RMKS Rybnik: udany początek rundy finałowej

2018-01-15, Autor:

Od zwycięstwa rozpoczęły rundę finałową koszykarki RMKS-u Rybnik. W spotkaniu II ligi rozegranym przed własną publicznością rybniczanki pokonały MOSiR Bochnię.

Pierwsze w tym roku spotkanie koszykarki RMKS-u rozpoczęły bardzo dobrze i po 6 minutach gry prowadziły już 11:0, a z końcem pierwszej kwarty ich przewaga wzrosła do 14 punktów. W drugiej kwarcie dzięki trzem celnym rzutom za 3 punkty (w całym spotkaniu kibice oglądali aż 9 celnych „trójek”) przewaga podopiecznych trenera Grzegorza Korzenia wzrosła do 24 punktów (28:4). W końcowych minutach pierwszej połowy RMKS trafił jeszcze dwa razy za 3 punkty i na przerwę schodził prowadząc 38:12.

Druga połowa spotkania miała wyrównany przebieg i pierwszy mecz rundy finałowej zakończył się zasłużonym zwycięstwem rybniczanek 62:35 (17:3, 21:9, 11:9, 13:14).

Punkty dla RMKS Rybnik zdobyły: J.Strymecka 10 (2x3), P.Kaźmierczak 10 (2x3), A.Kopiec 7 (1x3), N.Pałasz 7 (1x3), N.Ponikowska 7(1x3), A.Pułról 5 (1x3), M.Struzik 4, W.Oskwarek 3, Z.Paradowska 3 (1x3), S.Krupa 2, M.Lamczyk 2, W.Sobczyk 2.

W sobotę 20 stycznia koszykarki RMKS-u udają się na mecz wyjazdowy do Nowego Sącza, a w sobotę 27 stycznia o godz. 17:00 w hali sportowej w Boguszowicach zmierzą się z Wisłą CanPack Kraków.