przypomnijmy, że w dwóch poprzednich meczach rybniczanie zdobyli 6 punktów wygrywając po 1:0 z Wartą Poznań i GKS-em Bełchatów. Dziś podopieczni trenera Piotra Piekarczyka zmierzyli się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo.

Spotkanie rozpoczęło się pozytywnie dla ROW-u. W 3. minucie udane dośrodkowanie z rzutu rożnego Pawła Jaroszewskiego strzałem głową na bramkę zamienił Kamil Spratek. W 14. minucie swoją szansę na wyrównanie mieli gospodarze, ale świetną interwencją popisał się Kacper Rosa. W 23. minucie rybniczanie ponownie znaleźli się w polu karnym gospodarzy, ale strzał Przemysława Brychlika obronił bramkarz. Po kolejnych kilkunastu minutach ponownie czujnością w bramce popisał się Rosa.

W drugiej połowie wejherowianie chcieli za wszelką cenę doprowadzić do wyrównania. Udało im się to w 57. minucie po golu Macieja Dampca. Ponowna szansa po stronie gospodarzy nadarzyła się w 62. minucie, ale Rosa świetnie interweniował. Od 65. minuty mogliśmy obserwować dużo walki w środku pola, co przełożyło się na obniżenie poziomu widowiska. W 85. minucie groźny atak ROW-u odparli gospodarze. W końcówce spotkania Gryf miał jeszcze stały fragment gry, którego ostatecznie nie wykorzystał. Tym samym mecz zakończył się podziałem punktów. To piąty mecz z rzędu, w którym rybniczanie nie przegrali.

Kolejne ligowe starcie w wykonaniu piłkarzy ROW-u będzie miało miejsce już w najbliższą środę 17 maja. Do Rybnika zawita Legionovia Legionowo. Początek meczu o godzinie 19:00 na stadionie przy ul. Gliwickiej.

Bilety w przedsprzedaży są w następujących cenach:
- normalny – 10 zł,
- ulgowy – 5 zł,
- trybuna kryta – 20 zł.

Sprzedaż internetowa na stronie rowrybnik.kupbilety.pl. W dniu meczu ceny biletów wzrastają o dwa złote.

Warto dodać, że dziś awans do I ligi wywalczyła Odra Opole, w której składzie grają dobrze znani w Rybniku Gabriel NowakMarcin Wodecki

Gryf Wejherowo – ROW 1964 Rybnik 1:1 (0:1)
0:1 - Kamil Spratek (3), 1:1 - Maciej Dampc (57)

Skład ROW-u: Kacper Rosa – Dawid Gojny, Dawid Bober, Szymon Jary, Jan Janik, Paweł Jaroszewski (75′ Mariusz Muszalik), Mariusz Zganiacz, Kamil Spratek, Damian Koleczko (68′ Dominik Budzik), Sebastian Siwek, Przemysław Brychlik